Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Implantologija in zobna protetika izgubljeni enici in mostiček

izgubljeni enici in mostiček

Spoštovani,
odkar pomnim imam probleme z zobmi. Pri 18l sem izgubila obe enici zgoraj. Dobila sem zatičke in na njih kroni. Po petih letih se mi je zlomila krona na enici desno zgoraj in odločila sem se za nove prevleke na obeh enicah. Takrat mi je zobozdranica naredila delni fiksni mostiček desno zgoraj, da mi je podpiral obe enici. Že takrat je sumila, po ortopanu, da korenina na enici levo zgoraj ni bp., a je vseeno naredila nove krone na stare zatiče. Po 2l so se začele težave: notranji gronolom, iztekanje gnoja, edem in posledično odmik dlesni. Končno sem dobila napotnico za kirurga ki je takoj pod nujno naredil apikotomijo, kjer je ugotovil, da je korenina za stran, da ne more več rešiti nič, da je cista ;pojedla; vso kostnino. Bila sem razočarana saj je moja zobozdravnica 1 leto potrebovala da mi je napisala napotnico za kirurga. Nato sva začeli postopek za nov mostiček poslali na zavarovalnico, kjer so zopet potrebovali več kot 6 mesecev da so poslali odgovor da ne krijejo skoraj nič, saj mi skupaj ne manjkajo več kot trije zobje. In potem sem zobozdravnico sama večkrat pozvala, da le začneva s postopkom, čeprav bi ga sama krila v večini. Pošiljala sem ji slike kako se vse skupaj slabša, in me je naročila kljub nujnosti šele čez tri mesece. Na stomatološki kliniki prav tako, moje stanje ni bilo sprejeto kot nujno… Zato sem se odločila in končno poiskala pomoč pri zasebnem zobozdravniku. In sedaj je ugotovil po ekstrakciji obeh enic- zatičkov da je najverjetneje izgubljena tudi druga enica, saj naj bi bila korenina počena vzdolžno, ker naj bi predolgo nosila še drugo enico?! Apikotomija naj bi bila slabo narejena (ostal je delček korenine) kjer je ostalo žarišče ki se je razširilo na drugo korenino. In kaj zdaj? Najverjetneje mi bo morala po njenih besedah zbrusti obe dvojki in trojki da bo mostiček držal. Najprej sva govorili o cirkoniju sedaj pa pravi da ne bo dovolj trden in da mora biti navaden most. Obupana sem. Kaj to prinese za seboj? In kaj če bo spet vnetje? Moja zobozdravnica ne prizna krivde da je bil postopek predolg, zasebna je prepričana da je moje stanje bilo urgentno. In tu je še plačilo… četudi bi zavarovalnica krila le mali strošek bi bilo finačno mnogo manj. Sedaj je ves strošek moj…
Hvala za odgovor.

Poštovana,

S obzirom na kompleksnost Vašeg slučaja, kako bismo bili u mogućnosti savjetovati Vas i ponuditi Vam adekvatno rješenje za Vašu situaciju, bilo bi neophodno da dođete na specijalistički pregled kako bi se napravila slika Vaših zuba, obavio klinički pregled i na temelju toga našlo najbolje rješenje.

Ukoliko ste zainteresirani, mi u Poliklinici IMED imamo besplatne konzultacije koje se održavaju svake srijede od 08-16h te Vas pozivamo da rezervirate Vaš termin pozivom na 003851/3668-936.

Srdačan pozdrav,

New Report

Close