Najdi forum

kako do bolniške?

Rada bi šla na bolniško. Delam petke i svetke ker največ naredim in sem kao najbolj pridna. Res je kar so mi doma govoril da je dobrota sirota in kdor je dober je oslu podoben… In dovolj imam tega izkoriščanja. Ko prosim za en dan v tednu frej, ki mi po pogodbi pripada, me naderejo. Dovolj imam. Kako do bolniške pa da imam proste izhode da ne bo narobe če me vidijo kko se sprehajam po domačem kraju, ker pač na zraku hočem biti nisem pa v hiši da bi imela svoje dvorišče.

Psihicna in fizicna izgorelost. Sprehodi koristijo.

Povej mu tako, kot si tukaj. Če si že na pol “pregorela”, ti bo sigurno dal bolniško in verjetno napisal, da lahko hodiš ven, saj to naj bi bilo bistvo. Seveda ne na morje, v hribe, a sprehodi v bližini doma so v takih primerih celo priporočljivi.

nova
Uredništvo priporoča

Tvoj osebni zdravnik že lahko napiše da ti koristi sprehod in svež zrak, ampak dobila boš klasično odločbo kjer je navedeno da moraš biti doma.
In če te hoče kdo jebat zaradi tega, verjemi da te bo.

Odlocba je sele po enem mesecu bolniske. Sklepam, da bi avtorica potrebovala dober teden, da vsaj malo zadiha. In zadosca, ce pise v kartonu.

Pred tem bo pa veljalo (le) mnenje zdravnika. Nastudiraj /na pamet) obcutke/pocutje ob tesnobi. Ob tesnobi,depresiji se priporocajo sprehodi na svezem zraku

Meni je v podobnem primeru (mogoče malo hujšem) zdravnica napisala v karton, da so gibanje,sprehodi dovoljeni. Mi jih je celo priporočala.

A ste vsi spregledali, da avtorica dela sedem dni na teden? Preden greš na bolniško, povej inšpekciji, kako delodajalec krši zakon.

poznam eno, ki že več kot pol leta izkorišča državo na ta račun. to ni fer do ostalih, ki iščejo službe, ona pa vleče povprečno plačo za nič dela. Pa hodi na morje, vsepovsod..ne vem , ali res nič ne morejo?

Zdravnik lahko napiše aktivno bolniško. To pomeni, da se gibaš zunaj.

Odpri s.p.
Ne boš več pomislila na bolniško.

Če si na aktivni bolniški, ne pomeni, da hodiš na morje, potuješ. To pomeni, da se smeš gibat zunaj v okolici svojega bivališča. To se napiše tudi v zdr.karton.
Ta, ki je to počela (pol leta, na morju….itd.), ima veliko srečo, da je niso dobili. Taka izkoriščanja bi bilo treba nadzorovati in tudi kaznovati.

New Report

Close