Forum.Over.Net

Starševski čvek

Odgovarjajo: Anja Cajhen

Bravo Greta Thunberg

Default avatar

ajetodete

junakinja Greta je napisal/a:
Je to dete sploh v soli?
Koncala razred?
Sploh hodi v solo?
Default avatar

A dej ga srat

intenzivno zanimanje je napisal/a:
Jaz sem letnik 1973,pa so nam vse to govorili ze v vrtcu, nasi starsi so ze bili sparovni, mi smo pa tudi.
Default avatar

ozon ozon

jaka 31 je napisal/a:
Ozon je bil popularen pred kakimi 20 do 30 leti. Zdaj je pa CO2. Je treba sledit trendom.
Default avatar

seveda seveda

ozon ozon je napisal/a:
Tak je ozonsko luknjo so si izmislili takrat komunisti, ker so hoteli zrušit zahodnjaško industrijo.
Default avatar

DXB

Prvi korak k osvescenosti je spoznanje, da se levakarske ovce, ki blejejo v kult globalnega segrevanja borijo predvsem za centralizirano obdavcevanje ogljikovega dioksida ne pa proti onesnazevanju kot si morda v svoji zavedeni zaplankani betici domisljajo.

Z nekoliko vec poglabljanja v tematiko sele pride spoznanje, da je v ozadnju VSESTRANSKA PROAGANDA, ki pod krinko nategavscine od "znanosti" siroke mnozice indoktrinira v "osvescene" VERNIKE v en kup lazi. Ta "znanost" se za svoje alarmantne trditve s katerimi se potem javnost na vse cilindre bombardira posluzuje skrbno izbranih casovnih intervalov katere projecirajo v prihodnost. Potem pa ta LAZNO PROJECIRANI "alarmantni" trend po zaslugi nic manjse nategavscine od racunalniskih modelov, ki med drugim NE UPOSTEVAJO SONCNE AKTIVNOSTI, korelirajo s CO2, katerega (TRETJA NATEGAVSCINA) gladko malo pripisejo aktivnosti cloveka. FYI, se vsaka raziskava, ki je upostevala soncno aktivnost, je prisla do zakljucka, da je CLOVEKOV VPLIV NA KLIMO PLANETA ZANEMARLJIV. Jaz sem vse to vedel ze pred 20 leti!

Nadalje, skozi poglabljanje vidis, da se je pred 40 let zganjala podobna histerija z GLOBALNIM OHLAJEVANJEM. Sledi norija z GLOBALNIH SEGREVANJEM in Al Gore hockey stick nategavscino za katero je dobil Nobelovo nagrado.
Pred leti pa se je ta histerija zacela posluzevati izraza KLIMATSKE SPREMEMBE, EKTREMNO VREME, itd ker se je prevec ljudi zacelo zavedati, da se NE odvija globalno segrevanje. Drugace povedano, ta alarmizem se obraca kakor pac veter piha. Krivdo pa se nekriticno pripisuje cloveku ceprav, ko sem ze zgoraj napisal, se vsaka raziskava, ki temelji na klimatskem modelu, ki uposteva soncno aktivnost, je prisla do zakljucka, da je nas vpliv na klimo planeta zanemarljiv.
Slednje bi lahko bilo tako jasno vsakemu, ki se mu priblizno sanja skozi kaksne vse spremembe je ze vse sla klima na nasem planetu, ko clovek se ognja ni znal zakuriti. Pa nam sploh ni treba iti v cas dinozaurov. Dovolj je zavedanje, da so ze nasi predniki doziveli taksno in drugacno klimo. Pa tudi sicer bi se lahko vsak zavedal, da bo zemlja nekega dne postala to kar je danes Mars, ne pa Venera, pa ce se ljudje na trepalnice postavimo ter po dolgem in pocez prekopljemo cel planet. Na poti do tja pa bomo sli skozi obdobja taksne in drugacne klime.

Cisto nekaj drugega pa je SKRB ZA OKOLJE, ki NIMA BLAGE VEZE S KLIMATSKIMI SPREMEMBAMI, pa ce gre za ohlajevanje, segrevanje, ektreme ali karkoli drugega.
Clovek ima vpliv na kvaliteto zraka, ki ga po mestih dihamo. Clovek ima vpliv na kvaliteto vode, morja, jezer, rek, ... In, na splosno, na kvaliteto okolja v katerem zivi. In sicer znotraj naravnih klimatskih okvirjev na katere prakticno nima vpliva. Drugace povedano, clovek se lahko na klimo, ki nam jo odrejajo naravni faktorji (predvsem soncna aktivnost, vulkani, itd) zgolj fak'ing prilagodi.

Ampak blejave levakarske ovce se cele dneve zgrazate, ko Trumpova administracija izstopi iz natega od Pariskega klimatskega natega brez, da bi se sploh zavedale zakaj se sploh gre.

