Najdi forum

Izgorelost zaradi službe

ali ima kdo podoben problem, že mesec dni opažam, da v službi več ne morem delati na polno, da čutim pristisk v glavi in in vsak pritisk s strani šefov se mi zdi obupen in vsako delo v pisarni opravljam le s težavo,čeprav sem ga prej z lahkoto, ravno toliko da nisem v bolniški, tudi psihično se počutim preobremenjeno z vsako malenkostjo. to sem omenila zdravnici napisala mi je antidepresiv cipralex, zanima me ali je imel kdo podobno izkušnjo in ali je je po jemanju AD potem bil spet normalno delovno sposoben

Ko bnoš šla na tehničnega, zdravnik ne bo vesel, ko bo videl AD v kartoteki. Zna biti, da izgorelost kmalu več ne bo problem.

človek potrebuje počitek po delu.
Odmori v šoli povsod po svetu imajo nek namen. V službi se o tem premalo govori.
na vsake toliko časa se je treba relaksirati.
zdravnica bi ti morala dati bolniško za počitek, če ne moreš dobiti dopusta, saj je verjetno vzrok, da si si med delom vzela premalo počitka. deluješ zelo delovna.
Vzemi si čas zase. Ker delovni ljudje vedno vidijo delo.

nova
Uredništvo priporoča

Mene pa zanima, ali osebne zdravnice tudi predpisujejo antidepresive? In ali samo greš tja, poveš o izgorelosti na delovnem mestu in ti predpiše antidepresive? Sem mislila, da to dela samo psihiater, pa da je treba plačati, sicer so dolge vrste. Zanima pa me, ker se tudi jaz počutim obupno.

Meni je to katastrofa. Rešilo se ni nič, niti poskusilo se ni reševati, vzemi tablete in adijo. In potem boš zraven izgorelosti imela še težavo s tableti. Tudi jaz sem izmučena, včasih naveličana vsega (kako ne bi bila, če delam vsak dan, tudi soboto, nedeljo, si mogoče vzamem en teden dopusta na leto, več ne gre), ampak mi na kraj pameti ne pade, da bi o tem hodila govorit zdravnici in jemala kakšne tablete. Upam, da pride čas, ko si bom lahko malo več vzela prosto, imela malo več časa zase, se večkrat naspala. Se trudim poiskati si kakšno veselje, se kdaj nagraditi in mi je lažje.

Mene pa zanima, ali osebne zdravnice tudi predpisujejo antidepresive? In ali samo greš tja, poveš o izgorelosti na delovnem mestu in ti predpiše antidepresive? Sem mislila, da to dela samo psihiater, pa da je treba plačati, sicer so dolge vrste. Zanima pa me, ker se tudi jaz počutim obupno.
[/quote]

Tablete delijo kot bonbone. Vem to, da če si mladostnik izmisli, da je depresiven, pedopsihiatri po nekaj minutah pogovora pišejo antidepresive. Pojdi v kakšno srednjo šolo pogledat, na veliko se trguje z zdravili, ki jih predpisujejo na recept. In vsi vedo, katerih nekaj stavkov je treba povedati, da takoj dobiš recept. Kot bonbone delijo mladim antidepresive. Mislim, da je šolski zdravniki, ampak kaj je problem priti do psihiatra? To se ne more dobro končati.

No, jaz sem se ustavila šele potem, ko sem zbolela. Na mojo srečo je bilo to tik pred odhodom v penzijo. Pa še zdaj nisem dobra. Saj delam, a se nenormalno hitro utrudim. Rabim ogromno spanja in počitka. Jezim se, ker sem tako počasna.
Zato moj nasvet: zrihtaj si bolniško, odpočij si najprej. Po vrnitvi na delo pa pazi, da si boš znala najti tudi čas za počitek. Vse to ni nekaj, česar bi se morala sramovati.
Saj vem: lažje je to napisati kot narediti. Sem imela svoje podjetje in sem mislila, da bo brez moje stalne prisotnosti vse propadlo. Saj več ali manj je res, pa kaj? Posel v zmanjšanem obsegu teče naprej, napredka ni – ko bodo zafrčkali še to, kar je ostalo, bodo pač brez šihta. Toliko o izkoriščanih delojemalcih.
Ampak zdravje je le zdravje – ko se do kraja iztrošiš, je težko priti nazaj v formo.

