Med.Over.Net

Iščete delo, delavca?

Odgovarjajo: Moja zaposlitev = Optius

Dobro službo in dobrega delavca je vedno težko najti. Povejte svoje reference, bodite pošteni do sebe in drugih. Prostor namenjen iskalcem dela in delodajalcem, raznim vprašanjem v povezavi s pripravo CV-jev, motivacijskih pisem, iskanjem prostih delovnih mest, pripravo na zaposlitveni intervju in podobno.

Moja zaposlitev = Optius

mojaZaposlitev.si

Iskanje službe - nadaljevanje

Default avatar

čvek čvek rabim

Pripenjam načeto temo

http://med.over.net/forum5/read.php?151 ... sg-7600415

Mislim, da je prav, da se tu pogovarjamo ...

No naj vam povem mojo zadnjo izkušnjo : govorim s kolegom podjetnikom in mu povem situacijo; vem, da me on ne more zaposliti, a me krepko postavi na trdna tla z vprašanjem kakšne prošnje pošiljam, kako iščem ? Pa mu seveda povem - tako kot nas učijo : spremno pismo, CV, kopije dokazil,....

In on zamahne z roko in pravi - a ti res misliš, da ima kdo čas brat vsa ta čreva? Ko jaz dobim tako prošnjo že (pazi to), ko da razpis da išče študenta za pomoč - flop v koš z njo. Ko pa je nek poba poklical in povedal kdo in kaj je, da bi rad delal, sta se zmenila za sestanek in evo - dela pri njem.

Kaj menite na to ? Bomo morali res poenostaviti stvari, sesti v avto in iti od firme - do firme ?
Default avatar

Ena v službi

Bi verjela. Zato pa moraš nekako narediti nek psoeben vtis, da sploh izstopiš iz mase.

Pali, da daš sliko zraven, ali da pokličeš ...

Ko sem zbirala ponudbe za fasade: hecno, so jih hoteli osebno nosit, se videt, jih obrazlagat --- po mojem, da bi naredi nek vtis, da bi potem izbrali njih.
Default avatar

bernardine

čvek čvek rabim je napisal/a:
Pripenjam načeto temo

http://med.over.net/forum5/read.php?151 ... sg-7600415

Mislim, da je prav, da se tu pogovarjamo ...

No naj vam povem mojo zadnjo izkušnjo : govorim s kolegom podjetnikom in mu povem situacijo; vem, da me on ne more zaposliti, a me krepko postavi na trdna tla z vprašanjem kakšne prošnje pošiljam, kako iščem ? Pa mu seveda povem - tako kot nas učijo : spremno pismo, CV, kopije dokazil,....

In on zamahne z roko in pravi - a ti res misliš, da ima kdo čas brat vsa ta čreva? Ko jaz dobim tako prošnjo že (pazi to), ko da razpis da išče študenta za pomoč - flop v koš z njo. Ko pa je nek poba poklical in povedal kdo in kaj je, da bi rad delal, sta se zmenila za sestanek in evo - dela pri njem.

Kaj menite na to ? Bomo morali res poenostaviti stvari, sesti v avto in iti od firme - do firme ?

Točno to je naredil moj sin,ko je končal šolanje.Vsedel se je v avto in šel v firmo.So mu rekli,naj odda prošnjo,vabljen je bil na razgovor in dobil je službo.
Default avatar

Ja, ja

Prideš do recepcije, pa te ne spusti naprej. Nimamo časa. Prideš drugič. Ste dogovorjeni? Nimamo časa. Itd.

Od firme do firme se je hodilo pred 150 leti, ne pa danes, v računalniški dobi.
Default avatar

fazurna

Ena v službi je napisal/a:
Bi verjela. Zato pa moraš nekako narediti nek psoeben vtis, da sploh izstopiš iz mase.

Pali, da daš sliko zraven, ali da pokličeš ...

Ko sem zbirala ponudbe za fasade: hecno, so jih hoteli osebno nosit, se videt, jih obrazlagat --- po mojem, da bi naredi nek vtis, da bi potem izbrali njih.
Bi rekla, da je to dvorezen meč, odvisen od tistega, ki je na drugi strani. Recimo, da zgledaš dobro in tvojo prošnjo - sliko dobi v roke ena zafristrirana predebela monovka, bo vse skupaj takoj romalo v koš, pri kakem tipu pa bi si takoj nabrala točke.

In obratno bi neprivlačne ženska, ki ne bi predstavljala konkurence tej prvi ženski, ki izbira kandidate, imela gotovo večje možnosti kot pri povprečnem moškem.
Default avatar

grdi in lepi

To je pa še kako res. Pri nas smo vzeli samo ta grde punce in ta lepe fante. Verjeli ali ne. Grde punce bolj vestno delajo, lepe se pa šetajo okoli in delajo zmedo.
Default avatar

jose.

