Najdi forum

Nevem kaj se dogaja

Nevem če to spada v ta del foruma vendar bom vseeno objavil tukaj.

Imam diagnosticirano depresijo in anksiozno motnjo. O tem nebom ker se je koliko toliko uredilo.

Zadnje čase pa se počutim utrujenega. Spim po 8 ali več ur vendar se po eni uri bedenja počutim čisto nemočnega in utrujenega. Postanem zaspan, nimam več moči da bi naredil z dlanjo peščico, občutek imam da bom padel ker me noge komaj še držijo. Spati nemorem, kljub temu da zaprem oči in poskušam. Zaspim lahko šele zvečer. Ne jemljem nobenih zdravil ki bi lahko vplivale na to. Postal sem tudi zelo razdražljiv, vsaka mala stvar me lahko spravi v jok. Nagajati mi je začel tudi spomin.

Spoštovani,

ne vem kaj je vaše vprašanje. Če sprašujete kaj je vzrok opisanih težav – na podlagi tako kratkega zapisa (pa tudi daljšega) ni mogoče postaviti diagnoze. Vsi opisani znaki (občutek utrujenosti že zjutraj, občutek nemoči v rokah/nogah, razdražljivost, jokavost) so lahko posledica depresije, lahko pa tudi česa drugega. Enaki znaki so značilni recimo tudi za izgorelost. Pri tem dodatno komplikacijo predstavlja to, da je depresivnost pogosta posledica izgorelosti in ju je včasih težko ločiti.

Če pa sprašujete kaj lahko naredite, vam svetujem obisk psihoterapevta. Z njim boste lahko v nekaj seansah natačno in poglobljeno razčlenili kaj povzroča simpome in tudi kaj povzroča depresijo in anksiozno motnjo. Ko boste to razumeli, se boste lažje odločali ali in kako ukrepati naprej.

Lep pozdrav,
Uroš Drčić

*** mag. Uroš Drčić, transakcijski analitik - psihoterapevt *** m: 031 336 452 *** e: [email protected] url: revitacenter.si

Imam partnerja, ki je deloholik. S časom se je tudi pri njemu pojavila izgorelost in s tem vsakodnevna slaba volja, ter depresija. Začaran krog..kmalu se je poznalo tudi po spanju. Na tv Golica sem zasledila oddajo o CBD-ju, naročila in sedaj po 3 mesecih je malo boljše. Tudi jaz sem mu svetovala obisk psihoterapevta, vendar se brani z vsemi 4-imi. Mislim, da bi ga moglo obiskati kar 90% vse populacije in to ni nič takega.

New Report

Close