Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Izgorelost Če vam je v službi bedno, zakaj ostajate?

Če vam je v službi bedno, zakaj ostajate?

Tisti, ki vam je bedno v službi. Zakaj ostajate?
Recimo, da delate delo, ki vam je obupno, da je kolektiv kriza, ker so sama metanja polen pod noge, da je mobing, da vas ponižujejo?

Jaz sem dolgo vztrajala, ker sem bila v strahu, da drugje ne bom našla ali da bo še slabše. Zdaj je šlo čez rob in že dalj časa iščem, že več kot eno leto, žal neuspešno. AMpak v bistvu me ni več strah, če bi ostala brez službe. POžvižgam se na grožnje.

Verjetno tudi ostali ostajate, ker se bojite za soc. varnost?

jaz vztrajam zaradi položnic.

Sva že dva.

nova
Uredništvo priporoča

Služba je služba, draga moja. Nikjer ne bo vredu. Služba je daleč od svobode. Je le navidezna. Denarja je na svetu več kot dovolj, le nepravilno je razporejen. Tako morajo nekateri delati suženjsko 8 ur na dan medtem ko peščica se praska po jajčkih.

Saj verejtno nas večina vztraja zaradi položnic. Ampak meni je prekipelo. Zdravje mi peša, cel kup težav. Tako, da sem pripravljena na tveganje.

Tisti, ki ste se odločili, da tvegate, kaj vas je spodbudilo k temu?
Zdaj tehnični poklici verjetno tako niste v strahu, da ne bi dobili službe?

Kaj pa krediti, družina – je tudi to ‘zavora’, ki vas drži v bedni službi? Če ne bi bili otroci odvisni od vas, če ne bi imeli kreditov, bi zapustili bedno službo in se raje odločili za tvegano službo?

Aja, sprašujem predvsem tiste, ki imate sicer bedno službo, ampak za NDČ, če bi šli pa drugam pa bi bila to služba za določen čas.

Ljudje so enostavno glupi. Vsi vejo, da se bolj splača biti na socialni kot v službi, pa še kar vztrajajo v tistih blesavih šihtih. Potem pa še svojo neumnost prikazujejo kot nekakšno vrlino, se delajo visoko moralne, ker kakor nočejo goljufati države, po drugi strani pa ne zamudijo izkoristit nobene priložnosti, ko se jim kaj ponudi za pol cene brez računa.

95% ljudi hodi v službo in dela zaradi denarja s katerim plača stroške. Danes imamo stroške, ki jih pred 10, 20 leti nismo niti poznali … več ko je stroškov debelejša je veriga okrog vratu … ko pa vzameš kredit, pa limit itd. imaš poleg debele verige še svinčeno kuglo na verigi kar je super za gospodarje v sistemu. Zahteva manj napora za obvladovanje sužnjev saj veriga in svinčena kugla opravita več kot 90% dela za gospodarje.

Samo so tudi ljudje, ki jim je v službi še kar ok.
Jaz sem že v takem kolektivu, ki vsi, razen mene, delajo na področju, ki jim je ljubo. Sicer bi večinoma tudi rekli, da smo beden kolektiv,a mpak so pa vsaj z delom zadovoljni.
Tako, da se mi ne zdi tako nemogoče, da ti je služba vsaj znosna.


Odlično zapisano! Ker sem stres že plačala z zdravjem, se še kako zavedam dragocenosti svobode. Sem šla, brez pomisleka.


Odlično zapisano! Ker sem stres že plačala z zdravjem, se še kako zavedam dragocenosti svobode. Sem šla, brez pomisleka.
[/quote]

Bravo, pogumna odločitev.
Jaz sem tudi rabila, da me je zdravje začelo zapuščat, da sem začela prav razmišljat. Sicer službe še nisem zapustila, ampak vsaj delam na tem, da se bo to vendarle zgodilo čim prej.