Obstajajo Bachove kapljice in EFT (slednji je zastonj).

A te ni poslala v laboratorij : železo (lahko je amemija), ščitnični hormoni, skratka celoten hemogram in če ne prenašaš stresa, je kortizol za pogledat….Pritisk v glavi, kot da ne moreš jasno razmišljati je ponavadi premalo T3 (ščitnica). Nisi napisala, koliko si stara. Vsekakor zahtevaj komplet laboratorij s ščitničnimi hormoni in mogoče še napitnico za endokrinologa.
Najprej pa se spočij in globoko dihaj.

Osebnemu zdravniku ni treba poslati kartona na zdravniški za službo.

Osebnemu zdravniku ni treba poslati kartona na zdravniški za službo.
[/quote]
Seveda je!

Pa veš, zakaj je cipralex? Veš kako škoduje?

Točno to dvoje in še par drugih naravnih terapij sem uporabljala, pa sem se zaradi dihalne stiske in tahikardije, kot simptoma anksioznosti, vseeno znašla na urgenci. Izvlekla sem se šele s pomočjo uradne medicine in farmacije. Prej sem zapravila kar nekaj denarja in časa za alternativo, a mi je težave le omililo. Životarjenja me je rešila farmacija in nato psihoterapija.
Moram pa reči, da mi je EFT marsikaj pomagal razčistiti in ga zato priporočam.

Točno to dvoje in še par drugih naravnih terapij sem uporabljala, pa sem se zaradi dihalne stiske in tahikardije, kot simptoma anksioznosti, vseeno znašla na urgenci. Izvlekla sem se šele s pomočjo uradne medicine in farmacije. Prej sem zapravila kar nekaj denarja in časa za alternativo, a mi je težave le omililo. Životarjenja me je rešila farmacija in nato psihoterapija.
Moram pa reči, da mi je EFT marsikaj pomagal razčistiti in ga zato priporočam.
[/quote]
Panične napade se da naučit obvladovat brez Helexa ipd (morda malo teže, če so res hudi in trdovratni), dobro pa je seveda odpravit razloge zanje (ki so lahko različni, pogosto stres), v tvojem primeru očitno s psihoterapijo. Vsekakor lepo, da je pomagalo, karkoli že.

Noro. Za stres in izgorelost, izmucenost, predpisujejo ad-je, ki so zdravila za zelo hudo depresijo. Kam smo prišli. Ti priporočam, da jih ne jemljes, ta zdravila nimajo nobene zveze s tvojimi težavami.

Si mogoče iz stroke, da upaš napisati, da so AD-ji zdravila za zelo hudo depresijo? Ali sploh veš, da so AD-ji različnih vrst, tako po načinu učinkovanja, kot tudi po spektru težav, ki jih pokrivajo, učinkovinah … Ločiš med AD-ji in anksiolitiki? Poznaš vrste depresij in njihovo simptomatiko, klinično sliko? S koliko primeri si se srečala, da upaš na javnem forumu svetovati, naj ljudje opustijo predpisana zdravila?
So namreč ljudje, ki preberejo par laičnih člankov, običajno novooklicanih strokovnjakov brez medicinskega ali farmacevtskega znanja, se udeležijo nekaj new age tečajev, in se že imajo za strokovnjake. Posledice njihovih nasvetov pa potem rešuje uradna medicina, neredko s hujšim poslabšanjem stanja, ki zahteva urgentno obravnavo, tudi hospitalizacijo in daljšo bolniško odsotnodt.

Poskusi z magnezijevim kloridom, le čez kožo, mažeš dimlje, pazduhe, torej limfni predel, pa nožne kopeli.
Dodatno pa še lugolovo raztopino, dve kaplji na dan.
Vse je naravno in začetni strošek je mali, ker traja dolgo. Kopeli lahko isto uporabiš večkrat, ker namočiš čiste noge, megnezijevi kristali pa ne izhlapijo, le voda.
Magnezij se tako bolje absorbira, kot oralno, pa ne povzroča driske. Predvsem pa uravnava kalcij, ki se nabira na neprimernih delih in organih telesa in ga vrača v kosti in zobe, kar zdravi samo osteoporozo.
Če boš po teh tretmajiš še vedno utrujena, tudi, če greš dovolj na sveži zrak, pomeni, da imaš še dodatne primanjkljaje mineralov, žveplo, cink, železo, selen, silicij, bor, ter vitamin b.
Če te daje artritis, se kopaj ali prši v/z boru, boraksu.
Pa preveri, kolikšen ph sline in urina imaš, z lističi, ki merijo bazičnost, sanolabor, lekarne.
Zakisanost, katere je posledica konstantna utrujenost idr., je treba odpraviti.

