Koronavirus

Kakšne znake moraš imeti, da te sploh testirajo na koronavirus?

Default avatar

kogatestirajo

Pozdravljnei,
meni je vse skupaj čedalje manj jasno.
Ob prehladnih znalih naj bi poklicali zdravnika. Po speltu berem, naj bi testirali vsakega z respiratorno okužbo.

V praksi je to lahko misija nemogoče.
Ali nimaš dovolj vročine, ali moraš počakati, pa z otrokovim pediatrom govorit, ker v urgentni ambulanti nekako ... kaj vem, ne smejo, ne morejo ... odločiti. Ali pa jih na telefon sploh ne dobiš.

A kdo ve, kakšni so sploh kriteriji za testiranje? Oz. kakšna navodila imajo zdravniki, da kar težko prideš do testiranja.
Default avatar

verjemi

kogatestirajo je napisal/a:
verjemi, ne rabiš nobenega testiranja, kaj boš boljša, če veš da si na nekaj "kr nekaj" pozitivna in še sama ne veš na kaj si pozitivna, ker če vprašaš na kaj so občutljivi ti testerji, ti ne znajo razložiti, novinarji pa ne segajo v to področje, ker jim je prepovedano, zato tega še nihče ni vprašal...moj predlog, ne segaj z roko v sršenje gnezdo.
Default avatar

multinick5

verjemi je napisal/a:
Ne govori traparij, ker je vse bilo razloženo in je razloženo. Guglaj, pa ne teorij zarote.

Za avtorco pa, usedi se na telefon in začni težit, nimaš druge. Če se ne javijo, piši na mejl osebnemu zdravniku.
Default avatar

verjemi

multinick5 je napisal/a:
ne posluš tega VEČNIKA, ki češi doma v omari, da se ne bi okužil.....najprej vprašaj zdravnika kaj ta tester sploh pokaže, no ti že zdaj povem, da ne bo vedel, ker nihče ne ve....niti MULTINICK ne ve, sicer vse ve, tega pa ne ve
Default avatar

Na urgenci

Vletiš na urgenco UKC in rečeš da se slabo počutiš...
Default avatar

multinick5

Na urgenci je napisal/a:
Pa glih to so rekl naj ne počnemo s prehladom... :S
Default avatar

briga meee

multinick5 je napisal/a:
Briga me, če me drugače ne povohajo!!! Otrok prehlajen, vročina, rahel kašelj, mi rečejo, da ni dovolj visoka vročina, naj ostanem doma. Rečem, bi otroka peljala do pediatra, ne, če je prehlajen in vročičen, ne, da ne pride do okužbe drugih. Pa koga sploh sprejemajo pri zdravniku??? Zdrave ljudi? Grem stavit, da je ogromno okuženih s kovidom, ampak itak ne moreš prid do zdravnika.
Default avatar

Samresss

briga meee je napisal/a:
Tudi mene zanima kaj neki se dogaja,vse skup je že prav groteskno
Default avatar

Zakaj test

briga meee je napisal/a:
In kaj bi bilo drugače, če bi vedela,da sta z otrokom pozitivna na test? Prehlad kot vsak drug, doma počivaj in pij čajček. Ne razumem te potrebe po testiranjih, saj zdravila za viruse itak ni. Pa vsak, ki je bolan, z vročino ostane doma in se ne druži z drugimi. Kaj ti bo test?
Default avatar

drgpae

Zakaj test je napisal/a:
Greš ti in vsa družina ob vsaki otrokovi virozi v karanteno? Če okužba ni potrjena, taka družina veselo trosi okužbo dalje - starši v službah, sorojenci med prijatelji. testi so še kako pomembni, da se širjenje okužbe omeji. Starši, ki imajo odločbo, ostanejo doma.
Default avatar

Marko

briga meee je napisal/a:
Kje potem sploh dobijo od 600 do 1000 testirancev dnevno, če so take komplikacije?
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345
Default avatar

ne testirajo

Marko je napisal/a:
ja, to tudi mene zanima, koga sploh tetsirajo in zakaj, saj ljudje se nočejo testirati, ker vedo, da bodo zaradi NIČESAR v karanteni
Default avatar

Točno tako

Zakaj test je napisal/a:
Vsak ki zboli je verjetno še toliko umsko priseben da ostane doma in ne trosi okužbe okrog. Sem pa ZEEEELO v dvomih da ima v tem času toliko ljudi, kot jih dnevno kao testirajo, respiratorno okužbo...poletje je ljudje, POLETJE!!!
Default avatar

Plačaš iz lastnega

žepa in ne utrujaš na MON-u!
Default avatar

Mogoceee

Marko je napisal/a:
si kar zmislijo??
Default avatar

Zeveda seveda

verjemi je napisal/a:
Ti kar poslušaj polpismenega velemajstora s področja virologije in epidemiologije. Boš veselo raznašala viruse naokoli in, če odkrijejo da gre za SARS-Cov-2 boš kmalu še kazensko odgovarjala.
Pokliči ali pošlji mail svojemi zdravniku, pa dežurni službi v vašem kraju tudi. Če so bo seveda kdo odzval (kar dvomim - govorim iz izkušenj) in ti odklonil test, ker nisi po njihovo dovolj bolna, boš imela črno na belem kdo naj bo kazensko odgovoren. Če boš takrat še živa seveda, če ne pa tvoji svojci.
Tožbe sledijo.
Default avatar

Ena južna

Marko je napisal/a:
To tud mene zanima.
Je pa nek cajta nazaj frend klicu svojo zdravnico za bolniško ker ima kao drisko, je moral drug dan na testiranje za korono, ker v nasprotnem ne bi imel vstopa v ZD do zdravnice, ker je tud driska baje znak da si lahk okužn s tem virusom.
Men je vse skup o koroni že prou smešn.
Default avatar

koreaboo

Zakaj bi za normalen prehlad ali virozo sploh hodil do zdravnika. Če se razvije kaj resnega, pač pokličeš.
Te teste delajo zato, da se jim ne širi okužba v ZD in da je ne prenašajo zdravniki na bolnike.
Zdaj sprejemajo samo tiste, ki nimajo korona simptomov lol. Drugače greš pa do zdravnika v skafandru, če jo maš?
Default avatar

butelna2

Zeveda seveda je napisal/a:
ti si b u t e l na kvadrat
Default avatar

Zeveda seveda

butelna2 je napisal/a:
Dokaži, če moreš! Je očitno nekoga hudo žulj zabolel he, he ...