Najdi forum

CBD res pomaga?

Včeraj zvečer sem na tv gledala oddajo Klepet ob kavi in govora je bilo o CBD-ju in njegovih zdravilnih učinkih. Sem šla potem malo gledat na internet in videla da ga priporočajo za vse možne bolezni… pa me zanima ali ima kdo morda že kakšne izkušnje s tem?
Hvala.

oddaje ne poznam in je nisem gledal, vem pa da to že slabo leto jemlje očetova sestra zaradi revmatizma. koliko pomaga drugim in za druge bolezni ne vem, se mi pa ona vedno ko se vidiva pohvali, da ji pomaga

Lahko potrdim, da pomaga. Moj mož je uživa konopljo že nekaj mesecev in nima več psihičnih težav.

nova
Uredništvo priporoča

Res pomaga za res veliko težav. Iz lastne izkušnje pri močnih glavobolih, oziroma drugih bolečinah, pri revmi, pri alergiji, zavira rast tumorjev, pri umiritvi ob psihičnih obremenitvah, pri boljšem spancu. Priporočam pa smolo, ki vsebuje nad 30% CBD.

Odlično, to je pa lepo slišati da ni to spet še en nateg. Lepa vam hvala za odgovore.

pitra a mi mogoče znate povedat čisto po domače kakšna je razlika med CBD smolo in oljem?

Razlika je v % CBD, v olju je raztopljena smola in se prodaja do največ 20% CBD, smola nad 30%, višji odstotek je, boljše je. Smolo lahko mešate tudi v kremo. Ne morete se predozirati, telo CBD odlično tolerira in deluje na način, da vzpodbuja telo, da si samo pomaga. Olje se uporablja za mazanje npr. kožnega raka, aken, raznih izpuščajev, herpesa,… smola za ostale težave, kot sem že zapisala, pa še veliko več je tega, od sladkorne, epilepsije, multiple, pri zlomih, …. skratka deluje protibolečinsko in protivnetno.
Trditi, da konoplja ni za človeka, je zgrešena in plod nevednosti, ki je posledica 70+letne prohibicije. Človeško telo ( in tudi vseh ostalih vretenčarjev ) ima Endokanabinoidni sistem, ki kot hranilo porablja kanabinoide. Te pa tvori telo samo ( endokanabinoidi ) in pa rastlina konoplja (fitokanabinoidi ). Kaj več informacij pa vam lahko napišem na mail. Nekateri smo pač dali prednost naravi, pred kemijo.

moraš vedeti, da pitra prodaja konopljo, zato moraš njene prispevke kot na tv jemati za reklamo.
bolj kot cbd pomaga thc

Dragi realen odgovor, ne prodajam konoplje. Moji prispevki niso reklama, ampak napišem odgovor kadar vem kaj o temi. Bolj kot CBD, da pomaga THC, ja kje si pa to prebral? Seveda ni res, to kar zdravi je CBD, THC pa zadene in je psihotropna snov. Tudi zadete od THC zdravijo s CBD. Pa še nekaj kje si prebral, da naši pediatri zdravijo otroke z multiplo s THC? Prosim, preberi nekaj člankov, jaz jih tu ne morem lepit, da se malo podučiš. Tudi industrijska konoplja ima 0,2% THC, kar pa ne predstavlja bistvenega vpliva na zdravje.

CBD preizkušeno pomaga, sama sem s kapljicami močno ublažila migrenske napade. Trenutno jemljem konopljine probiotike, super zadeva če so težave s kandido in vaginalnimi vnetji.

Predvidevam, da konopljini probiotiki vsebujejo seme konoplje:
Seme konoplje je bogat vir beljakovin, saj vsebuje kar trikrat več beljakovin kot soja. Beljakovine v konopljinem semenu zavzemajo 20-30%, od katerih je ena tretjina edestina in dve tretjini albuminov. Obe vrsti beljakovin sta visoko kakovostni in ju telo z lahkoto izkoristi v svojih procesih. Seme vsebuje vseh osem življensko pomembnih aminokislin, njihovo razmerje pa je idealno za človeško telo in mu pomaga pri tvorbi protiteles in krepljenju imunskega sistema. Vsebnost vseh esencialnih amino kislin sama po sebi sicer ni tako izjemna, saj jih naprimer vsebuje tudi laneno seme – kar dela konopljino seme tako unikatno je dejstvo, da kar 65% vseh beljakovin predstavlja globulin. Tega telo porablja pri proizvodnji protiteles, ko se imunski sistem brani pred vdori tujih organizmov.

