Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Preverjali smo splošno znanje predsedniških kandidatov

Preverjali smo splošno znanje predsedniških kandidatov

Kateri praznik praznujemo 26. decembra? Mislite, da tri zlate šesterokrake zvezde v državnem grbu pravzaprav predstavljajo Triglav? In da je oče slovenskega jezika Primož Trubar namesto v 16. živel v 17. stoletju?

Tako so se opekli nekateri od letošnjih predsedniških kandidatov, ko so njihovo splošno znanje preverjali na Planet TV. Odgovore kandidatov lahko preverite na Siol.net:
Vaš link

Kako ocenjujete znanje predsedniških kandidatov po videnem sodeč?

Politika mene absolutno nič ne zanima.

Lep pozdrav.

Joj, joj, kakšne napake si privoščijo ljudje, ki so na državnih mestih in še kandidirajo za predsednika???!!!
Kot bi poslušal nekatere naše misice 😉

nova
Uredništvo priporoča

samo en primer (jih maš pa še nebroj):

človek z nazivom dr iz ZL ni vedel kaj pomeni izraz koncesija, oz je razlagal da konecija pomeni “privat”. Mimogrede tak človek pomaga soustvarjati zakone. To je precej bolj zaskrbljujoče

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

samo en primer (jih maš pa še nebroj):

človek z nazivom dr iz ZL ni vedel kaj pomeni izraz koncesija, oz je razlagal da konecija pomeni “privat”. Mimogrede tak človek pomaga soustvarjati zakone. To je precej bolj zaskrbljujoče
[/quote]

Verjetno privatno veliko daje.

Kaj je to tako čudnega da kandidati ne poznajo pravilnih odgovorov?
Saj je že dolgo znano, da gredo v politiko ljudje, ki nič drugega ne znajo delat v življenju, niti jih sama politika ne zanima.
U glavnem, da imajo dobro plačano službo. Tudi izobrazbo so si najbrž plačali…
Če pogledaš za pat minut sejo parlamenta….Ti je vse kristalno jasno.

Ljudmila Novak, ki se prodaja kot mati, gospodinja, ne ve, koliko stane olje in ostala osnovna živila – ker ima ona to doma. Najbrž dobre vile prinesejo. En sam blef.

Za predsedniške kandidate slabo. Vsak “navaden$ človek na ulici bi se bolje. No, oni so pač polno zaposleni s politiko in se s stvarmi kot nabavljanje ipd. nimajo časa ukvarjat ;))

Gledal sem oddajo, in videl cinično pripombo voditeljice, ker g. Šiško ni znal odgovoriti, koliko vojakov ima Slovenija v natu in lastni vojski.Voditeljica je potencirala nerazgledanost kandidata, g Šiško je odgovoril, da bi bilo najbolje izstopiti iz nata,da on osebno ne podpira imperialistov, in , da če bi imel funkcijo predsednika bi vedel natančne podatke.Postavlja se vprašanje o razgledanosti voditeljice, saj postavljena vprašanja, niso temelj, za ocenjevanje razgledanosti posameznika.Točno v temu je problem, ker nam nepozvani, nedostojni, in nesposobni zastavljajo prioritete.


Me je kar presenetila. Sem mislila da krščanska mati, gospodinja ve približno. Pač ne. Ona itak ni moja kandidatka;).

Zanimivo je “znanje” ministrice za izobraževanje. Važno je, da ima stil za oblačenje.

Volilni molk tudi tu velja?? Za komentarje? Najbrž.


Me je kar presenetila. Sem mislila da krščanska mati, gospodinja ve približno. Pač ne. Ona itak ni moja kandidatka;).
[/quote]

Bi, če ne bi te gospodinje samo glumila.

Ni v ustavi nekje, da ima vsak pravico do dela, ne pa da zaradi vip veze hodimo na kvazi razgovore 🙂

V ustavi iz leta 1974 je pravica do dela. 🙂 Sedaj pa ustava samo govori o javnih natečajih v upravi, če zakon ne določa drugače. Torej, formalno se javni natečaj naredi, po vsej verjetnosti pa ta oseba v tisti organizaciji že dela. 😉


Nekateri smo odgovore znali, padli pa bi na kakšnih bolj pomembinih datumih/podatkih!
Vprašanje, ki se mi postavlja, je: koliko nas bi lahko živelo brez listkov, opomnikov,………. ?

New Report

Close