Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Izgorelost Bolniška zaradi izgorelosti

Bolniška zaradi izgorelosti

Tisti, ki ste imeli bolniško zaradi izgorelosti, ste jo izkoristili, ali ste se bali odpovedi? Kako je bilo v službi po prihodu iz bolniške?

Imela normalno bolniško, nato 4-urno. Vse ok.

poveš prosim kakšne simptome si imela, kako se je “dokazal” oz diagnosticiral burn out. Kako je potekalo zdravljenje. Koliko časa polna bolniška in koliko časa skrajšana. Hvala.

nova
Uredništvo priporoča

Diagnosticirala mi jo je dr. Molanova, ugledna strokovnjakinja. Morala sem čez serijo testov(učinkovitosti, hitrosti) in pogovorov.

te je tvoja osebna zdravnica napotila tja ali kako? In koliko časa je trajala bolniška in zdravljenje? Hvala.

Spoštovani,

vašo temo smo prestavili na forum Izgorelost, da bi imeli uporabniki portala MON čim več informacij in ‘zgodb’ s tega področja na enem mestu.

Sam delam kot psihoterapevt in na našem zavodu Revita se posvečamo prav obravnavi klientov z izgorelostjo. Tudi sam sem šel čez to težko izkušnjo.

Moje izkušnje pri delu s klienti kažejo, da ti pogosto pustijo službo, v kateri so izgoreli. Tudi jaz sem jo. Zdaj mi je nepredstavljivo, da bi še kdaj delal v tistih pogojih. Po prvem padcu in bolniški sem se s pomočjo zdravil za nekaj časa še celo vrnil v staro službo. To se je kasneje izkazalo za veliko napako in je podaljšalo moje zdravljenje. Nekateri izgoreli ne zamenjajo samo službe, ampak celo področje dela.

Moj nasvet klinetom je, da si najprej izborijo čim daljšo bolniško, šele kasneje pa sprejemajo odločitve o službi. Zdravstveni sistem namreč primere izgorelosti obravnava zelo različno, odvisno od zdravnika oz. psihiatra. Zato je pogosto na osebi sami, da spozna, da ne more v službo in pika. In pri zdravniku tudi jasno pove. Izgoreli se na začetku pogosto niti ne zavedajo kako hudo je in kako dolga rehabilitacija jih čaka. Rehabilitacija po resni izgorelosti traja od 2 in 4 leta. To ne pomeni, da mora biti oseba tako dolgo na bolniški, ampak toliko traja, da zleze nazaj na zeleno vejo. V nekaterih razvitejših državah so bolniki po diagnosticirani izgorelosti na aktivni bolniški tudi leto in več.

Nekaj o moji izkušnji lahko preberet tukaj: https://med.over.net/clanek/uros-drcic-sele-po-padcu-sem-razumel/ in tukaj: http://revitacenter.si/#page71

Dobra stran izgorelosti je pa, da klienti pogosto, ker so pač prisiljeni, tekom rehabilitacije prevetrijo svoj notranji sistem vrednot in s tem življenjski stil. Posledično po končani rehabilitaciji živjo bolj zadovoljno in kvalitetno življenje kot pred izgorelostjo.

Lep pozdrav,
Uroš Drčić

*** mag. Uroš Drčić, transakcijski analitik - psihoterapevt *** m: 031 336 452 *** e: [email protected] url: revitacenter.si

New Report

Close