Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Šarec ne bi dovolil referenduma o družinskem zakoniku

Šarec ne bi dovolil referenduma o družinskem zakoniku

“Sam imam na srečo visok prag tolerance, zato me namigovanja o mojem izvoru ne prizadenejo,” je v intervjuju za Siol.net dejal predsedniški kandidat Marjan Šarec.

Nekaj Šarčevih izjav, ki jih je dal v pogovoru:

O strpnosti:
“Vsi si želimo strpnosti, a ravno pretirana strpnost včasih pomeni tudi pogled stran. Zaradi take strpnosti so vzniknili vsi totalitarizmi tega sveta.”

O referendumu o družinskem zakoniku:
“Sam bi ravnal drugače, če bi bil ustavni sodnik. Referenduma ne bi dovolil, saj gre za občutljive teme. Moti me, ker se na referendum, ki bi morali biti institut civilne družbe, lepijo stranke.”

O tem, kaj bi moral predsednik storiti s Komisijo za preprečevanje korupcije, če ta ne deluje:
“Če ugotovi, da senat KPK ne dela dobro, bi moral imeti to moč. Nikakor ne gre za vmešavanje v neodvisno telo, saj je predsednik, ki je sicer nepristranski, zadolžen poskrbeti za to, da ta institucija deluje.”

Celoten pogovor si lahko preberete na tej povezavi: https://siol.net/novice/predsedniske-volitve/slovenija-potrebuje-resetiranje-na-vseh-ravneh-452929

Vabljeni k razpravi!

Se čisto strinjam z njim.

Referendum je instrument neposredne demokracije, izražanje volje ljudstva.

Nova zakonodaja je uvedla še referendumske kvote, kar pomeni, da oblastnikov praktično ni več možno zavrniti v nobeni abotni ideji.

Tudi, kadar pa jih, se volje ljudstva ne držijo.

V Sloveniji imamo dva referenduma, kjer je bila volja ljudstva pohojena s strani oblasti.
Volilni sistem in zaprtje trgovin.

Totalitarci se postavljajo nad voljo ljudstva.

Čeprav sta oba predsedniška kandidata zgolj karikature in hvala bogu je funkcija zgolj reprezentativna, so načela kot jih izraža Šarec, nevarna za demokracijo.

nova
Uredništvo priporoča


meni ta šarec že vseskozi da je tak vtis hudo avtoritarne osebe, kar me zelooo moti pri njem.

Morda res malo bolj resen ampak vsaj ni taka medla kot pahor ki bi samo piškote pekel pa se fajn imel

Dečku ni ravno jasno kaj on lahko počne in česa ne kot predsednik države…..

Izjava 1:
Čista resnica. Isto mnenje s epojavlja v praktično vseh resno naravnanih knjigah / študijah obdobja pred 2. svetovno vojno.

Izjava 2.
Ustava je ustava – tu ni kaj. Vendar pa se osebno strinja z zapisanim.
Res je referendum volja ljudstva, vendar ljudstvo enostavno ni pristojno za vse – še posebej ko gre za omejevanje pravic manjšim skupinam in podobne zgodbe. Če bi vedno upoštevali voljo ljudstva bi po kakšnem bolj eksplozivnem članku oz aktualni tematiki vsakič napovedali vojno sosedom…

Izjave 3 ne morem komentirati, ker ne vem o čem točno govori.


ne govorim o njegovem obnašanju kot takem – v smislu izgleda in resnosti, ampak o njegovih stališčih .

Se strinjam z njim (in s predhodnikom Rokom); o pravicah skupin ljudi, ki so že itak velikokrat razumljeni in obravnavani popolnoma narobe ali pa sploh ne, ne sme odločati večina.

šlo se je za posvojitve otrok – ne za drugega… in za moje pojme referendum o tem ni bil sporen.
A vas tiste, ki ste nasprotovali temu, vas pa ni zmotil tisti referendum, ki smo ga imeli pred leti o umetnih oploditvah samskih žensk…
tisti vam je pa pasa, in vsa nič ni zmotil, pa se ravno tako gre za odločanje večine o pravici neke manjšine.
malo ste dvolični.