To lahko narediš v privatnih firmah. Je dobrodošlo. Povem iz prve roke, ker sem delodajalec. V večjih firmah pa to ne gre tako.
Default avatar

ninan

Moj sin si je upal, potem, ko mu je postalo jasno, da gre z vlogami zelo počasi in negotovo, tudi v večji firmi enostavno poklicati v kadrovsko službo, se predstavil, povedal, da bi rad delal pri njih in čez nekaj dni so ga poklicali na razgovor. Po nekaj mesecih pri njih, ko je ugotovil, da delo ni ravno to, kar je upal, je preprosto potrkal pri več manjših firmah in sedaj mu teče tretji mesec nekje, kjer je zadovoljen. Vsekakor se splača poskusiti tudi z osebnim pristopom, rabiš pa dovolj samozavesti.
Default avatar

tako je to

Ja, ja je napisal/a:
Prideš do recepcije, pa te ne spusti naprej. Nimamo časa. Prideš drugič. Ste dogovorjeni? Nimamo časa. Itd.

Recepcija je prvi "filter", ki izloči neprimerne kandidate. Vsaka nadaljna ovira pa še dodatno izloči "smeti" iz igre. Ostanejo samo najboljši in ti potrkajo na vrata direktorja. Ostalo so samo še formalnosti ...
Default avatar

malaPika

tako je to je napisal/a:
Ja, ja je napisal/a:

Recepcija je prvi "filter", ki izloči neprimerne kandidate. Vsaka nadaljna ovira pa še dodatno izloči "smeti" iz igre. Ostanejo samo najboljši in ti potrkajo na vrata direktorja. Ostalo so samo še formalnosti ...
Ostanejo samo tisti, ki jim je služba že tako ali tako namenjena. Se pravi tisti z poznanstvi in vezami.
Default avatar

đejzi

pozabte na prošnje mone monovske, primer, jaz sem direktno poklical v kadrovsko se predstavil in v parih stavkih povedal, da bi rad delal pri njih, da jih poznam, spremljam njihove rezultate in da so oh in sploh ter da se enostavno vidim v podjetju, ki je organizirano, ima vizijo, nastopa na tujih trgih idr...preden sem prišel do razgovora do vodje sem moral v kadrovsko kar naprej klicariti, se pogovarjati, čakati na pravi trenutek, poslati predstavitveni dopis idr.....
Default avatar

delodajalka

Za eno delovno mesto vedno na prvi razgovor povabim vsaj 10 kandidatk, jim v nekaj stavkih kar precej zasoljeno opišem delo, nato razdelim vprašalnike z nekaj vprašanji in si kandidatke v tem času ogledam. Na drugi razgovor povabim tiste s katerimi se na pogled energetsko vežem, niso oblečene po predpisih, nimajo naučenih kretenj, se za delo ne pogovarjajo tako, kot so jih naučili, se ne afnajo, ampak so preprosto one.Postavim jim zelo strupena vprašanja in izberem osebo, ki mi na ta strupena vprašanja odgovori po mojih pričakovanjih. Pri meni se obnese. Nič litanij ne berem, ker za to ni časa, raje ga porabim za kaj pametnejšega. Ko pa izbrana oseba prične z delom pa le vidi, da je delati pri meni veliko enostavnejše, kot sem na razgovoru prikazala in po nekaj mesecih se na račun razgovora smejimo.
Default avatar

delodajalka

Sem pozabila napisat, da v ožji krog nikoli ne izberem tistih, ki vprašajo za višino plače, pa tudi za delo pri nas takšne osebe nikoli ne izberem ne glede na njene kvalitete, kajti na koncu vedno povem tudi o plači, tako, da se izbrana oseba lahko odloči ali vzame ali pusti.
Default avatar

za maloPiko

malaPika je napisal/a:
tako je to je napisal/a:
Ja, ja je napisal/a:

Ostanejo samo tisti, ki jim je služba že tako ali tako namenjena. Se pravi tisti z poznanstvi in vezami.
V privatnem sektorju NI vez in poznanstev.

Res pa je, da se kar precej ljudi vzame v firmo po priporočilu koga od zaposlenih ali kako drugače poznanih lastnikom podjetja (stranke, partnerji, dobavitelji, ...)
Default avatar

popravek

delodajalka je napisal/a:
Sem pozabila napisat, da v ožji krog nikoli ne izberem tistih, ki vprašajo za višino plače, pa tudi za delo pri nas takšne osebe nikoli ne izberem ne glede na njene kvalitete, kajti na koncu vedno povem tudi o plači, tako, da se izbrana oseba lahko odloči ali vzame ali pusti.
Tukaj te pa moram "okregat" !!

