Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Boste šli na predsedniške volitve?

Boste šli na predsedniške volitve?

Zakaj ja in zakaj ne? Odgovor podprite z argumenti.

Lep delovni dan!

Uredništvo Over.Net Letališka cesta 5 1000 Ljubljana

Seveda! Sem še generacija, ko je bila to naša dolžnost. In zavedam se, da je velik privilegij imet takšno pravico.
Sicer še oklevam med dvema kandidatoma, ampak o moji prisotnosti na volišču ni debate. 🙂

Če se mi bo dalo. Odvisno od vremena.
Do volišča imam 15km.

nova
Uredništvo priporoča

Bom – če ne bom imel tisti dan kakšnih opravkov kje daleč.
Torej verjetnost da bom šel je cca 75{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.
Zato da si ne bom mogel očitati, da sem sodeloval pri kakšni neumnosti (oz jo dopustil) – npr. če zmaga Likovičeva za 1 glas – bi se počutil krivega.

Ja – podprt z argumentom
Ne – podprt z argumentom

Definitivno. Zakaj? Ker je to moja državljanska pravica IN dolžnost. Pika.
In tako učim tudi otroke (en že ima volilno pravico, drugi jo bo imel vsak čas).

Vsekakor bova šla mislim, da je to državljanska dolžnost in obveza vsakega volilca, Pahor je moj kandidat, glas Likovički pomeni korak nazaj v temno preteklost cerkvene dogme.

Seveda se bom udeležil, mislim da je čas da dobimo predsednika, ki ima j….a
tudi kandidatke jih imajo več od naše baletke…..

Bom šel na predsednike, ker se mi zdi prav, da ljudje odločimo o novem predsedniku.

Ne.
Ker svinje se menjajo, a korito ostaja isto.

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

Ne. Tako ali tako ne bomo dobili vabil, kot jih nismo pred kratkim za referendum. Zato pa tako nizka volilna udeležba in levim fašistom voda na mlin.

Bi se znalo zgoditi, da na te volitve pa grem. Ker je fajn dati tisti svoj glas za nekoga, za kogar meniš, da bo delal prav.

Bom – če ne bom imel tisti dan kakšnih opravkov kje daleč.
Torej verjetnost da bom šel je cca 75{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.
Zato da si ne bom mogel očitati, da sem sodeloval pri kakšni neumnosti (oz jo dopustil) – npr. če izgubi Likovičeva za 1 glas – bi se počutil krivega.


Kljub temu, da so v vseh medijih, gostilnah in cerkvah razglabljati o referendumu, nisi bil obveščen, kateri dan je potrebno iti na volišče?

Pa kako je neposlanih nekaj tisoč obvestil vplivalo na odločitev nekaj desettisoč tistih, ki so obvestila prejeli, da vseeno niso šli glasovati?

In zakaj je bila že na množici referendumov v preteklosti (pre)majhna udeležba, četudi so vsi dobili obvestila?

Seveda bom sel….da dam glas za gospo Likovic!

Grem, da naredim z oddajo glasu vse kar je v moji moci,da nas zastopa oseba z dostojanstvom in komunikacijo na nivoju.

50.000 je nekaj tisoč?
Tudi, če en sam volilni upravičenec ne dobi obvestila, je to nedopustno!

Na prvi pogled mi je se najblizji Frilloxov odgovor pa vendar bom sla. To je navsezadnje moja pravica, ne le dolznost.
Naj pa izdam se eno malo skrivnost: grem dat glas proti gospe Likovic. Gospa naj sede v gugalnik na hrvaskem, naj pece piskote in strika puloverje za vse otroke tega sveta.
Za pravice embrijev se bori ker ni nobenega dela z njimi. Z razposajeno otrocadjo pridejo pa sami problemi, ki jim gospa ni kos.
Kdor ze stoji za njeno kandidaturo pa naj pomete pred lastnim pragom.
Tko da, ce se le da pojdite volit po svoji vesti.

Še vedno sem šla na vse volitve, na vse referendume in tudi na te volitve bom šla, pa ne samo jaz tudi vsi moji v družini. Glas bom oddala Maji Makovec Brenčič, če bo le v tem času popravila krivico učiteljem, da bo opeharjenim končno priznala, da so se res udeležili mednarodnega simpozija v Portorožu in jim dovolila napredovanje v naziv. V kolikor tega ne popravi, bom svoj glas oddala Ljudmili Novak, pa upam, da bo ona zadevo uredila in zadostila pravici, saj naj bi vendarle veljalo, da mora biti predsednik države pravičen.