šlo se je za posvojitve otrok – ne za drugega… in za moje pojme referendum o tem ni bil sporen.
A vas tiste, ki ste nasprotovali temu, vas pa ni zmotil tisti referendum, ki smo ga imeli pred leti o umetnih oploditvah samskih žensk…
tisti vam je pa pasa, in vsa nič ni zmotil, pa se ravno tako gre za odločanje večine o pravici neke manjšine.
malo ste dvolični.
[/quote]

O, kako je prijetno pljuvati, a ne?
Nikjer nisem napisal na kateri referendum mislim. In s tistim prej je bila podobna situacija in tudi moje misli o zadevi so enake.

O, kako je prijetno pljuvati, a ne?
Nikjer nisem napisal na kateri referendum mislim. In s tistim prej je bila podobna situacija in tudi moje misli o zadevi so enake.
[/quote]
glej rok, nič ne pljuvam – govora je točno o tem referendumu že iz začetka teme… in obsodil si samo tega, drugih pa ne.


glej rok, nič ne pljuvam – govora je točno o tem referendumu že iz začetka teme… in obsodil si samo tega, drugih pa ne.
[/quote]

Vedno sem preveč optimističen in upam da bralci berejo natančno. Napisal sem mnenje o takih dogodkih – nikjer konkretno o tem. Tako posplošeno mnenje velja za vse situacije, ki ustrezajo.
Torej če govorimo o referendumih – za vse referendume ki ustrezajo taki (ali podobni) situaciji.

Se strinjam…. In to je za narod zavajujoče, ker na to pada. Nekateri pač zastrižejo z ušesi ob tistemu, kar radi slišijo in želijo slišat.

V predvolilnih in volilnih kampanjah za predsednika države so vedno usta polna idej in obljub pri vseh ne glede na strankarsko pripadnost, potem pa žal ne morejo sami naredit nič….

Ne Pahor ne Šarec nista primerna kandidata za predsednika Slovenije za naslednjih 5 let. Sta pa morda res od vsega, kar je bilo letos na voljo, še najmanjša kolaterlna škoda.


ne govorim o njegovem obnašanju kot takem – v smislu izgleda in resnosti, ampak o njegovih stališčih .
[/quote]
Šarec vsaj ima stališča in so vedno ista in smiselna in jaz osebno se z večino njegovih stališč zelo strinjam ……. za razliko od Pahorja, ki je brez stališč, se obrača po vetru, da bo ja všeč vsem, ne prizna niti ene napake, ki jih je storil veliko (ali bil poleg), ko je bil na različnih visokih položajih…. in zdej gre revežu tako slabo, da fehta celo naše najboljše športnike, da mu na družbenih omrežjih izražajo podporo, res patetično.


Šarec vsaj ima stališča in so vedno ista in smiselna in jaz osebno se z večino njegovih stališč zelo strinjam ……. za razliko od Pahorja, ki je brez stališč, se obrača po vetru, da bo ja všeč vsem, ne prizna niti ene napake, ki jih je storil veliko (ali bil poleg), ko je bil na različnih visokih položajih…. in zdej gre revežu tako slabo, da fehta celo naše najboljše športnike, da mu na družbenih omrežjih izražajo podporo, res patetično.
[/quote]
A pa ti veš, da je od stališč do dejanj precej trnova in včasih nemogoča pot?


Šarec vsaj ima stališča in so vedno ista in smiselna in jaz osebno se z večino njegovih stališč zelo strinjam ……. za razliko od Pahorja, ki je brez stališč, se obrača po vetru, da bo ja všeč vsem, ne prizna niti ene napake, ki jih je storil veliko (ali bil poleg), ko je bil na različnih visokih položajih…. in zdej gre revežu tako slabo, da fehta celo naše najboljše športnike, da mu na družbenih omrežjih izražajo podporo, res patetično.
[/quote]

Tudi moj.

Izjava 1:
Čista resnica. Isto mnenje s epojavlja v praktično vseh resno naravnanih knjigah / študijah obdobja pred 2. svetovno vojno.