Poskusi z magnezijevim kloridom, le čez kožo, mažeš dimlje, pazduhe, torej limfni predel, pa nožne kopeli.
Dodatno pa še lugolovo raztopino, dve kaplji na dan.
Vse je naravno in začetni strošek je mali, ker traja dolgo. Kopeli lahko isto uporabiš večkrat, ker namočiš čiste noge, megnezijevi kristali pa ne izhlapijo, le voda.
Magnezij se tako bolje absorbira, kot oralno, pa ne povzroča driske. Predvsem pa uravnava kalcij, ki se nabira na neprimernih delih in organih telesa in ga vrača v kosti in zobe, kar zdravi samo osteoporozo.
Če boš po teh tretmajiš še vedno utrujena, tudi, če greš dovolj na sveži zrak, pomeni, da imaš še dodatne primanjkljaje mineralov, žveplo, cink, železo, selen, silicij, bor, ter vitamin b.
Če te daje artritis, se kopaj ali prši v/z boru, boraksu.
Pa preveri, kolikšen ph sline in urina imaš, z lističi, ki merijo bazičnost, sanolabor, lekarne.
Zakisanost, katere je posledica konstantna utrujenost idr., je treba odpraviti.
[/quote]

Hvala za nasvete in lp!

Si mogoče iz stroke, da upaš napisati, da so AD-ji zdravila za zelo hudo depresijo? Ali sploh veš, da so AD-ji različnih vrst, tako po načinu učinkovanja, kot tudi po spektru težav, ki jih pokrivajo, učinkovinah … Ločiš med AD-ji in anksiolitiki? Poznaš vrste depresij in njihovo simptomatiko, klinično sliko? S koliko primeri si se srečala, da upaš na javnem forumu svetovati, naj ljudje opustijo predpisana zdravila?
So namreč ljudje, ki preberejo par laičnih člankov, običajno novooklicanih strokovnjakov brez medicinskega ali farmacevtskega znanja, se udeležijo nekaj new age tečajev, in se že imajo za strokovnjake. Posledice njihovih nasvetov pa potem rešuje uradna medicina, neredko s hujšim poslabšanjem stanja, ki zahteva urgentno obravnavo, tudi hospitalizacijo in daljšo bolniško odsotnodt.
[/quote]

Sicer nisem brala, vendar me zanima, s koliko problemi se psihiatri srečujejo, potem, ko dobijo ljudi z Adji od osebnega zdravnika brez postavljene diagnoze?

Bomo o tem tudi kaj izvedeli iz prve roke same stroke?
Ter, kdaj bodo osebnim zdravnikom, ki seveda niso specializirali za to, prepovedano dajati take substance.
Slučajno mi je znano, da so se ginekologi konkretno uprli, ko je šlo za ti zdravljenje ginekoloških težav mimo njih kar na ravni osebnih zdravnikov, ki mnogokrat sploh še ničesar niso niti specializirali!
Lahko še, morebiti, kakšen je ta procent takih napačno obravnavanih ljudi in kolikšne so razsežnosti teh škodljivih, zelo škodljivih napak, ki niti niso sankcionirane!

Trdim, da problem tiči PRAV TU!

Mene pa zanima, ali osebne zdravnice tudi predpisujejo antidepresive? In ali samo greš tja, poveš o izgorelosti na delovnem mestu in ti predpiše antidepresive? Sem mislila, da to dela samo psihiater, pa da je treba plačati, sicer so dolge vrste. Zanima pa me, ker se tudi jaz počutim obupno.
[/quote]

AD absolutno NI za izgorelost.
Bi se rada ubila????

New Report

Close