To vprašanje mi deluje kot neka antipropaganda za volitve.

Zakaj bom šel?

Šel bom zato, da po moji presoji podorem najboljšo kandidatko/kandidata.

Upam, da je čimmanj volilcev, ki bodo, zopet nasedli na mino in podprli Pahorja!!!

V vseh letih- desetletjih (je že precej ostarel med vsem tem klovnovanjem in praznenjem žepov “nič več srednjemu razredu” in to z minimalno dela), je dokazal, da je predvsem zelo učinkovit balkanski lenuhar. Celo hvali se s tem, da je pasivnost (včasih uporabi oz. zlorabi celo pomen besede sodelovalnost, spravljivost itd.) top način vodenja države. To je zdaj postala celo njegova propagandna samohvala. Vse skupaj je samo malo bolj diplomatsko kradenje denarja davkoplačevalcem za nedelo. To nedelo se vleče še iz njegovih bolj “aktivnih” funkcij, ko je imel vse sorte pooblastil (predsednikovanje parlamentu itd.). Vse skupaj je eno samo preigravanje politika, ki nima najosnovnejših sposobnosti in empatije, da bi lahko koristil narodu (in ne le svojemu žepu). Si predstavljate kakšni zneski so se v vseh desetletjih nabrali na račun iztrošenih davkoplačevalcev v negovi denarnici in kaj imate vi oz. večina ljudstva od tega. Slovenijo polno korupcije, intersnih preigravanj in umazanij ter čedalje bolj v oči vpijočo revščino “kao srednjega razreda”…Poglejte samo Papeža Frančiška kaj je naredil s svojo funkcijo in pooblastili- če hočeš se očitno da. (Pa sploh nisem verna- gre za primer, ko funkcija ni sama sebi namen oz. denarnici osebe, ki jo nastopa). Kadar pa ne gre za zlorabo funkcije (pa naj si bo s pasivnostjo ali še čem drugim) pa ti mora biti mar za narod in moraš imeti iskren namen zaslužiti svojo obilno plačo in jo ne samo ukrasti davkoplačevalcem. Moraš imeti iskren namen biti v službi ljudi, aktivno, predano in empatično (do drugih in ne samo do svoje denarnice)- zato si tam in ne zaradi nekega konstrukta, ki je sam sebi namen (in tvoji denarnici).
Sem samo navaden, brezimen državljan in moj glas se sliši (četudi ne daleč), kdo še lahko verjame, da predsednik nima moči ali glasu, kdo je še lahko tako izrazito slep, gluh in neumen?!?

Ne.

(Te ali DZ-ske) Volitve ne bodo nič spremenile… državni udar (pravilno voden) pa. To je edino kar poruši VSE interese VSEM (pri koritu). Državni udar in “spremljajoče dejavnosti”.

“If voting made any difference they wouldn’t let us do it.” (Mark Twain)

Od Krambergerja imamo samo neke lutke/nastavljence.

Igranje z izbiranjem med najmanjšim zlom je pa že zdavnaj mimo.

Če imamo kvorume za referendume, bi jih morali imeti za vse oblike volitev (županske, predsedniške in DZ). Tega pa itak ne bodo nikoli dopustili.

Grem, Mahnič iz SDS me je spodbudil, da grem glasovat za Šarca.

Mislim da bom prvič v življenju tudi jaz odšel na volitve in glasoval za Šarca, preden se za vedno odselim v Avstrijo, mojo novo državo katero sem zelo vzljubil. Če koga zanima sem se odselil zaradi službe ker tu nimam nič in tudi težko sem se prebijal skozi mesec vsa ta leta in mislil da bo naslednje leto boljše a ni bilo temu tako. Lp.

Nesprejemljiva cenzura tegale foruma- dvomim, da gre karkoli usmerjeno proti podpori Pahorja sploh skozi.
Dejstvo pa je, da samo neprištevni še podpirajo omenjenega.
človek je maskota sama sebi v namen- pasiven državljan in politik in to že doooooolgo.
Na račun državljanov in davkoplačevalcev in z zelo visoko plačo (od vekomaj).
Kako pa vi živite in kje je srednji razred v Sloveniji?

New Report

Close