Izjava 2.
Ustava je ustava – tu ni kaj. Vendar pa se osebno strinja z zapisanim.
Res je referendum volja ljudstva, vendar ljudstvo enostavno ni pristojno za vse – še posebej ko gre za omejevanje pravic manjšim skupinam in podobne zgodbe. Če bi vedno upoštevali voljo ljudstva bi po kakšnem bolj eksplozivnem članku oz aktualni tematiki vsakič napovedali vojno sosedom…

Izjave 3 ne morem komentirati, ker ne vem o čem točno govori.
[/quote]

Ne se zajeba vat z mnenjem ljudi, sploh, kadar so na tapeti otroci.
Oblastniška politika niti svojih otrok ne bi smela prodajati.

In oblastniki so točno vedeli, da v ljudstvo ne smejo dregati glede otrok, če želijo še vedno koritati.
To si zapomni!

Ali pa bo takojšen umik vseh uzurpatorjev, v nekaj dnevih!
Slovencem so nam vedno kradli otroke. Ne bodo jih nikdar več!


Šarec vsaj ima stališča in so vedno ista in smiselna in jaz osebno se z večino njegovih stališč zelo strinjam ……. za razliko od Pahorja, ki je brez stališč, se obrača po vetru, da bo ja všeč vsem, ne prizna niti ene napake, ki jih je storil veliko (ali bil poleg), ko je bil na različnih visokih položajih…. in zdej gre revežu tako slabo, da fehta celo naše najboljše športnike, da mu na družbenih omrežjih izražajo podporo, res patetično.
[/quote]

glej ti podpiraš Šarca,,, jaz imam pa svoja osebna stališča in so daleč stran od Šarčevih in tudi njegovo obnašanje mi daje vtis, da samo lepo blebeče za predvolilne namene, reala bo pa potem drugačna… imam že raje Pahorja, ki se vsaj pretvarja ne in vemo kaj pričakovati.
vsekakor niti slučajno ne želim nekoga, ki je imel kadarkoli opravka z jankovićem, niti pod razno ne.
Poleg tega sem tudi v soočenju na trv slo zadnjič na koncu videla, kako odreagira ko nekdo njemu kritiko pove – ko so govorili o uradnem zapisniku in dogajanju na občini, ki na podlagi zapisnika meče kritiko nanj…
mi je bilo dovolj zgovorno, tudi njegove reakcije…
pa še če vzamemo celotno to kampanijo jo je zastavil na kritiziranju pahorja – vse kar dela samo kritizira nasprotnika, nič pa ne pove kaj bi on in predvsem kako bi on drugače naredil
Ko ga vprašajo po dejanjih kako bi on naredil je pa ali tiho, ali se smeši, da bi se kregal z sindikalistom in s tem kao povrnil ugled poklicem v šolstvu, ali brezveze lapa,da bi se lotil spreminjanja protikorupcijske komisije, da bi odpravil korupcijo, pa bi moral vedeti kakšne so pristojnosti njegove in tudi pristojnosti komisije po zakonu – in da je to njegovo lapanje tja v en dan, ki ne pije vode, ker zakonske podlage tega ne dopuščajo… ampak to je za vas vse lepo slišati in kar nasedete, ker se sliši všečno… čeprav je za tem polno nepoznavanja realnih možnosti.
V glavnem z ničemer me ni prepričal, prav z ničemer.

Kot bi bral murglski interni zapisnik seje CK ZKS


A pa ti veš, da je od stališč do dejanj precej trnova in včasih nemogoča pot?
[/quote]

