Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Osebe s senzornimi ovirami Ali so slušni aparati edina rešitev ob izgubi sluha?

Ali so slušni aparati edina rešitev ob izgubi sluha?

Pozdravljeni,

zdravniki so mi ugotovili slabši sluh. Stara sem 38let. Na izvidu piše izguba po Fowlerju 34%.
Zanima me, ali so slušni aparati edina rešitev za premostitev izgube sluha, ali obstajajo kakšne druge terapije, operacije, ki bi mi povrnile sluh v celoti?
Za odgovor se že v naprej lepo zahvaljujem! Tanja_K

Z uporabo slušnih aparatov pri naglušnih želi medicinska stroka po splošnih medicinskih in psiholoških načelih te spet približati svetu polno-čutnih ljudi in ga vključiti vanj. Stopnja, vrsta in trajanje naglušnosti, v kateri starosti je bolnik postal naglušen ali gluh, vse našteto je treba upoštevati pri načrtovanju rehabilitacijskega postopka. Za katero vrsto naglušnosti gre pri vas? Podatek, ki ste ga navedli tega ne razkriva.

Če naglušnosti ni mogoče odpraviti se naglušnemu najpogosteje predpiše slušni aparat, ki sodi med medicinsko tehnične pripomočke – ne pozdravi organa sluha, ampak primerno okrepi zvok iz okolice.

Preberite več o vrstah naglušnosti: https://www.audiobm.si/naglusnost-slaboslisnost/

Franci Urankar

New Report

Close