Višina plače je še kako pomembna in res ne vidim v čem je problem, če kandidat sproži na (prvem) razgovoru tudi to vprašanje. Saj vsi delamo za denar in to nam je glavno vodilo pri izbiri delodajalca.
Se pa na nek način strinjam, da je "higienično" prav, da se načne pogovor o plači šele potem, ko je bilo predstavljeno delo, ki ga je potrebno opraviti. Torej najprej: kaj je potrebno delati, koliko je potrebno delati (časovno, normativi), kako je potrebno delati, ... šele potem prideta na vrsto "nagrada" ter metode merjenja uspešnosti.

Naj še omenim, da mene kot potencialnega iskalca nove zaposlitve, zelo moti, kadar delodajalec "slepomiši" okrog plače in še posebej okrog variabilnega dela za uspešnost.
Default avatar

Lastnica

Pri nas se je tak pristop iskanja sluzbe izkazal za odlicnega. 7 delavcev od 11 sem zaposlila na tak nacin, da so sami prisli do mene. Nikakor me ne moti, ce delavec povprasa po placi ... V konci fazi vse izzovem, kaj zelijo izvedeti in tisti, ki ga placilo ne zanima, hmmmm, nekaj ne stima ... Velikokrat je razlog trema, ampak jim pomagam in jim sama polozim besede v usta, da zelijo to verjetno vedeti, saj v konci fazi vsi delamo za denar.

No, da povzamem: nikoli vec ne bom zaposlila osebe iz zavoda oz.s pomocjo zavoda, sem se preveckrat opekla. Je pa tudi res, da ze zaposleni delavci pri nas pripeljejo svoje znance, prijatelje, tako da si kolektiv sam izbira team, seveda ob moji potrditvi. Temu primerno je potem tudi vzdusje, bolj sprosceno. Seveda je to tudi zelo nevarno za mene, ker se lahko splete kaka zarota, ampak zaenkrat nimam tezav na tem podrocju.

Vsekakor odobravam tak pristop iskanja sluzbe. Je pa res, da pride to v postev v manjsih podjetjih.
Default avatar

delodajalka

Popravek - jaz ne slepomišim okoli plače, ampak povem točen znesek. Vendar vedi, da večino ljudi zanima najprej plača, šele potem delo. Glede na to, da pri nas pisarne čistimo sami, pa je itak večini izpod izpod časti, da bi 1 x tedensko imele v roki metlo. Delo v pisarni ja, metla ne. Pri nas je pač poleg pisarniškega dela treba v roke vzeti tudi metlo.
Default avatar

Lastnica

Za delodajalko: no, to se malo drugace bere :) tezko je vedno razumeri pravi namen pisane besede v tako kratkih dialogih ... A tko pac je.

Ja glede place tudi pri meni ni pogajanj. Toliko kot ponudim, toliko vem da bom lahko placala. Kar se pa metle tice, jaz sem to opustila. Se kosev nihce sam ne sprazni, ce ne reces. Tako je danes. Mi ni vsec, ampak verjetno je bilo vedno tako. Ne maram ljudi, ki iscejo samo svoje pravice,iscem ljudi, ki vidijo sami delo in ga opravijo ... S tem ko pride nekdo na vrata po sluzbo, dobim vsaj obcutek, da ima zeljo po delu. Ima vec sans pri meni.
Default avatar

popravek

delodajalka je napisal/a:
Popravek - jaz ne slepomišim okoli plače, ampak povem točen znesek. Vendar vedi, da večino ljudi zanima najprej plača, šele potem delo. Glede na to, da pri nas pisarne čistimo sami, pa je itak večini izpod izpod časti, da bi 1 x tedensko imele v roki metlo. Delo v pisarni ja, metla ne. Pri nas je pač poleg pisarniškega dela treba v roke vzeti tudi metlo.
Da ne bo nesporazum. Govoril sem o delodajalcih na splošno in njihovi "neodločenosti" pri konkretnih številkah.
To, da se najprej zmeniš kaj je za narest in šele potem koliko denarja je to vredno, je pa itak osnova. Res ne razumem ljudi, da se prvo menijo o denarju in šele potem o tem, kaj vse morajo za ta denar naredit .... Dobro pri nekih enostavnih proizvodnih poklicih je to še mogoče, toda že pri navadnem kelnarjenju je velika razlika v količini dela za tistt denar.
O čiščenju je sicer malce že 'Lastnica' rekla. Mogoče kot zanimivost: pri Boscarolu tudi sami čistijo za seboj, čeprav je to ekonomsko nesmiselno. Inženirska ura je predraga, da bi jo porabil za vihtenje metle.
Default avatar

čvek čvek rabim

Prestavljeno iz starševskega čveka. ...

Prosim, da tema ostane to čemur je namenjena = IZMENJAVI MNENJ, IZKUŠENJ, NASVETOV in ne oglaševanje dela !