Torej, stekate za kaj se pri nategu od globalnega segrevanja za katero je kao odgovoren clovek s CO2, ki bi se ga naj obdavcevalo, sploh gre?
Cilj agende je sesutje zahodne civilizacije! Ja, levakarski blejavci, protestirate za to, da si odrezete vejo na kateri sedite. Problem vidite v niti ne pol milijarde avtohtonih Evropejcev kakterih nizka rodnost ze leta garantira padec populacije. Nimate pa nic za reci na vec kot 10x vecjo populacijo na kontinentih kjer se ljudje nekontrolirano mnozijo. Po drugi strani pa te iste zavedene ovce tako zelo "skrbi" padec populacije v Evropi, da morate cim prej uvoziti 100 milijonov agresivnih podsaharskih slaboumnezev s pimpekom, ki niti znajo niti hocejo delati, kaj sele da bi zmogli rojevati. Blejete za uvedbo globalnega mafijsko komunajzerskega totalitarizma, ki vam bo diktiral kako se posrati in kaj pri tem misliti. Medtem, ko bo elita v svojih mega vilah obedovala ogromne zrezke pa vzoru Madura, se bo sla raja napasti eko trave okoli dodeljenega vam eko pajzla.

Ampak levakarskim ovca je se to prevec za prebrati. Raje gredo blejat na "klimatske" shode in onanirati na naucene besede indoktrinirane 16 letne igralke. Potem pa se imajo za ucene, osvescene in razgledane. Koji bedaki...
Zato pa je kot je, da vas politiki le nategujejo. Kaj pa naj drugega? V nic se vam tako ne da poglabljati. Zato vam pac povedo za kaj blejat. In ze greste... blejat. Pri tem pa se se norca delate iz ljudi, ki smo se v pomembne zadeve pripravljeni poglabljati.
Default avatar

Agatha

Kje ste bili vi pri 16 letih?

Ker si že ravno vprašala:
Dopoldne sem delala v fabriki za tekočim trakom. Popoldne in v prostem času sem pomagala staršem na kmetiji. Pozimi, ko je krajši dan, sem se pa pripravljala na izpite - obiskovala sem večerno srednjo šolo.
Za dretje po ulicah se nikoli nisem zanimala.
Tudi nisem imela takih staršev in tudi ne sponzorjev, ki bi plačevali moje filozofiranje.
Default avatar

viharni jezdec

Se mi zdi, da bo Greta poniknila, dosegli so vrh sramote z zlorabo duševno zostalega otroka, mnogi so le spregledali, zakaj gre in nujno sledi takojšen padec, kmalu nihče več ne bo slišal o "čudežnem dekletu".
Default avatar

Npr

DXB je napisal/a:
Bravo. Točno.
Default avatar

ali so tvoji grafi na glavi

DXB je napisal/a:
Ali so tvoji grafi zasukani levo desno, ali pa smo v obdobju ogrevanja. Še enkrat jih dobro poglej. Meni ogrevanje čisto paše.
Default avatar

DXB

ali so tvoji grafi na glavi je napisal/a:
Tvoja stvar kaj ti pase. Na splosno pa so toplejsa obdobja skozi zgodovino povezana z vzponi civilizacij, hladnejsa pa z padci. V vsakem primeru pa ima medijsko hujskastvo, ki smo mu prica, vseprej kot pozitiven vpliv.
Default avatar

Tara_S

Pa dobro, nisem ravno brezglavi podpiralec vsega, niti ne (pretiranega) okoljskega aktivizma, a Greti je treba priznati, da je uspela zmigati mladino in tudi druge ljudi za relativno dobro stvar.
Default avatar

DXB

Tara_S je napisal/a:
Ce clovek se rabi dokaz kak zajeb je nizek IQ... lol
Default avatar

Tara_S

DXB je napisal/a:
Še tak trud ti ne bo pomagal, da kaj dokažeš.
Default avatar

Nkeichi

DXB je napisal/a:
Pozabil si še na white genocide
Saj že (drogirani ) ptički na vejah čivkajo, da klimatske spremembe niso posledica pohlepa in ultra kapitalizma
https://en.wikipedia.org/wiki/ExxonMobi ... ontroversy

Temveč je Vse skupaj zarota iluminatov in marksistov, ki se poslužujejo nacistične propagande, da bi zatrli belo raso in zahodno civilizacijo, ki je planetu prinesla toliko dobregaaaa!
Default avatar

On _

DXB je napisal/a:
Toplo vreme poleti podaljša dan, ker z višanjem temp. se zadeva širi...
Dokazano!
Default avatar

Grda resnica

Sveta do zdaj se nihce ni uspel resiti in tudi ena greta ga ne bo. Psi lajajo karavana gre dalje.

Moderatorji

Anja Cajhen
AnjaCajhen