Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Implantologija in zobna protetika občutljivost več mesecev po cirkonij prevleki

občutljivost več mesecev po cirkonij prevleki

Lepo pozdravljeni!

Decembra in januarja sem na več zobeh dobila zobno prevleko iz cirkonija. Zdaj je minilo že pol leta in še vedno me ob ugrizu zaboli, zobje so občutljivi tudi na hladno (na vroče ne). Zato seveda ne morem jesti nobenih trših stvari (že solata je problem). Zakaj do tega pride in kakšne so rešitve? Veliko sem vložila že v te prevleke, zdaj pa se bojim, kaj me še čaka…

Hvala za odgovor!

Poštovana,

Kako bismo mogli sa stopostotnom sigurnošću reći koji je uzrok Vaših tegoba, bilo bi potrebno obaviti specijalistički pregled kako bih Vas doktor pregledao i točno utvrdio o čemu se radi.
Ono što možemo ovako na neviđeno pretpostaviti kao mogućnost problema je da zubna navlaka vjerojatno dobro ne prijanja na preparirani zub, te je stoga zub tako izložen termičkih i ostalim iritacijama.
Također, moguće je da nisu dobro usklađeni odnosi između gornje i donje čeljust što onda dovodi do problema kod zagriza.

Svakako Vam sugeriramo da posjetite Vašeg liječnika i napravite kontrolni pregled kako bi Vaš liječnik mogao utvrditi uzrok i sanirati problem.

Srdačan pozdrav,

New Report

Close