seveda vem, predvidevam da on tudi ve

glej ti podpiraš Šarca,,, jaz imam pa svoja osebna stališča in so daleč stran od Šarčevih in tudi njegovo obnašanje mi daje vtis, da samo lepo blebeče za predvolilne namene, reala bo pa potem drugačna… imam že raje Pahorja, ki se vsaj pretvarja ne in vemo kaj pričakovati.
vsekakor niti slučajno ne želim nekoga, ki je imel kadarkoli opravka z jankovićem, niti pod razno ne.
Poleg tega sem tudi v soočenju na trv slo zadnjič na koncu videla, kako odreagira ko nekdo njemu kritiko pove – ko so govorili o uradnem zapisniku in dogajanju na občini, ki na podlagi zapisnika meče kritiko nanj…
mi je bilo dovolj zgovorno, tudi njegove reakcije…
pa še če vzamemo celotno to kampanijo jo je zastavil na kritiziranju pahorja – vse kar dela samo kritizira nasprotnika, nič pa ne pove kaj bi on in predvsem kako bi on drugače naredil
Ko ga vprašajo po dejanjih kako bi on naredil je pa ali tiho, ali se smeši, da bi se kregal z sindikalistom in s tem kao povrnil ugled poklicem v šolstvu, ali brezveze lapa,da bi se lotil spreminjanja protikorupcijske komisije, da bi odpravil korupcijo, pa bi moral vedeti kakšne so pristojnosti njegove in tudi pristojnosti komisije po zakonu – in da je to njegovo lapanje tja v en dan, ki ne pije vode, ker zakonske podlage tega ne dopuščajo… ampak to je za vas vse lepo slišati in kar nasedete, ker se sliši všečno… čeprav je za tem polno nepoznavanja realnih možnosti.
V glavnem z ničemer me ni prepričal, prav z ničemer.
[/quote]
vidim, da sva gledali povsem druga človeka in ja, vsak naj podpira kogar želi, saj smo vendar v demokraciji, vsaj tako pravijo.

ampak ta, da se Pahor ne pretvarja … ta res zmaga :-)))))


vidim, da sva gledali povsem druga človeka in ja, vsak naj podpira kogar želi, saj smo vendar v demokraciji, vsaj tako pravijo.

ampak ta, da se Pahor ne pretvarja … ta res zmaga :-)))))
[/quote]
ja, jaz menim, da se ne… pokaže se točno tak kot je… in jaz ne pravim, da je bil odličen predsednik, daleč od tega, samo v tej izbiri, ki je na voljo, je pa zame boljša izbira kot Šarec.
Točno vemo kaj lahko in bomo dobili, in toliko škodljiv spet ni bil in ja je bolj povezovalen in predsednik vseh kot bi to bil Šarec – to zagotovo. In se pri tem ne pretvarja, čeprav mu to očitajo vsi, vztraja, da takšen je in tudi bo naprej. Kar je prav, ker je predsednik vseh…
všeč mi je tudi to, da vzame ponosno zastavo in maha z njo in navija npr. za naše športnike…
vidiš katerega drugega politika,d a tako sproščeno in predano navija – ne vsi se hodijo sončit in kazat na velike športne prireditve … se spomniš kdaj kučana, turka in podobnih da so to počeli – niso nikoli, počne to cerar, janša – nihče nikoli… samo kazat in sedet na vip tribune hodijo in podeljevat pokale… Pahor je v tem oziru res izjema… in to mi je všeč in najbrž ga zato iskreno tudi tako potem športniki podprejo, medtem ko ostale politike izžvižgajo, ko se hodijo sončit na sprejeme ob velikih uspehih športnikov.

In glede na Šarcevo zategnjenost se mi že zdi v katero skupino bo on sodil.


vidim, da sva gledali povsem druga človeka in ja, vsak naj podpira kogar želi, saj smo vendar v demokraciji, vsaj tako pravijo.

ampak ta, da se Pahor ne pretvarja … ta res zmaga :-)))))
[/quote]

Pravzaprav smo daleč od demokracije, tudi, če se določeni predsedniški kandidat ne bi postavljal nad voljo ljudstva.

Predsedniška funkcija, ki je predvsem protokolarna, bi morala pripadati starosti, modrecu, človeku, ki je v življenju kaj pokazal.

Noben od kandidatov niti približno ne ustreza položaju predsednika. Pahor je dovolj škode naredil kot predsednik vlade in je na tem položaju manj škodljiv. Šarec je star 40 let, a ste resni? Še vojske ni služil in naj bo vrhovni poveljnik oboroženih sil v primeru izrednega stanja?

S prvo točko se strinjam, ker kar nekaj ljudi hoče, vse ljudi na zemlji zmetati v isti koš, vsi enaki, vsi moramo enako razmišljati, čutiti, misliti in res samo zaradi tega se začnejo trenja, vojne, uboji. Že na tem forumu se zasledi, ko ima nekdo drugačno mnenje ga označujejo za neumnega, rasista ali bi ga zažgali na grmadi. In ravno ti ljudje se imajo za višek strpnosti, vse imam rad/a, vsi smo enaki in itd…..

New Report

Close