Najdi forum

Depresiven 2. januar

Spet bo treba v službo, spet vse po starem… Šele med prazniki vidim, kako zelo sovražim službo in vsakodnevno rutino. Kot da smo sužnji.

Jap res je. smo sužnji. Samo kaj, ne moreš nič spremenit če rabiš denar. Denar je sveta vladar.

Jaz sem si letos namenoma rezervirala 14 dnevne počitnice daleč stran, zato da mi januar mine.

Danes je dela prost dan.
Mačkov dan.

nova
Uredništvo priporoča

Ne maram službe, mi pa omogoča plačevanje racunov in moj hobi. Praznike bi loh podaljsali do konca tedna 😉

Ma, pri nas pa si nikoli ne morem vzeti nekega normalnega dopusta. Še poleti ponavadi ne dobim niti enega tedna, v najboljšem primeru tri dni. Ostali dopust pa izkoristim za prebolevanje neskončnih viroz kot posledico izgorelosti.

V bistvu mi je vseen jaz ne hodim v službo in mi je vsak dan praznik.

Šele 2. januar je! …končala se je decembrska norija… zunaj je čudovit sončen dan…žarki me božajo na kavču že od jutra… nebo je brez oblačka… dela prost dan je (vsaj za večino) … če pa to ni nekaj lepšega::):):)

Ma, pri nas pa si nikoli ne morem vzeti nekega normalnega dopusta. Še poleti ponavadi ne dobim niti enega tedna, v najboljšem primeru tri dni. Ostali dopust pa izkoristim za prebolevanje neskončnih viroz kot posledico izgorelosti.
[/quote]

Začni za viroze jemati bolniške. Itak nismo nič vredni.

Čudovit dan je zunaj. Kar kliče nas ven. Dela prost dan je, gremo takoj po zgodnjem kosilu malo hodit in uživat v soncu.
Jutri pa spet ista žalost, slabi odnosi….A tako je, treba je zaslužit za življenje.
Danes naj nas to ne moti v uživanju. Lep dan vsem!

31.12. in 1.1. sem delala, danes sem pa doma. Jutri pa delat. Kako je šele meni hudo!

Živijo, ali imaš možnost svoj hobi spremeniti v službo?

Čudovit dan je zunaj. Kar kliče nas ven. Dela prost dan je, gremo takoj po zgodnjem kosilu malo hodit in uživat v soncu.
Jutri pa spet ista žalost, slabi odnosi….A tako je, treba je zaslužit za življenje.
Danes naj nas to ne moti v uživanju. Lep dan vsem!
[/quote]

Tisti, ki na vrhu živijo od našega dela (kapitalisti) ne rabijo nič delat, fajn so nastavili sistem.


Večina ljudi v Sloveniji so sužnji kapitalizma, svoje življenje dajo za to, da garajo za nekaj 100 evrov na mesec.

Živijo, ali imaš možnost svoj hobi spremeniti v službo?
[/quote]

Veš, da razmišljam o tem. Prijatelj mi že postavlja spletko.

Ljudje, a ne dojamete da ni zastonj kosila?
Predstavljaje si da še vedno živimo v srednjem veku. Vsi bi bili kmetje in bi ravnotako garali cele dneve (tudi med prazniki bi morali hraniti in skrbeti za živino).
Kar se pa tiče ljudi, ki živijo na račun delavcev… Dokler se boste razmnoževali, toliko časa bodo določeni ljudje živeli na račun vas.

Ma, pri nas pa si nikoli ne morem vzeti nekega normalnega dopusta. Še poleti ponavadi ne dobim niti enega tedna, v najboljšem primeru tri dni. Ostali dopust pa izkoristim za prebolevanje neskončnih viroz kot posledico izgorelosti.
[/quote]

Pa kaj vam je, ljudje. tvoj delodajalec krši delovnopravno zakonodajo, ki zapoveduje, da mora biti delavcu omogočen neprekinjen dopust 10 delovnih dni skupaj enkrat na leto. Kje ti delaš, da tvojemu delodajalcu to ni jasno… pa dajte se malo zbunit no…
Pa za viroze vzami bolniško, tud če samo 2 dni, se ne pozna tako pri plači, da bi se splačalo dajati dopust.
Vredna pa ne boš nič več, če boš za viroze dajala dopust, v vsakem primeru si odsotna v službi.

neke vrste po praznična depresija…., to sem jst redno včasih občutil po 1 maju, ko sem redno hodil v kakšn hotel ob jadranu, pol pa, ko sem vozil domov, sem čutil, kot, da je po tistih treh dneh v bistvu že konec poletja, nek čuden filing.
Sm ok, ko sm v domači pojstli stisnil in obdelal tisto, ki je bila ob men je vse to minilo v trenutku…., življenje, je treba znat uživat, sm to je bistvo življenja, razmišljanje o rutini in tistih, ki ti gredo na qurac je čista jeba in slaba volja, če si zdrav.

Baje so imeli v srednjem veku precej več časa zase, skoraj pol leta so bili neki prazniki. A veš da so v plemenih delali in še delajo v povprečju štiri ure na dan za preživetje. Večina ljudi tudi sedaj sužnjuje v službah za stvari, ki jih ne potrebuje (fensi avti, predimenzionirane hiše…), a prekomerna potrošnja pač poganja sistem in povečuje bogastvo kapitalistov.

Ja, ampak rutina nam predstavlja večino življenja, žal… Nikakor se ne morem sprijazniti s tem, da ves svoj čas namenjam neki korporaciji, da bo lastnik še bolj bogat. Od njih dobimo plačilo za osnovne stvari, to je hrano, da dobimo kalorije, ki jih rabimo za delo, zabavo, da vsaj malo odmislimo delo in prebivališče, da sploh lahko eksistiramo. Če tako pogledaš, se torej vse življenje vrti samo okrog dela, vse kar je poleg dela, pa je namenjeno temu, da se delo lahko opravlja.

Vnaprej so znani datumi prostih dni v letošnjem letu
https://siol.net/novice/slovenija/preverite-kdaj-boste-v-letu-2019-prosti-486768

Daš 6 dni dopusta pa imaš kar nekaj podaljšanih vikendov;) in si lahko že za celo leto vnaprej planiraš proste dni in….uživancijo:):):)

New Report

Close