Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Izgorelost Koliko vas jemlje dlje časa ad in pomirjevala

Koliko vas jemlje dlje časa ad in pomirjevala

Zdravo!

Najprej bi rada povedala, da ne želim pametovanj v smislu, da se da vse urediti brez. Prosim, taki preskočite temo in ne pišite.
Prosim za iskrene odgovore, saj smo anonimni.
Jaz jemljem ad cca. 10 let. Skoraj vsak dan vzamem poleg še 1 ali 2 0,25 mg Helexa. Odvisno od počutja, znerviranosti.
Sem zadnjič govorila s prijateljico, je rekla, da to pa res ni nič takega, da pri njih v službi (kolektiv cca. 30 ljudi) Helexu pravijo bonbončki sreče in da jih pogosto jemlje (ima zdravila proti paniki in Helex). Pravi, da brez ne bi vzdržala tempa s službo in 3 otroci. Jaz pa se tako sekiram! Pa me zanima kako je pri vas.

Vem, kako zgleda panika in depresija. Lansko leto se mi je vse skupaj ponovilo. Vendar priznam, da sem iskala alternativo. Helexa se navadiš, AD menda ne. Lansko leto sem jemala cca tričtrt leta AD, Helexu sem se izognila v velikem loku, težave so bile hude, se jih sploh ne smem spomniti! Če poznate izraz smrtni strah, je ta najbližje mojemu stanju.

Prenehala sem z zdravili, poskusila ostati ob tem mirna (če ima človek občutek, da se bo brez zdravil njegovo življenje končalo, je res kriza) in počutje se mi je po dveh mesecih izboljšalo.

Alternativa? Meni je pri vsem tem pomagala molitev. Ponoči, ko je bilo najhuje. Verjamem v moč molitve. Vedno bolj. Res se ne bi rada vrnila nazaj v tisto stanje. Kadar se mi zdi, da grem v tisto smer, molim. Zaupam. Meni pomaga. Upam, da boste tisti na AD jih tudi našli kaj, kar bi vam pomagalo. Nekako ni za vztrajati toliko časa na tabletah. Težko bi rekla, da je vseeno, ker seveda ni.

Mislim na vse vas sotrpine. Da bi se izkopali iz primeža tablet.

Hvala za vaš odgovor. Tudi sama bi rada našla alternativo. Kako zgleda pri vas molitev?

nova
Uredništvo priporoča

AD jemljem eno leto. Pomirjevala pa v primeru, ko imam hudo tesnobo in si sama ne morem pomagati. To je 2x na pol leta. Moje stanje pred AD je bilo nevzdržno. Nisem imela spomina, nisem spala, umikala v svoj svet. Za 2. meseca sem bila hospitalizirana. Diagnoza je bila huda izgorelost in depresija. Po AD se je stanje zelo popravilo in stabiliziralo.

Jemal Helex sam večje doze kot ti in pil 6 let. Helexa se navadiš in brez pomoči se ga boš težko odvadila. Sem ga naročal s Slovaške, ko mi ga ni dr hotel več pisat in ga začel vse bolj pit, čez čas sem ga zamenjal z benzodiazepini, zanemarjal otroke……glej, da boš imela nekoga ob sebi. Nekaj tednov po prenehanju zna biti mučnih.

Jaz jemljem AD že 20 let. Imam stalno spreminjajoče epizode. Probal sem tudi mnogo alternativ. Nisem našel rešitve. Iščem naprej. Ni nam lahko tistim , ki smo to probali in težko to razume, ki ni probal. Zelo težko je tako živeti. Na začetku mi je vse manjkalo, zdaj mi ne manjka nič, težave pa se pojavljajo ciklično enkrat manjše enkrat večje, le redko je BP.

New Report

Close