Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Izgorelost Odpoved iz poslovnega razloga

Odpoved iz poslovnega razloga

Zakaj delodajalec ne da odpovedi delavcu s katerim ni 100% zadovoljen,ker gre vsega skupaj 2 tedna letno na bolniško. Pa bi bili vsi zadovoljni. Delodajalec zaposli novega delavca,ki ga izkorišča do onemoglosti, stari delavec pa dobi odpravnino in nadomestilo za brezposelnost in si tako lažje poišče normalno delo, da ne bo rabil iti v bolniško, ker bodo normalni pogoji dela. Tako pa se obe strani mučita.

Ker se delodajalci prekleto zavedajo, da so tisti, ki so leta in leta na zavodu, v bistvu neuporabni.

So lahko samo ukinjanje del.mesta zaradi krcenja in slabsega stanja podjetja. Ne more potem podjetje zaposliti novega na to del mesto :).
p.s. Men ce dajo 30t € netto takoj podpisem odpoved..

nova
Uredništvo priporoča

No pa zaradi nesposobnosti.

No pa zaradi nesposobnosti.
[/quote]

Kar pa ni enostavno dokazat.

Kar pa ni enostavno dokazat.
[/quote]
Hja nesposobnost..dobra. Potem zavoda ni a ne. Odpravnine tud ne. Kaj pa ce delavec dokaze nesposobnost delodajalca,da bi ga primerno obremenil? Kaj pa ce delavec dokaze sikaniranje? Morda sovinizem? Kaj pa diskriminacijo (kakrsnokoli! : zaposlenega kot dolocenega spola, stanu,porekla, materinstva, bolezni (!!) ) na del.mestu? Ja pol je pa kr orng jeba ker rating podjetja pade. Pa se kaksna glava zdraven..pa se bi lahko nasteval. Edina opcija je,da pozrete knedl in se zelo dobro pogodite tj tako,da bo delavec zadovoljen in bo prostovoljno sel.


Hja nesposobnost..dobra. Potem zavoda ni a ne. Odpravnine tud ne. Kaj pa ce delavec dokaze nesposobnost delodajalca,da bi ga primerno obremenil? Kaj pa ce delavec dokaze sikaniranje? Morda sovinizem? Kaj pa diskriminacijo (kakrsnokoli! : zaposlenega kot dolocenega spola, stanu,porekla, materinstva, bolezni (!!) ) na del.mestu? Ja pol je pa kr orng jeba ker rating podjetja pade. Pa se kaksna glava zdraven..pa se bi lahko nasteval. Edina opcija je,da pozrete knedl in se zelo dobro pogodite tj tako,da bo delavec zadovoljen in bo prostovoljno sel.
[/quote]

Al jaz nisem delodajalec, no.
In dokazovanje šikaniranja, diskriminacije, šovinizma … je skoraj enako jalovo. žal. Snemat ne smeš, pričat noče noben, pisno pa običajno ni v izobilju.

Absolutno premalo je v Sloveniji primerov, ko bi delavci poiskali pravno pomoč ali pa pravico na sodišču zaradi šikaniranja na delovnem, zaradi mobinga, zaradi izsiljevanja, izkoriščanja s.p.jev, kršenja tisoč in ene pravice delavcev. Se bo pa definitivno tudi to spremenilo.

V našem podjetju tega ni malo. Vendar se vsi na koncu “prodajo” …

V Sloveniji delodajalec počne, kar se mu zahoče, brez nobenih sankcij. V Sloveniji inšpektorji ne opravljajo svojega dela, veliki delodajalci delajo tudi z državo.Največji kršilec delovne zakonodaje je država sama, saj najema delavce najemnike, in jih plačuje pod zneskom, ki garantira izplačilo minimalca.Obstajajo firme, ki 10 let niso izplačale regresa, še vedno delujejo.Roka roko umije. Po istem principu delujejo tako policija, kot sodišče, Vse je zrežirano, vnaprej dogovorjeno.Če bi se držali delovne zakonodaje, bi morala polovica delodajalcev prekiniti svojo dejavnost.To je ta toliko opevana zgodba o uspehu.

Odpoved iz poslovnih razlogov mora biti utemeljena. Delodajalci imajo srečo, da se nesrečnik, ki ga nameravajo odpustiti tega zaveda, in si sam priskrbi drugo delo.Vprašanje je koliko, ima smisla trošiti energijo, na vračanje na staro slabo delovno mesto prepolno mobinga, in šikaniranja.Bolje je vložiti energijo v iskanje nove zaposlitve. Predno se zadeva obrne na sodišču je minilo pol leta. V tem času je potrebno preživeti.Odpoved iz poslovnih razlogov je mogoča, zaradi enkratno ustvarjene večje materialne škode, ali pa dolgotrajnega malomarnega dela z točno navedenimi posledicami za delodajalca.Zelo redko so izpolnjeni upravičeni pogoji za odpoved iz poslovnega razloga.

Jaz sem dobil odpoved iz PR, obrazložitev je bila, da se je podjetju v določenih letih zmanjševal prihodek iz poslovanja, a vseeno je firma z 200 zaposlenimi prikazovala dobiček. Moral bi it v tožbo a nisem hotel tistih fac gledat na sodišču.

V kolikor nisi imel pogodbe za določen čas, je vse skupaj neutemeljeno.

Iz cistega uzitka. Vsakega krivicnega delodajalca tozla pa naj se mi poti tam. Prezivim brez place tudi nekaj let. In z veseljem bi gledala tiste face :). Se posebi potem ko bi bile kisle hahaha. Pa se knjigo,ki bi jih odnesla s polozajev bi napisala. Taksno,ki bi bila uradno fikcija ampak z dovolj podatki,da bi bilo vsem jasno. Zakaj? Samo zato ker so si drznili misliti, da so lahko pametnejsi od mene :))))).

Imel sem za NDČ. V glavi sem imel samo, čim prej stran od njih, si bom že našel kje kjer bo bolje, a mi ta odpoved ni prnesla nič koristnega prej nasprotno. Še sedaj imam težave.

Imel sem za NDČ. V glavi sem imel samo, čim prej stran od njih, si bom že našel kje kjer bo bolje, a mi ta odpoved ni prnesla nič koristnega prej nasprotno. Še sedaj imam težave.
[/quote]

Kakšne Težave?

Imel sem za NDČ. V glavi sem imel samo, čim prej stran od njih, si bom že našel kje kjer bo bolje, a mi ta odpoved ni prnesla nič koristnega prej nasprotno. Še sedaj imam težave.
[/quote]

V tem primeru se je pokazalo, da bi bilo bolje iti v pritožbo in doseči maksimalno.

Tako bi moralo biti.
Torej, če nista iz takšnega ali drugačnega razloga kompatibilna delodajalec in delojemalec, bi moral obstajati način, da se delavca lahko odpusti brez ukinjanja delovnega mesta in brez krivdnih razlogov. Seveda z odpravnino in z nadomestilom.

Al jaz nisem delodajalec, no.
In dokazovanje šikaniranja, diskriminacije, šovinizma … je skoraj enako jalovo. žal. Snemat ne smeš, pričat noče noben, pisno pa običajno ni v izobilju.
[/quote]
Neobstoj kršitev dokazuje delodajalec, delavec ne dokazuje obstoj kršitev.


Neobstoj kršitev dokazuje delodajalec, delavec ne dokazuje obstoj kršitev.
[/quote]
Ocitno tega se vedno veliko ljudi ne ve.

New Report

Close