Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Osebe s senzornimi ovirami Hkratna okvara sluha in vida (osebe z gluhoslepoto)

Hkratna okvara sluha in vida (osebe z gluhoslepoto)

Pozdravljeni,

želim vas seznaniti, da so med mnogimi primeri tudi osebe, ki imajo poleg slabšega sluha tudi slabši vid, ali so slepe, slabovidne osebe. Zanje obstaja možnost, da pridejo do tehničnih pripomočkov kot osebe z gluhoslepoto, prav tako se družinam in svojcem nudi strokovna podpora in pomoč samim osebam z gluhoslepoto. V tem primeru se obrnete na Društvo gluhoslepih Slovenije Dlan, kjer bodo vam prijazno podali informacije in možnosti.
Več informacij je dosegljivih na http://www.gluhoslepi.si

Oseba z gluhoslepoto ni nujno oseba, ki ima popolno izgubo sluha in vida, pač je kombinacija slabšega vida, in sluha v tej meri, da jim pripomočki ne pomagajo kaj veliko.

Lep pozdrav,

mag. Petra Rezar

Sicer lepo, da se poda informacija, toda forum ni namenjen reklamiranju drustev temvec izmenjavi informacij. Najmanj je to za pricakovati s strani moderatorja.

Sam dam prav gospe Petri. Prav je da nas informira, in če je gornji post od gluhe osebe si gluhost kar zasluži. Groza, da si ob tem še slep!
Lp

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,
tukaj bom odgovarjala tudi na vprašanja s področja gluhoslepote. Na tem področju je še veliko vrzeli, tako v zdravstvu kot nasploh. Najbolj pomembno je, da so osebe in njihovi družinski člani dobro informirani in znajo poiskati pomoč, dokler ne pride do hude čustvene, socialne in druge stiske.

S staranjem prebivalstva se veča tudi število primerov z hkratno okvaro vida in sluha. Rodijo se otroci z usherjevim sindromom, obstaja pa še veliko različnih vzrokov in kljub temu zmorejo doštudirati in aktivno sodelovati v družbenem življenju. Svetel zgled je Helen Keller, ki je uspela ob izjemni pomoči družine.

Zato smo mi, ki vidimo, lahko srečni.

Lep pozdrav!

mag. Petra Rezar

Kdaj sem imel občutek konca?
Ko me je napadla blazna vrtoglavica, kot Menier.
Povsem si ukinjen. Samo ležal sem lahko, vrtelo se mi je in šlo na bruhanje. Je zame 100x huje kot biti gluh.
K sreči se mi to iz leta 77 nikoli ni več ponovilo.
Sedaj jemljem gluhost kot dar. Če hočem z aparatom slišim, večinoma pa sem svoboden in odklopljen.
Razmišljam, berem, sanjarim, sprehajam peske etc.
Sem v drugi dimenziji.
Bližnje to sicer moti, a to ni moj problem.
Lp.

New Report

Close