Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Estetsko zobozdravstvo porcelanast vs. navadni umetni zob

porcelanast vs. navadni umetni zob

Danes sem škrbasta, saj sem brez zgornje enice in bom približno en teden.

Zobozdravnica pravi, da bi si lahko dala narediti porcelanast zob za doplačilo. No, prej tega ni omenila, tako da sem komaj zdaj začela razmišljati, kaj je boljše. Do jutri lahko premislim.

A imate izkušnje z navadnim umetnim zobom vs. porcelanast zob? V čem je resnična razlika in koliko je porcelanast boljši?

sprašuješ ali je boljši fičko od mercedesa?

Seveda je razlika a pa ti tvoja zobozdravnica ni omenila razlik med njima? Hmmm..to ti je dandanasnje zdravstvo grrrrrrr. Skratka porcelanast je bolj “trpezen” nanj se hrana ne prijema tako kot na “navaden” umeten zob, vizualno je lepse na pogled itd.
P.S. To pa ko ti krije zdravstvo je najslabsi material, ki se rad lomi, zalomi, okrusi itd. Tako je meni povedal moj zobozdravnik. Odlocitev je tvoja. Koliko stane en tak porcelanast zob v Sloveniji ne bi vedela, vem pa koliko stane na Hrvaskem-> cirka 100 € plus neka malenkost se za delo.

nova
Uredništvo priporoča

Boljši je porcelan, sicer pa zob gor daješ vsaj za 10 let. Gre za enko, zato je še toliko bolj pomembno, da je dober material. Se pa strinjam, da je grozno drago. Tudi sama sem jo menjala mesec dni nazaj. Nore cene.

Koliko je cena porcelanastega in koliko navadnega?

Lahko poveš, koliko je to, nora cena? Tudi sanja se mi ne. Jurja?

Jaz sem ped nekaj meseci za porcelanast zob (najvišja kvaliteta) plačala 800 EUR (material in delo – vse skupaj). Je pa res kočnik in še del sosednjega, tako da je v bistvu bolj en zob in pol.

Pa moj zobozdravnik tudi ni ravno med najcenejšimi, tako da se po mojem kvaliteten porcelanast zob dobi za tam okoli 500 EUR.

lol….ccc potem pa se ni za cudit, da gre veliko ljudi raje prek meje na Hrvasko.Pri Galekovicu sem videla ljudi iz Mb. Lj. Kp. Ms.Sg. … saj po tvojem “izracunu” “zobna vila” dobis pri tem zgoraj navedenem zobozdravniku “porcelanaste” zobe za pol manjso ceno in ravnotako kvalitetne.Moj oce jih ima ze 12 ali 13 let ! V tem casu ni imel nikakrsnih problemov z njimi. :))

Moja zobarca mi je svetovala, da če se odločim za porcelanastega naj bi imela na spodnjem zobu tudi porcelan prevleko, ker baje ni OK, če porcelanast zob “tolče” na tvojega naravnega, ki ni tako trd (ta se posledično hitreje okruši in uniči)- temu posledično sem se odločila za navadno prevleko (je pa res, da je pri meni v “igri” 4,5 in 6)

@zobna vila upam, da ni bilo “prehudo” na stolu? Jaz mislim, da ne saj smo zenske po naravi ze bolj mocnejse 😀 Namrec moj oce si je dal zgoraj popravljat in je skoraj “pobegnil” vsakic ko ga je malce zabolelo. 🙂 Kaj cmo, taksen je moski svet glasen , v resnici pa pomehkuzen.:D

Pri nas je porcelanast zob 200 evrov. Dva mi trajata že 13 let. Nič ne tolčeta na spodnje, ker jih je malo obrusil. To je cena v Poljanski dolini.
lp

Ženske, ve pa govorite o ogromnih cenah. Mene prenova sprednjega zoba, kaj pa vem točno kaj mi bo naredila, zdaj ste me že zmedle, ne bo stala popolnoma nič. Porcelanast zob bi doplačala le 85e.

Danes mi ga je zbrusila, tam nekje polovica zoba je ostala, jutri grem na “izbor” barve, naslednji teden bo narejen novi. Delček tega ostane, umeten pride nekako na tega. Mater sem pametna, sploh ne vem prav postopka, ki sledi.

V glavnem, tako rumen in grd več ne bo, kot je bil stari, ki je bil zraven dodelan.

Zaenkrat sva dogovorjeni za navadnega. Verjetno bo pri tem ostalo, potem pa bom videla. Če ne bom zadovoljna, bom šla verjetno na celotno prenovo samoplačniško oz. bom se odločala še za kakšne druge variante.

Jaz sem si enko razbila pri športu, ko sem bila stara okrog 10 let. Pri 17h sem dobila porcelanast zob. Pred mesecem dni sem ga po 15ih letih zamenjala, ker se mi je vnela dlesen. Cena dela in materiala 460 EUR.

Točno tako so meni delali, pa sem se odločila za porcelanastega. Ne bo ti žal, sploh ker je cena ugodna. Jaz sem dala tudi okoli 100 €.

Hvala vsem za mnenja.

Jah, sem pa ugotovila, da mi bo delala prevleko. Mater, sem pametna;))))))

Vse je bilo v takšni naglici, da nisem niti prav poslušala kaj, kako in zakaj;)))

http://capristime.si/index.php?option=com_content&task=view&id=19&Itemid=36

Morski konjiček, pa ti bi mene na “zobni” dopust poslala, zaradi prevleke na enki:)))) Hahahahaha.

Se vidi, da si pred spanjem. Upam, da ne bom še vsaj 30let izbirala med temi aranžmaji:))))))))

@pemina

prevleka je v bistvu nov zob
ne razumem, zakaj temu rečejo prevleka. Res je, da malo tvojega zoba pustijo, ampak je to marginalno. Impantanti so pa bolj redka zadeva.

Mi je bilo pa zanimivo, da mene, ko sem se zanimal za te reči, ni noben zobozdravnik obvestil, da bom imel zelo temne dlesni, ker mrtva korenina pač proseva skozi dlesen. Sem bil čisto zgrožen potem.
Poznam nekaj primerov, ko so šli ljudje bolj zaradi estetike “prevlečt” svoje (žive) zobe. Ja, novi zobje so lepši, ampak celoten izgled je pa slabši zaradi temnih dlesni. “Prevlečen” zob je namreč mrtev …

ja res je. od zoba ostane le del korenine.

Ja kam ti pa potem montirajo prevleko? Na dlesen?

Jaz imam prevleko in spodaj zbrušen zob – očitno je še kako živ, ker je dlesen lepo rožnata, kot mora biti. Če bi dala prevleko dol, bi ostala “špička”.

New Report

Close