Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Zakaj voli vedno manj ljudi?

Zakaj voli vedno manj ljudi?

Na včerajšnjih predsedniških volitvah je na volišča prišlo slabih 44 odstotkov volivcev. To je najmanj v zgodovini predsedniških volitev pri nas. Za primerjavo: leta 1992, ko smo v samostojni Sloveniji prvič volili predsednika, je volilo skoraj 86 odstotkov vseh volilnih upravičencev.

Kateri so razlogi za vedno nižjo udeležbo na volitvah?

Janja Božič Marolt iz Mediane razloge pripisuje vlogi predsednika v Republiki Sloveniji, razvrednotenju predsedniške funkcije pred letošnjo kampanjo in javnomnenjskim anketam, medtem ko politični analitik Aleš Maver pravi, da je poleg vremena razlog tudi omejena ponudba v volilni bitki in prepričanje dela volivcev, da so volitve tako ali tako odločene v korist aktualnega predsednika Boruta Pahorja. Dodaja, da je udeležba višja, če je kandidat jasna alternativa, če kandidat ostro kritizira esteblišment ali če je volilni boj polariziran in do konca napet.

Več v članku na tej povezavi: https://siol.net/novice/predsedniske-volitve/v-sloveniji-voli-vedno-manj-ljudi-kje-so-razlogi-451865

Zanima nas, zakaj ste oziroma niste šli volit in kaj je po vašem mnenju tisto, kar bi na volišča privabilo več volivcev?

Slovenci so postali neodgovorni in samo kritizirajo in pol jamrajo…Ta ni dober, oni je zanič, tretji ni iz prave stranke…Bruh in še enkrat bruh! Očitno nam še ni tako slabo? Dokler nam ni mar niti za to, da lahko svobodno odločimo koga želimo smo so odgovorni za obstoječe stanje! Zakaj že? ZARADI LASTNEGA NE INTERESA IN LENOBE…

E-volitve čimprej, leta 2017 smo, pa moraš nek listek hodit metat not, katastrofa. Za leseno žlico.

nova
Uredništvo priporoča


Ne želi si odgovorne Slovenije. Takrat ti bo gorelo pod ritjo.

Zakaj nisem šel na volišče??’ Zato, ker imamo v Sloveniji bebave novinarje inTv ter radio postaje….voliti predsednika, ki je častna funkcija so spremenili v resničnosti šov…no ja za to je poskrbel že dosedanji predsednik…kdo meša beton, peče potice, bere sveto pismo, botoks, število partnerjev in še bi lahko našteval….Predvolilna soočenja so namenjena izboru kandidata za delovno mesto predsednika…poskusite v kakšnem podjetju…od raznih vprašalnikov, psiho testov, zdravniških pregledov…tukaj pa par tisoč podpisov in je kar kandidat…človek, ki je vrhovni poveljnik vojaških sil, predstavlja svoje ljudstvo v svetu….meni gre na bruhanje. Glede na vprašanja ter odgovore bi zaradi mene lahko bil tudi Murko je popolnoma odgovarjal predvolilni kampaniji. Butale ne pa država.

Ljudje ne volijo, ker volitve nič ne pomenijo. Kogarkoli izvolimo, je isto sranje z drugimi imeni.

Čas je, da se uvede sistem kot v Švici, ko imajo referendume za va pomembna prašanja in so ti referendumi obvezujoči.
Druga stvar, ki naj se uvede, pa je ta, da če ne voli 75{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} državljanov, so volitve neveljavne. Kar pomeni, da ni bilo enega normalnega kandidata. Torej smo do naslednjega kroga brez vlade in na naslednjem krogu kandidati iz prvega ne morejo kandidirati.

septembra 2003 sem zadnjič obiskal volišče.
in zmagal.
pa se je v začetku leta 2006 ustavno sodišče odločilo, da sem izgubil.

in takrat sem jaz odločil, da naj mojo državljansko pravico in dolžnost v bodoče opravlja kar ustavno sodišče, oni že vedo kaj in kako je prav…

jaz nisem šla zato, ker ne vem, koga volit … nobeden se mi ne dopade

Lahko skušate zapisati kak argument, zakaj je treba iti na volitve!

