Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Izgorelost Ali greste lahko vsi za dva tedna na dopust?

Ali greste lahko vsi za dva tedna na dopust?

Si lahko vzamete dva tedna dopusta v kosu, ali ni možno zaradi delovnih obveznosti?

Jaz ne morem, še dan-dva je včasih problem. Da pa bi se uskladila s partnerjem, je pa sploh misija nemogoče, ker do zadnjega ne vem, kdaj si bom lahko vzela tisti dan ali dva dopusta.

in kaj oz. kje delaš, da si nenadomestljiva?

Da še dopišem, kar sem pozabila: tudi tisti dan dopusta moram biti vseskozi dosegljiva in dostikrat moram kaj na hitro narediti.

nova
Uredništvo priporoča

V multinacionalki, kjer se je na veliko odpuščalo v preteklosti in zdaj vsak opravlja delo dveh ali treh. Najbolj me je strah, če zbolim, kako bom potem vse naredila.

Saj verjetno je ravno v tem problem, da je še kako nadomestljiva!

Jaz v preteklih letih nisem mogla na dopust, niti na fraj vikend ne, ker sem skrbela za starše, zdaj pa težko, ker sem espe in je ravno poleti še več dela, ker so drugi na dopustu. Torej bi bil izpad prihodka še toliko večji.
Bolj žalostno življenje je tole vse skupaj …

O plači pa ne bi, ne. Jebiga, če hočeš pare, pač moraš delat. Mi, ki smo na minimalcih, si lahko vzamemo dopusta kolikor hočemo.

V multinacionalki, kjer se je na veliko odpuščalo v preteklosti in zdaj vsak opravlja delo dveh ali treh. Najbolj me je strah, če zbolim, kako bom potem vse naredila.
[/quote]

Ne vem kako imate to organizirano. Tudi jaz delam v multinacionalki in si vsak lahko privošči 2 tedna dopusta, v kosu. Ko pa gledam tujce (Nemce ali Italijane) pa si itak vzamejo po 3 tedne ali pa en mesec. Tako da težko verjamem da bi pa pri vas kar vsi, v vseh državah stalno delali, če se pa ne dela tako v vseh državah potem pa se je potrebno tudi v Slo uskladiti.

Več kot očitno se vračamo v sužnjelastniško dobo …
Po sistemu počasi kuhajoče se žabe tega ne vidimo, dokler ne bo prepozno …

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO5944
162. člen (izraba letnega dopusta)
(1) Letni dopust je mogoče izrabiti v več delih, s tem, da mora en del trajati najmanj dva tedna.

“Nenadomestljivi” ne morejo/smejo na dopust, saj bi se sicer ugotovilo, da niso “nenadomestljivi”. In tudi firma, ki ima “nenadomestljive” – ali ob bolezni (ali – bognedaj – nesreči) kar propade?
Kakorkoli. naši partnerji vedno želijo vedeti, kdo bo pri nas nadomeščal tistega, ki zanje dela.

Očitno si nesposobna, da si ne znaš urediti niti 2 tednov dopusta. Nihče ti ne bo nič naredil če boš 2 tedna na dopustu.

V multinacionalki, kjer se je na veliko odpuščalo v preteklosti in zdaj vsak opravlja delo dveh ali treh. Najbolj me je strah, če zbolim, kako bom potem vse naredila.
[/quote]
Ne boš, ker si na dobri poti, da zaradi izgorelosti ali kakšne bolezni ne boš več delovno zmožna.
In takrat boš, seveda, ostala brez službe, delodajalcu pa bo prav vseeno zate in tvoje težave, ki ti jih je povzročil.
In brez skrbi, da bo hitro našel nadomestilo zate.

Moja multinacionalka (ZPIZ), ne da dopusta!

Lahko, tudi več če želimo. Imamo vnaprej znane datume projektov in takrat je zaželeno, da smo vsi prisotni (nenapisano pravilo: v času projektov se ne gre na dopust).
V času dopusta se ne motimo, le če je kaj res res nujnega se pošlje sms in počaka na odgovor.

Brez problema tudi tri tedne ali več v kosu.

Pri nas se roki za velike projekte povejo dva tedna vnaprej in to sredi poletja. Imela sem planiran dopust poleti, usklajen s partnerjem in je prišlo obvestilo, da se projekt začne čez dva tedna. Pokliče šef in reče, žal ne bo nič z dopustom.

Pri nas se roki za velike projekte povejo dva tedna vnaprej in to sredi poletja. Imela sem planiran dopust poleti, usklajen s partnerjem in je prišlo obvestilo, da se projekt začne čez dva tedna. Pokliče šef in reče, žal ne bo nič z dopustom.
[/quote]

Reči mu, da žal ne bo nič s projektom. Če si tako nepogrešljiva ti bo seveda ustregel.

In kaj imas od zivljenja? Ti ne zivis zivljenje, ampak svojo sluzbo. Na koncu te bo pa se prezgodaj pobralo, ker si noces ali ne znas urediti zasluzen dopust.

Pri nas se roki za velike projekte povejo dva tedna vnaprej in to sredi poletja. Imela sem planiran dopust poleti, usklajen s partnerjem in je prišlo obvestilo, da se projekt začne čez dva tedna. Pokliče šef in reče, žal ne bo nič z dopustom.
[/quote]

Reci mu, da boš delala iz dopusta na daljavo, ali pa naj sam zrihta.

In kaj imas od zivljenja? Ti ne zivis zivljenje, ampak svojo sluzbo. Na koncu te bo pa se prezgodaj pobralo, ker si noces ali ne znas urediti zasluzen dopust.
[/quote]

Ja, od takega življenja nimam nič in tudi ne morem več, ker sem izčrpana. Želim si živeti bolj preprosto, pa četudi z manj denarja, vsekakor pa bi rabila nekaj tednov, da pridem malo k sebi.

Reci mu, da boš delala iz dopusta na daljavo, ali pa naj sam zrihta.
[/quote]

Ma kakšno daljavo nekaj, to potem ni dopust. Sem delodajlec, vendar želim da so zaposleni na dopustu. Cel post je sama provokacija.

New Report

Close