Bravo, pogumna odločitev.
Jaz sem tudi rabila, da me je zdravje začelo zapuščat, da sem začela prav razmišljat. Sicer službe še nisem zapustila, ampak vsaj delam na tem, da se bo to vendarle zgodilo čim prej.
[/quote]
Res je bila, hvala. Presenetila sem vse, še samo sebe 🙂 Občutek pa fantastičen. Zdaj pa krepko pazim na tisto ketno in kuglo…


Res je bila, hvala. Presenetila sem vse, še samo sebe 🙂 Občutek pa fantastičen. Zdaj pa krepko pazim na tisto ketno in kuglo…
[/quote]

V bistvu sem to temo odprla s tem namenom, da se kak tak pozitiven primer oglasi.
Sicer ne vem kako ti je uspelo, je pa vseeno super prebrati, da se da :).

Da se, da! Odločitev pa mora dozoreti v tebi.

Jaz sem preveč odlašala in sem izgorela. Vmes sem iskala drugo službo, neuspešno. Zdaj sem že čisto na koncu z živci, zdravje mi peša in sem se odločila, da grem. Vsaj kako leto potrebujem, da pridem malo k sebi, drugače bom resno zbolela. Vsa čast tistim pogumnim, ki se ne pustite zafrkavati!

Res mi je glupo, ko pišete, da ste izgoreni, bolni in še vedno v službi. Pojdite do zdravnika, se pozdravite in potem zamenjajte ali pustite službo.
V novi službi vas nihče ne bo gledal zlovoljnih in bolnih.

Kak plan pa imaš?
Jaz iščem že dolgo drugo službo. Najprej sem bila izbirčna, potem ne več toliko (kar se tiče lokacije in plače), zdaj bi prišla tudi tujina upoštev.
Včasih razmišljam, da bi dala kar odpoved, preden najdem drugo službo in se kar odpravila v tujino in tam isakala magari priložnostna dela.

A misliš, da je to tako enostavno?
Recimo imaš previsok pritisk. Greš na kup preiskav, vse ok, prehrana in gibanje tudi kar ok, torej ostane še psiha. Dobiš tablete in to je to. Moraš najprej odpravit vzrok, potem bo zdravje tu. Tableti preprosto samo blažijo simptome.
Ali pa imaš težave s ščitnico, en nujen pogoj , da so te težave čim manjše je ta, da nisi pod stresom, vsaj ne preveč. Spet dobiš tablete, da blažijo simptome.
Pa imaš težave s hrbtenico, se rešijo, ko imaš dopust, ko prideš nazaj v službo, se vrnejo.
Takih stvari zdravnik ne more rešit, on lahko le predpiše tablete za blaženje simptomov.

kaj si slovenci med seboj počnejo na delovnih mestih, ali je res toliko nadlegovanja?!?!

Kak plan pa imaš?
Jaz iščem že dolgo drugo službo. Najprej sem bila izbirčna, potem ne več toliko (kar se tiče lokacije in plače), zdaj bi prišla tudi tujina upoštev.
Včasih razmišljam, da bi dala kar odpoved, preden najdem drugo službo in se kar odpravila v tujino in tam isakala magari priložnostna dela.
[/quote]

Nekaj imam prihranjeno, lahko sem nekaj let doma. Partner ima službo, v kateri uživa in naračunala sva, da zaradi višjih otroških in subvencij za prehrano v šoli, nižje dohodnine itd. niti ne bi bili kaj dosti na slabšem, če sploh kaj, v primeru da eden od naju ne hodi v službo.

Nekaj imam prihranjeno, lahko sem nekaj let doma. Partner ima službo, v kateri uživa in naračunala sva, da zaradi višjih otroških in subvencij za prehrano v šoli, nižje dohodnine itd. niti ne bi bili kaj dosti na slabšem, če sploh kaj, v primeru da eden od naju ne hodi v službo.
[/quote]

Aha, jaz sem samska tako, da me ne bo nihče podprl, ampak po drugi strani pa nihče ni odvisen od mene. Prihranke sicer imam, samo ne za nekaj let :).

New Report

Close