Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Alternativa Terapevtski potenciali konoplje Zdravljenje epilepsije s konopljo. A je kateri epileptik poskusil? Kako se je obneslo?

Zdravljenje epilepsije s konopljo. A je kateri epileptik poskusil? Kako se je obneslo?

Stvar je sledeča. Zamenjal sem že nekaj zdravil zaradi bodisi stranskih učinkov bodisi zaradi neučinkovitosti preprečevanja epi napadov. Eno izmed zdravil (Keppra) mi je psihično ravnovesje povsem porušilo, imel sem celo samomorilska nagnjenja. Nevrolog pravi, da menjava vsakega zdravila za epilepsijo zmanjša verjetnost, da bi napade povsem preprečilo. Zaradi težav z zdravili smo se pogovarjali že o operaciji, saj sem kandidat za njo. Imam namreč žariščno epilepsijo. Zdaj pa sem se po dolgem razmisleku odločil, da bi se poskusil zdraviti s konopljo. Posvetoval sem se z nevrologom (dr. Baumauer), ki se ukvarja z zdravljenjem epilepsije s konopljo. Ta je na podlagi izvidov trdil, da sem po vseh pogojih kandidat tako za operacijo kot za zdravljenje s konopljo. Zdaj pa potrebujem še vaše mnenje. Je tu gor kakšen epileptik, ki se je zdravil s konopljo? Je to samoplačniško? Koliko stane, če je? Je zdravljenje učinkovito?

Hvala vam za odgovore in vaša mnenja!

da, tudi to se zdravi s konopljo, na voljo je kar veliko člankov na to temo. Konoplja pa mora vsebovati minimalno količino THC in večino CBD. Gre za smolo industrijske konoplje, ne olje, ker je v olju smola razredčena. Dejstvo je, kar je tudi možno preveriti na spletnih straneh, da prav vsakemu ne pomaga v celoti, lahko pa vsaj blaži simptome. Smola industrijske konoplje ni na recept, torej jo je potrebno kupiti. V kolikor želiš še kaj več informacij, napiši svoj mail, ti posredujem še kaj literature na to temo.

priporočam v branje članek: http://www.delo.si/novice/slovenija/pri-vecini-otrok-je-konoplja-pozdravila-ali-ublazila-epilepsijo.html

Priporočam pa smole, ne sintetični CBD.

nova
Uredništvo priporoča

Zdravo,

Poskusila sem s konopljo (smolo,ne sinteticni cbd) pri hceri stari 5 let katera je imela prej napade cca 6x/mesec.. napadi so v celoti prenehali..celo leto je bila brez..ko sem prenehala z zdravljenjem so se ponovno pojavili..sicer ima cel čas tudi terapijo z Depakine kapljicami.


Kje se to konopljo kupi? Sin ima tudi Depakine.

Zdravo. Bi mi lahko prosim svetovali kje kupiti konopljino smolo? Naš fant ima tudi napade kljub depakine zdravilu in bi še to poskusili.. hvala!


Kje se to konopljo kupi? Sin ima tudi Depakine.
[/quote]
Prosim dajte še meni napisat kje ste kupili konopljino smolo? Mi imamo tudi kljub zdravilu depakine še vedno napade.. hvala

Gospa pitra to prodaja, njen mail je: [email protected]

Nerv sistem, epilepsy, Walter Last, verjetno v članku magnezijev klorid in še kje.

Želim preiskusiti konopljo kje bi jo lahko dobila smolo ali pa olje

Napišite mi mail, bom vam posredovala informacije, ki jih želite: [email protected]. Priporočam pa smolo, olje je razredčena smola, lahko ga naredite sami.

Sodelakina hči je bila v poskusni skupini zdravljenja s konopljo na pediatrični kliniki. Nobenega efekta.

Če si prebrala zgornji članek, ki sem ga priložila že v naslovu piše Pri večini otrok je konoplja pozdravila ali ublažila…, žal je očitno sodelavkina hči bila med tisto manjšino. Vseeno menim, da velja poizkusiti ampak z naravno smolo, ne s sintetičnim CBD, ki se dobi v lekarni. Škode ne more biti nobene, lahko pa je velika korist.

Če si prebrala zgornji članek, ki sem ga priložila že v naslovu piše Pri večini otrok je konoplja pozdravila ali ublažila…, žal je očitno sodelavkina hči bila med tisto manjšino. Vseeno menim, da velja poizkusiti ampak z naravno smolo, ne s sintetičnim CBD, ki se dobi v lekarni. Škode ne more biti nobene, lahko pa je velika korist.
[/quote]

trava ni prijela, ker so jo dajali zdravniki, ki nimajo pojma. Naj jo naroči pri monovski prodajalcih, ki se spoznajo na vse in pozdravijo vse.

Če si prebrala zgornji članek, ki sem ga priložila že v naslovu piše Pri večini otrok je konoplja pozdravila ali ublažila…, žal je očitno sodelavkina hči bila med tisto manjšino. Vseeno menim, da velja poizkusiti ampak z naravno smolo, ne s sintetičnim CBD, ki se dobi v lekarni. Škode ne more biti nobene, lahko pa je velika korist.
[/quote]

trava ni prijela, ker so jo dajali zdravniki, ki nimajo pojma. Naj jo naroči pri monovski prodajalcih, ki se spoznajo na vse in pozdravijo vse.
[/quote]
Predvidevam, da so dajali sintetičen CBD, nima zraven še ostalih učinkovin, ja, industrijska konoplja ima tudi 0,2%THC, če to misliš. Trave pa ne dajemo otrokom, a ne?

Kolikor vem, je ravno obratno – konoplja (in ostala mamila ter alkohol) sproža epileptične napade. Tako da, fentje in punce, ne hecajte se z zdravjem.

Trava v nobeni obliki ne pomaga pri epilepsiji popolnoma nič. Oziroma pomaga podobno kot deci vina ali pivo.

Pa govorimo o CBD, smoli industrijske konoplje. Tudi zasvojenost s indijko zdravijo s CBD.


Za začetek si kaj preberi in razjasni pojme preden se sramotiš in pišeš bedarije.


Za začetek si kaj preberi in razjasni pojme preden se sramotiš in pišeš bedarije.
[/quote]

Naša hči ne bo prišla ne navadni ne industrijski konoplji niti blizu. Ti pa se zastrupljaj po svoji volji, če želiš.

New Report

Close