Najdi forum

Kompozitna zalivka

Spoštovani,
pri izbranem zobozdravniku sem na zobu 47 (na priloženi sliki) mi je bila zamenjana amalgamska zalivka za belo kompozitno.
Nova kompozitna plombica na zobu izgleda tako kot kaže slika. Primerjalno na ostale zobe z kompozitnimi zalivkami, ki so po plombiranju celotno bele v barvi sklenine, me skrbi,da na zobu 47 ni vse popolnoma zamenjano in sanirano.
Zob je namreč po celotni grizni ploskvi temen – in ne bel kot na ostalih zalivkah in tudi ob robovih sklenine po grizni ploskvi ter proti prostoru 48 se vidi še tanke temne črte neodstanjenega amalgama. na notranji strani zoba proti medzobnemu prostoru z zobom 46 pa je še celo ostanek črnega pod sklenino – tam je bil karies, za katerega zobozdravnica pravi,da je saniran.
Glede na izgled zoba in vse te črne robove, črte in ostanke pod sklenino me skrbi,da kompozitna zalivka ni bila v popolnosti narejena.

Glede na sliko zoba, njegov izgled na sliki, ki kaže zob po zamenjavi amalgamske zalivke s kompozitno, vas prosim za vaše mnenje,
– ali je to popolnoma saniran zob in
– ali je amalagmska zalivka v celoti zamenjana in kompozitna zalivka popolnoma narejena in karies saniran.
– In ali bi bilo potrebno tako narejeno kompozitno zalivko kot je na sliki popravljati? ali je takakšna kot je popolno zamenjana in narejena?

– Ali bi se dalo omenjen zob sanirati tako, da bi po namestitvi kompozita bil brez črne podlage na grizni ploskvi, brez črnih črt ob robu sklenine in pod sklenino?
– Se bi moralo pri menjavi vse to kar je črnega vidno na sliki odstraniti in zamenjati z belim kompozitom, da bi izgledal zob po plombiranju s kompozitom cel bel v barvi sklenine?

prilagam sliko:
http://shrani.si/f/3M/eP/3X4eFIEk/img20171123223046.jpg

zahvaljujem se vam za vaše mnenje, saj me izgled zoba in stanje pod plombo močno skrbi. Namreč plačala sem popolno kompozitno zalivko in sem pričakovala,da bo zob izgledal s kompozitom enotne barve v barvi sklenine in brez črnine pod plombo in ob robovih sklenine. To vse črno pod plombo me močno skrbi.
Prijazna hvala vam za informacije in pomoč.

Postovana,

prije svega primite isprike za duže čekanje na odgovor(imali smo male tehničke poteškoće).
Uvidom u sliku koju ste poslali držim kako je postojeći ispun apsolutno moguće i potrebno zamijeniti. Tamni rubovi mogu biti posljedica nedostatno očišćenog amalgama, dentina samog zuba,nastanka rubne pukotine te naseljavanja iste nekretninama i pigmentima iz hrane,ali i kao posljedica obojenja dentina zuba nusproduktima amalgamske slitine.

Biti će nam zadovoljstvo ukoliko se za zahvat odlučite posjetiti našu Polikliniku.

Srdačan pozdrav!

New Report

Close