A na to nekateri še hodijo? Svoj čas raje porabljam za informiranje o škodi, ki jo politiki povzročajo, kot pa, da jih volim. Zame so vsi sovražniki, jaz pa moram biti korak pred njimi. To ki je edino vodilo..

Vedno manj ljudi voli, ker je žal vedno več neodgovornih ljudi!

ker počasi odhajajo generacije, ki čutijo to kot obveznost, pa naj bo to do države ali cerkve

prihajajo pa generacije, ki bodo v neko aktivnost vložile trud le, če imajo instantno korist od nje oz. jih nekdo resnično prepriča, da bo tudi dolgoročna

izbira med temi pajaci za neko simbolno funkcijo… raje doma okna pomivam, bolje vložen trud

Ker folk so piz*de lene, večno nezadovoljne in pohlepne!

Meni se zdi žalostno in sramotno to, da ljudje ne hodijo volit. To se mi zdi ignoriranje države. Vsi samo kritizirajo, kako nam gre slabo, kako so vsi politiki zanič, kako se itak ne bo nič spremenilo, kakšen je sodni sistem, kakšno državo imamo.
Razumem tiste, ki garajo za minimalno plačo, ali imajo mizerno pokojnino, ali pa tiste, ki so hudo bolni in so v čakalnih vrstah.
Dejstvo je, da ni na tem svetu ne idealne države, ne idealnega sistema in ne idealnih politikov! Kaj mislite, kako je pa v drugih državah?
Jaz grem vedno na volitve. To smatram kot mojo državljansko dolžnost. Če bomo vsi samo kritizirali, ne bomo prišli nikamor.

Lahko skušate zapisati kak argument, zakaj je treba iti na volitve!
[/quote]

Se strinjam z g.g
Moj dodatek: ne spravim skupaj vprašanju enakovredno bebavega odgovora


Ko politiki ignorirajo ljudi, tako ljudje ignorirajo politike. Vsaj tisti, ki razmišljajo. Ostali jim še vedno lezejo v rit.

Kaj če ti nihče od kandidatov ni po godu? Boš vseeno enega obkrožil?? Zato pa imamo kr’ neki.
Kaj potem?

1.ali ne it na volišče
2.ali it in nobenega obkrožit

tretje opcije ni

Volitev se je treba udeležit. Vsak glas šteje. Če ni kandidata, ki mu zaupaš, pač voliš “manjše zlo”. Ljudje se ne zavedamo, da je vse (razen goljufije volilne komisije) v naših rokah. Sistem deluje, le dvignite svojo rit in pojdite volit.
Če ne greš volit, potem se ne pritožuj in ne komentiraj izzidov.

če ne kuhaš smeš pokritizirat slab golaž?


Bedarije. Najhujše zlo je volit manjše zlo. Na ta način te lahko pripravim, da boš naredila kar hočem in kadar hočem.

Zato ker do zdaj še ni nihče nič dobrega naredu za nas navadne ljudi. .in vrjetno tudi nikoli nihče ne bo…

Sedaj prvič nisem šla na volitve. Enostavno ni bilo nobenega, ki bi ga rada videla na mestu predsednika države. Nobenega. Škoda mojega časa, da bi hodila oddajat neveljavno glasovnico.

Ko voli manj kot 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} volivcev se volitve razveljavi in zamenja vse predlagane kandidate


predsednik države dela za in z politično elito. Za rajo se mu tudi je.bat ne sme pa, če bi še tako rad. Preberi ustavo SVN
ju knou d dril …


Bedarije. Najhujše zlo je volit manjše zlo. Na ta način te lahko pripravim, da boš naredila kar hočem in kadar hočem.
[/quote]
Ja, točno tako. Njslabša opcija je, volit manjše zlo.
Bolje it in oddat prazen volilni listič. Praznega zato, ker ti na njem nihče ne odgovarja.

New Report

Close