Dobesedno kopiram kar sem dobila pri nakupu

Sestavine:
Mešanica prebiotikov (FOS in inulin), posušeni vršički jedilne konoplje (Cannabis sativa L. var. sativa) v prahu, mešanica probiotikov (Saccharomyces boulardii, Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium breve, Bifidobacterium infantis, Bifidobacterium longum), DR HPMC kapsula (hidroksipropilmetil celuloza), askorbinska kislina.

2 kapsuli (dnevni odmerek) vsebujeta:
Mešanica prebiotikov FSO in inulin 370 mg
Posušeni vršički konoplje v prahu Cannabis sativa L. var. sativa 1,6 mg naravno prisotnega CBD 240 mg
Kvasovka S. boulardii Saccharomyces boulardii 5 x 109 cfu 110 mg
Mešanica probiotičnih bakterij Lactobacillus acidophilus
Bifidobacterium breve
Bifidobacterium infantis
Bifidobacterium longum 1,5 x 109 cfu
Vitamin C askorbinska kislina 80 mg (100 % PDV*)

mene kaj več zanima o teh probiotikih, kje se jih da dobiti?

Uf, iskrena hvala za tako izčrpne odgovore 🙂 🙂

Sem se odločila da zadevo sprobam, zdaj se moram pa samo še odločit kje bom kupila ker vidim da je v sloveniji precej več opcij kot sem sprva mislila. Sem v teh dneh malo raziskovala na internetu pa sem na 24 ur zasledila tega proizvajalca oz.prodajalca- http://hempmedico.si/
Pozna kdo, je za kaj?

Moja sestrična je pri njih naročila zaradi težav s kožo 15% olje. Razlika je očitna že na daleč – pa tudi pravi da se počuti veliko bolje, ker je ne srbi skoraj več. Prej se je pa mazala z vsemi možnimi žavbami, tudi domačimi, pa ji ni nič pomagalo. Še kortikosteroidi na dolgi rok ne. Kdo bi si mislil da lahko par kapljic tega CBDja na dan tako zelo pomaga…

kofi, hvala. sem se včeraj opogumila ker je bila ena akcija, pa ni bil tak šok za denarnico hehe. bomo videli kaj bo, upam da meni tudi pomaga 🙂

Pozdravljeni,

sama zdravim s 20% cbd smolo avtoimunsko bolezen, ankilozirajoči spondilitis. Danes je 12 dan jemanja in se mi stanje ne izboljšuje, v bistvu je stanje slabše kot pred jemanjem smole. Ob začetku jemanja sem opustila vse tablete (celebrex, nolpaza). Svetovalka je priporočala, da če e stanje ne izboljša naj prekinem terapijo za 1 teden. To me zelo žalosti, jezi..ker sem res imela dobra pričakovanja s tem zdravljenjem. Sedaj sem zmedena in v skrbeh kaj se dogaja..

najprej morajo zdravila iz telesa. Počaki še kak mesec.

moje mnenje je, da vztrajaš, škoditi ti CBD ne more. Rabiš pa kar nekaj časa, da telo prične s “samozdravljenjem”. 12 dni je za izboljšanje res malo.

Mož je pričel uživati smolo pred 7 meseci zaradi psihičnih težav, ter zaradi posledic poškodbe glave. Ne potrebuje več nobenih drugih zdravil, ima spet ogromno volje, še prehlajen ni bil od lani.


Tako kot se zdraviš ne bo napredka. Zakaj?
20% smola je preslabotna za terapijo. Drugo, iz nje poberejo THC na co2 aparatu.
Tako kanabinoidi niso v simbiozi za zdravljenje in najvažnejše smola verjetno ni
dekarboksilirana. To pomeni, da se cbda s toploto ni aktiviral v cbd. In če ni cbd potem ne zdravi.
Če želiš konkretne informacije, me kontaktiraj.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

New Report

Close