Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Astigmatizem pri najstniku

Astigmatizem pri najstniku

Pozdravljeni!

Tudi jaz bi postavila nekaj vprašanj.Pravzaprav sem še v šoku pa upam na kakšen pomirjujoč odgovor.
Z 11 let starim sinkom sem se odpravila na okulistični pregled.V šoli slabo vidi na tablo.No ja tudi sama nosim očala pa bo tudi on.Toda na veliko presenečenje je dioptrija zeloo velika.In sicer V DO -1,25-4,0
ter V LO – 0,50 -3,0..kar pomeni astigmatizem,cilindri..Tudi sama imam astigmatizem.Ugotovili so ga nekje pri 35 letih..Je možno,da se mu je vid tako zelo poslabšal,ker je v nekje 7 mesecih zrastel za 8 cm,kar naj bi bilo nad povprečjem??Ali je možno,da do sedaj ni potreboval nobenih očal čeprav sem že nekaj časa sumila,da slabo vidi,kar naenkrat pa taka dioptrija??In kako je s temi cilindri v najstniški dobi??Ali rastejo in se lahko zgodi,da bo imel ko odraste še veliko večje cilindre?
Sedaj čakava na očala..Po eni uri ugibanja dioptrije nismo prišli do čiste slike..Po dveh mesecih ponoven pregled..Upam na boljše čase…Lep pozdrav in hvala za vaš čas…Suzana

Spoštovani,
tukaj bi bilo nujno narediti preiskavo topografije roženice, da se ugotovi kakšne vrste astigmatizem ima najstnik. Lahko gre za bolezen keratokonus, ki jo je možno zaustaviti ne pozdraviti s cross-linkingom. Teh preiskav (topografije) ponavadi nimajo v splošnih ambulantah, v kolikor bi želeli se lahko to naredi pri nas. Prosim obvestite me v kolikor ste prejeli to obvestilo. Lep pozdrav Kristina Mikek

mag. Kristina Mikek, dr.med. spec. oftalmologije Morela okulisti d.o.o. Center za očesno refraktivno kirurgijo Tehnološki park 21, stavba D, 3.nadstropje Ljubljana Tel: 01 5102340 www.morelaokulisti.si

New Report

Close