Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Alternativa Zdravljenje s konopljo povišan pritisk po cbd

povišan pritisk po cbd

tisti ki bolj poznate konopljo, zakaj se mi po vnosu cbdja poviša pritisk? jemljem pa industrijsko.
kolikor sem bral naj bi cbd uravnaval pritisk, ne pa ga dodatno še povišal, zakaj je temu tako?

napiši kaj več: kdaj jemlješ CBD, v kakšni količini, % CBD? Ponavadi tlak pade in če preveč, je lahko posledica manjša omotičnost, ki pa hitro mine.

meni se tlak poviša. jemljem 16% smolo, dvakrat na dan, pred obrokom, drugih zdravil ne jemljem, tlak se mi v času odkar jemljem povišal

nova
Uredništvo priporoča

jemlješ smolo (16%?) ali kapljice, zakaj 2x na dan? Če želiš se lahko pogovoriva na zasebni mail, da ne bova tu razpredali, ali pač tu, mi je vseeno.

jemljem smolo 16% 2-krat dnevno, be hempy znamke

mene iz izkušenj zanima če se je komu povišal pritisk, ker smola naj bi ga uravnavala

ne takih izkušenj nimam, ker dejansko naj bi ga smola znižala. Zakaj ne jemlješ le enkrat dnevno, če se povečal zaradi smole, vsaj nekja dni? Pritisk pa povzročajo seveda tudi drugi dejavniki, lahko je problem v tem tudi, da smola nima dovolj visokega odstotka CBD. kar na pamet je težko reči.

svetovalci iz be hempyja so mi rekli da telo išče homeostazo, ampak me zanimajo izkušnje uporabnikov zakaj se potem poveča pritisk, ker nekaj pod stresom nisem, živim zdravo življenje, prej nisem imel težave s pritiskom, zdaj cca 1 mesec odkar sem na smoli se mi je pritisk dvignil. Vsi prodajalci govorijo da nima stranskih učinkov, pri meni deluje kontra

Zato, ker je pri SO2 extrakciji pobran THC ven iz smole. Posledica ni sinergije med kanabinoidi in pri nekaterih uporabnikih se lahko pojavi višji pritisk. Ta bi moral hitro pasti na normalno.
Drugo, ta smola je delana iz osemenjene konoplje in tudi smola je slabše kakovosti.
Tretjič, tako kot jemlješ nimaš verjetno vedno enakih doz. Ker imaš brizgo za doziranje.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________


ne samo, da je pobran THC, ampak tudi ostali kanabidioli. Običajno pri produktih narejenih iz kristalov CBD, s pomočjo metode CO2 ni kombinacije, kot je v rastlini.

sem že enkrat probal pravo konopljo, pa nikoli več, takrat sem skoraj pristal na urgenci zaradi stranskih učinkov.
Drugače pa moja svakinja, ki tudi uporablja isto smolo (16%), nima teh težav, njej se je pristisk znižal, pa ima isto doziranje. Ne vem zakaj pri meni narašča

ne govorimo o indijski/pravi konoplji ampak o industrijski konoplji, ki se jo lahko, z dovoljenjem MKGP goji tudi pri nas in o smoli lete, z visokovsebnostjo CBD in drugih kanabidiolov ter dovoljenim odstotkom THC, zato ni psihotropna. Ampak je pač razlika vse iz rastline ali le del iz enake rastline.

še to, seveda lahko različno reagiramo na isto zadevo, ampak je tu še kar nekaj vprašanj, pa ne bi tu na forumu.

Cbd smolo lahko jemlješ,če ti paše oz.se dobro počutiš po njej.Lahko pa pride do aritmije srca takim jo ne priporočam.

Vprašanje je tudi, zakaj sploh jemleš 16% smolo. To običajno jemljejo ljudje z večjimi in dolgotrajnimi težavami z zdravjem. Dvig pritiska ni normalen, se bi pa moral v nekaj dneh znižati. Sploh pa je dvakrat na dan za zdravega človeka to preveč, če že ne brez veze.

Jaz ne jemljem nič. A sem sploh normalen?

______________________

Spoštovani,

Vpliv kakanabinoidov na kardiovaskularni sistem je znano. CBD (kanabidiol) v nižjih koncentracijah ne vpliva na vrednosti krvnega pritiska. Višji odmerki predvsem vplivajo na nižanje krvnega pritiska vendar večinoma klinično nepomembno. Pacienti to večinoma ne čutijo. Povišanje krvnega pritiska je izjemno redko. Preverite kaj ste res jemali in v kakšnem odmerku. Če imate meritve krvnega pritiska mi jih prosim posredujte.
Lp

asist. Željko Perdija dr. med., spec. internist, pulmolog in gastroenterolog Strokovni direktor CiiM plus Maribor Center za interno in interventno medicino https://www.krcnezile-ciim.si [url]https://ultrazvok-ciim.si[/url] https://preventiva-ciim.si

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close