Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Ste zadovoljni z naborom predsedniških kandidatov?

Ste zadovoljni z naborom predsedniških kandidatov?

Utemeljite ali ste zadovoljni s kandidati, ki jih je potrdila državna volilna komisija.

SEZNAM POTRJENIH KANDIDATUR – VOLITVE PREDSEDNIKA 2017
2017-09-29 12:08

Državna volilna komisija je na podlagi drugega odstavka 17. člena Zakona o volitvah predsednika republike – ZVPR (Uradni list RS, št. 39/92 in 73/07–odločba US), v zvezi z 58. in 59. členom Zakona o volitvah v državni zbor – ZVDZ (Uradni list RS, št. 109/06–ZVDZ–UPB1 in 54/07–odločba US in 23/17), potrdila naslednje kandidature za volitve predsednika republike, ki bodo 22. oktobra 2017:

1. Predlagatelj kandidature: Nova Slovenija – krščanski demokrati
Kandidatka: Ljudmila Novak

2. Predlagatelj kandidature: Lista Marjana Šarca
Kandidat: Marjan Šarec

3. Predlagatelj kandidature: Stranka modernega centra – SMC
Kandidatka: dr. Maja Makovec Brenčič

4. Predlagatelj kandidature: mag. Dejan Židan in skupina volivcev
Kandidat: Borut Pahor

5. Predlagatelj kandidature: Glas za otroke in družine
Kandidatka: Angela (Angelca) Likovič

6. Predlagatelj kandidature: Slovenija za vedno
Kandidat: Boris Popovič

7. Predlagatelj kandidature: Slovenska demokratska stranka – SDS
Kandidatka: Romana Tomc

8. Predlagatelj kandidature: SLS – Slovenska ljudska stranka
Kandidatka: Suzana Lara Krause

9. Predlagatelj kandidature: Gibanje Zedinjena Slovenija
Kandidat: Andrej Šiško

Dušan Vučko l.r.
Direktor službe DVK

Uredništvo Over.Net Letališka cesta 5 1000 Ljubljana

vedno so eni in isti na politični sceni in zato smo tam kjer smo. Zdaj vsi na velko obljubljajo vse in še več, ko pridejo na oblast pa je zgodba čisto nasprotje, potem je vsaka obljuba pozabljena. Ne vem zakaj slovenci ne stopimo skupaj in se upremo tej pokvarjeni vladi. Služb ni, denarja ni, prihodnosti ni, eni in isti pa manipulirajo z nami vlečejo denar pod svojo rit ..in mi smo še vedno tiho, tipični hlapci, ki dopuščamo da z nami ravnajo kot s smetmi! Slovenija rabi nov obraz ki bo pometel s to staro vlado. dokler bodo eni in isti janezi na sceni, lahko samo sanjamo o prihodnjosti …

se popolnoma strinjam…manjka en Kramberger

nova
Uredništvo priporoča

Kje si pa Krambergerja najdu,….

a bolše ideje ne prmoremo Slovenci,…?

Tale Suzana Lara Krause me pa spominja na mojo sodelavko, tudi snažilko.

Men je Murkota žal, da ne bo kandidiral.

Kdo ve kdo mu je grozil?A so mu isti grozili,ki so Krambergerja se znebili?

prepričana sem, da ima največ šans Popovič…je kandidat z vizijo, poglejte kaj je naredu iz Kopra, takšen človek je že zdavnaj prerastel okvirje župana in skrajni čas je, da se pokaže v luči predsednika

podpiram 10000{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}

Mah izbor ni ne vem kaj. Žalostno je, da je še vedno aktualni predsednik med tem naborom. Menim, da je mogoče čas za kakšno žensko, sam Slovenija na to še ni pripravljena. Kandidatke, če ne bi imele stranke zadaj, bi mogoče še kaj bilo. Zanimivi je, da se v kandidaturo podajata dva župana. Mogoče pa bodo tokratne volitve bolj zanimive. Za Šareca ne vem, malo mi deluje zaspan, pa tak pasiven človek, Popovič pa je nasprotje njega, je zelo energičen in odločen, malo ga heca govorjenje, sam ko sem ga gledal zadnjič eno soočenje za drugi tir, se je kar izpilil in lepo začel govorit, človek ga razume in lepo opiše situacije in rešitve.
Ne vem komaj čakam, da začnejo soočenja, da bom še malo preštudiral, kdo bi bil najboljši.

New Report

Close