Najdi forum

že 3 mesece ne spim

kaj je zdaj to? Že tri mesece ne spim ponoči, zjutraj sem pa koma. Nisem v depresiji, nisem pod stresom, v službi se ni nič spremenilo, tudi sicer v mojem življenju ne, tako, da psiho lahko takoj odpišem. Stalno se zbujam, ampak samo za sekundo, da se zavem. občutek ponoči je pa ves čas tak čuden, še najbližje tistemu, ko zboliš. Težke noge, mišice… in to že 3 mesece!!!! A je to še kdo doživel?

Koliko si stara? Meni se je tako začelo in nadaljevalo v meni.

31. tako, da to ni….

nova
Uredništvo priporoča

Če si sigurna, da ni stres, živci, strah, pojdi do zdravnika. Pa ne, da ti da uspavala, ampak ti pregleda določene stvari. Mogoče se bo “krivec” hitro našel.

a imaš kaj v mislih? Ker jst pojma nimam, kaj bi lahko bilo….

Jaz pa še vedno (50+++) ne spim. Nobenih ovir ni, da ne bi spala. Nisem živčna, v stresu, fizično tudi nisem nič bolna. Vsaki dve leti grem na sistematski pregled. Decembra sem bila zadnjič…nič narobe.
Uspaval ne bi jemala. Tudi CBD ne.

a imaš kaj v mislih? Ker jst pojma nimam, kaj bi lahko bilo….[/quote]

Pojdi k svojemu zdravniku, povej mu, kot si tukaj napisala. On bi moral vedeti, vsaj predvidevati, kaj in kje bi lahko bil vzrok.

Malo mi je neprijetno k zdravniku, ker “ni nič za pokazat”. Tudi moja kri je vredu.

… psiha ven tolče, pa si ne priznamo, ker v resnici mislimo, da to pa ni to.

Pri meni pa je bilo. Potem sem šele ugotovila.

Tudi podobni problemi. Ne pomaga ne gibanje, ne zdrava hrana…ne vpliva name luna. Nič!!

Jaz sem bila tudi taka, vendar sem jemala neka zdravila, po katerih baje ne moreš imeti takšnih težav. Je pa res, da če bi se to nadaljevalo bi mi udarilo tudi na psiho.
Ko mi je končno uspelo zamenjati zdravila (ker pač to ni od tega – mnenje strokovnjaka) je težava z nespečnostjo izginila, bolečine pa so se zmanjašale za cca 50%.


Zakaj ne bi probala CBD, industrijska konoplja je zdravilna in pomirja, ni psihotropna in ne moreš se predozirat. Do sedaj niso ugotovili nobenih škodljivih posledic. Tudi konopljin čaj pomaga do boljšega spanca.

Nekaj sigurno je narobe. Če je človek zdrav in nima kakšnih psihičnih težav, spi. Lahko ti ne delajo prav jetra, ledvice ali kakšen drug organ. Zaupaj se zdravniku. Če se samo zbujaš in takoj zaspiš, ni to nič tako strašnega, drugo pa je, če ne spiš ure in ure. Morda imaš pomanjkanje kakšnega hormona (melatonin npr.). Pomagaj si s toplim mlekom in medom, vzemi kakšen persen, poskusi.


Če imaš v postelji občutek težkih nog, to pomeni, da ti ponoči mož na nogah leži.


Zakaj ne bi probala CBD, industrijska konoplja je zdravilna in pomirja, ni psihotropna in ne moreš se predozirat. Do sedaj niso ugotovili nobenih škodljivih posledic. Tudi konopljin čaj pomaga do boljšega spanca.[/quote]

Zato, ker mi ne pomagajo. Jemala sem jih en mesec….vmes (po navodilih) celo vzela močnejše. Popolnoma nič. Tudi smolo sem poskusila (samo 14 dni). Nič. No, sedaj boš najbrž rekla, da je 14 dni premalo ;).

Sem ena od tistih, ki zaspijo, spijo 2-3 ure , se zbudijo in potem do jutra nič več. Mleko, med, kamilice včasih malo pomagajo. Malo: zaspim po 2 urah, sicer bi kasneje ?
Persena še nisem probala. Ker je naraven, bom poskusila. Baje je sedaj še nek močnejši (ne forte)? Kateri, kako se imenuje ?

Sem ena od tistih, ki zaspijo, spijo 2-3 ure , se zbudijo in potem do jutra nič več. Mleko, med, kamilice včasih malo pomagajo. Malo: zaspim po 2 urah, sicer bi kasneje ?
Persena še nisem probala. Ker je naraven, bom poskusila. Baje je sedaj še nek močnejši (ne forte)? Kateri, kako se imenuje ?[/quote]

Saj veste kako pravijo; Stara baba, dolga noč.

Sem ena od tistih, ki zaspijo, spijo 2-3 ure , se zbudijo in potem do jutra nič več. Mleko, med, kamilice včasih malo pomagajo. Malo: zaspim po 2 urah, sicer bi kasneje ?
Persena še nisem probala. Ker je naraven, bom poskusila. Baje je sedaj še nek močnejši (ne forte)? Kateri, kako se imenuje ?[/quote]

Saj veste kako pravijo; Stara baba, dolga noč.[/quote]

Naj te potolažim. Jaz sem stara 45 in imam tudi probleme z nespečnostjo. Že par let. Fizično zdrava, nisem v stresu, tudi sex je o.k.(da se ne boš na to obesil).
Moja mama (25 let starejša) spi celo noč, tudi do 8 ur skupaj. Brez kakršnih koli pomagal.
Tvoj pregovor tukaj ni zdržal ;).

Saj veste kako pravijo; Stara baba, dolga noč.[/quote]

Naj te potolažim. Jaz sem stara 45 in imam tudi probleme z nespečnostjo. Že par let. Fizično zdrava, nisem v stresu, tudi sex je o.k.(da se ne boš na to obesil).
Moja mama (25 let starejša) spi celo noč, tudi do 8 ur skupaj. Brez kakršnih koli pomagal.
Tvoj pregovor tukaj ni zdržal ;).[/quote]

Hm, zdaj pa re ne vem, ker ti si napisala, da imaš probleme z nespečnostjo. Jaz sem mislil, da imaš pa probleme s spanjem.

Pred več leti sem doživela hud enodnevni šok. Drug dan je bilo vse ok in tako še 4 mesece.
Nakar se je začelo 45 dni ponoči nisem zatisnila oči. Dobesedno. Mogoče čez dan za kakšno uro. Nič mi ni pomagalo.
Počasi sem že izgubljala občutek za realnost.
Potem sem prišla do spoznanja, da se je moje telo (um) šele po 4 mesecih odzvalo na ta hud šok in se izrazilo skozi nespečnost. Potem je počasi šlo na bolje.
Takrat sem bila stara 28 let.

New Report

Close