Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Osebe s senzornimi ovirami slušni aparati

slušni aparati

imam slušna aparata za obe ušesi,-v ušesna,problem je da čujem ne razločim pa govora,ke se slišnost ne da nastavljat,hodim v trgovino in servis za te aparate,pa nič boljše ne vem kaj naj storim!

Pozdravljeni. Tudi sam že nekaj let nosim slušna aparata. Med seboj se aparati razlikujejo nekako takole. Kolikor denarja za aparat toliko sluha. Kvaliteten aparat pomeni večji razpon različnih zvočnih frekvenc. Na izvidih pri meritvi Vaše naglušnosti se vidi katere frekvence so pri Vas problematične. In dober slušni akustik pri prodajalcu slušnih aparatov in dober slušni aparat se lahko prilagodi kar Vam bo najbolje ustrezalo. Vedite pa da noben slušni aparat ne naredi čudeža. Jaz sem se s tem sprijaznil in živim z načelom da mi ni potrebno vsega slišat, kljub temu da zapravim za slušne aparate skoraj toliko kot za avto. Malo so predragi. To je pa žalostno.

Pozdravljeni,

ne morem se strinjati z nekaterimi ugotovitvami.

Kolikor denarja za aparat toliko sluha.
Ne drži. Predvsem je odvisno od vaših slušnih okolij in preostalega sluha, kakšne izvedbe potrebujete. Mnogo uporabnikov ne potrebuje najdražjih izvedb, ali celo uporablja slušne aparate, ki jih niso doplačali, pa so z rezultati zadovoljni.

Kvaliteten aparat pomeni večji razpon različnih zvočnih frekvenc.
Ne drži. Slušni aparati v sedanjem času so izjemno dovršeni dosežki moderne tehnike. Razpon zvočnih frekvenc, ki ga omenjate je lahko podoben med osnovnimi in dražjimi izvedbami. Verjetno si niti ne predstavljate, kaj vse zmorejo slušni aparati narediti, zato preberite nekaj več o tem tule: https://www.audiobm.si/opis-funkcij-slusnih-aparatov-unitron/

Omenjate, da zapravite za slušne aparate skoraj toliko kot za avto.
Ne drži. Tudi če imate slušne aparate (na obeh ušesih) za njih zdaleč niste plačali toliko, tudi če bi za primerjavo vzeli najcenejše modele avtomobilov. Primerjava je povsem neprimerna in zavajajoča.

Franci Urankar

New Report

Close