Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Izgorelost Nimam motivacije iskati nove službe

Nimam motivacije iskati nove službe

V obstoječi službi sem tako utrujena in brez energije. Delo je bilo dostikrat do večera, dosegljivost 24/7… Mislim, da sem na robu izgorelosti. Problem pa je v tem, da sem neprestano tako utrujena, da niti ne morem prošnje za novo službo napisati. V bistvu mi je vseeno ali dobim drugo službo ali ne… Nekako imam vsega skupaj čez glavo. Še kdo s podobnimi izkušnjami / občutki?

Vsak dan zadnje tedne ko grem po 11-12 urah dela domov. Poln kurac imam že vsega.

Grem proti abrahamu, pa se mi na srečo to ne dogae, čeprav velikokrat delam tudi 10 ur.
Te smem vprašati, koliko si stara?

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovana,

zelo dobro vas razumem. Sam sem bil na zelo podobnem, danes pa vsakodnenvno delam s klienti, ki se se znajdejo v tej situaciji. Par stavkov o moji izkušnji lahko preberete tukaj http://revitacenter.si/#page71. Sprašujete, če je še kdo s podobnimi občutki. V Sloveniji je ta trenutek vsaj 100.000 ljudi v podobni situaciji. Vendar se osebe pogosto same ne zavedamo resnosti stanja.

Počutje, ki ga opisujete je videti točno to kar pravite – na robu izgorelosti. Močno priporočam, da ne greste čez rob. V tem primeru vas čaka par let dolga mukotrpna pot nazaj v neko normalno psihofizično stanje. Klientom, v situaciji podobni vaši, predlagam naslednje:
1. Izborite si čim daljšo bolniško. Morate povedati dejansko kako hudo je in zdravniki napišejo aktivno bolniško. Ponavadi je to težko ravno osebam, ki ogromno delajo – deloholikom. Vendar je to racionalno dobra poteza.
2. Ko se malo spočijete, naredite načrt. Menjava službe ja ali ne. Kakšne pogoje mora izpolnjevati služba, koliko ure dela, kakšne vrste delo itd.
3. Raziskujte notranje razloge zakaj ste zanemarili zdravo ravnotežje med delom, počitkom in zabavo.
4. Počivajte kot, da gre za življenje.
5. Ko pridete nazaj na nulo z življenjsko energijo, uvedite nazaj v svoje življenje aktivnosti, ki so namenjen izkljužno vaši zabavi in prijetnemu počutju.

Lep pozdrav,
Uroš Drčić

*** mag. Uroš Drčić, transakcijski analitik - psihoterapevt *** m: 031 336 452 *** e: [email protected] url: revitacenter.si

New Report

Close