Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Težave z očmi

Težave z očmi

Pozdravljeni,

pred tremi tedni sem nekaj dni imela občutek zatečenih oči, čeprav te niso bile, prav tako sem imela bolečine v zgornjem delu nosu. Od takrat me občasno boli še v nosu, bolj moteče pa je z očmi. Namreč večkrat na dan me srbijo, posebej ponoči imam občutek, kot da bi v njih imela nekakšen pesek, kar me zelo moti, oči niso rdeče, niti se iz njih ne izločajo nobeni posebni izločki, so kot ponavadi, le v obeh jamicah na koncu oči imam pordečeno tkivo in imam občutek kot da bi v očeh mela nek tujek, oziroma zaspančke. Nato sem šla k zdravniku, ki mi je predpisal kapljice Tobrex 3 mg (2 kaplici v vsako oko trikrat na dan) in mazilo Tobrex mazanje oči dvakrat na dan). Te antibiotike sem uporabljala tri dni, sedaj pa so mi začele pokati žilice v očesu in sem prenehala. Kaj mi svetujete sedaj? Če je bilo kako bakterijsko vnetje ali se bo ponovilo ker sem tako kratek čas uporabljala te antibiotike? Če ni bilo vnetje kaj bi potem lahko bil še vzrok mojim težavam? Drugače z vidom vsaj zaenkrat nisem imela problemov, ne nosim očal. Stara sem 27 let in delam 8 ur za računalnikom.

Hvala za odgovor!

Sara

Spoštovani,
kot ste opisali, verjetno ne gre za bakterijsko vnetje oči. Bolj verjetno gre za virusno vnetje v povezavi s suhimi očmi, kar se je sedaj še bolj izrazilo. Svetujem vam uporabo umetnih solz brez konzervansov, vsaj 6x dnevno 10-14 dni. Tudi kasneje ne pozabite na uporabo umetnih solz ob delu z računalnikom, pogosto mežikanje ter počitek med delom.
LP

Spoštovani,

že dva tedna pred levim očesom vidim lebdečo prozorno črto s črno piko, črta je zadnje dni drugačne oblike kot na začetku. Pojavljati so se začeli tudi močnejši glavoboli na levi strani glave za očesom in precejšna občutljivost oči na svetlobi in nasplošno. Okulista sem že obiskala in sicer mi je dejal, da so to motnje v steklovini in dal diagnozo subjektivne motnje vida. Naj povem tudi, da mi ozadja očesa niso pogledali… Nasplošno je celoten pregled potekal zelo hitro in netemeljito, dobila sem občutek da so se me želeli po hitrem postopku znebiti, ker so imeli gnečo z naročenimi pacienti, mene pa so morali vzeti zaradi nujne napotnice… Rečeno mi je tudi bilo, da naj se na to navadim, drugih navodil nisem dobila. Drugače ne nosim očal in vidim ok.
Zanima pa me kaj menite, če bi morala vztrajati pri ponovnem, bolj temeljitem pregledu pri drugem oftamologu ali so takšne težave pri tej diagnozi normalne?
Že v naprej se zahvaljujem za odgovor.

Lep pozdrav

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Pred približno tednom dni so me začeli srbeti kotički očes, nato so otekle veke, na zgornjih vekah sem opazila posamezne rumene mehurčke (majhne, 2-3mm v premeru), hitreje mi izpadajo trepalnice, na katerih zjutraj opazim rumenkast “prah”. Zjutraj opazim tudi svetlo-rumenkaste “zaspančke”, ki jih ponavadi nimam. Včeraj je levo oko postalo bolj rdečkasto, izgleda vneto. Ker sem imela v mladosti (stara sem 25 let) nekaj težav z levim očesom, rekli so, da imam brazgotinice na roženici, ki so se kasneje lepo popravile, me zanima, ali bi se morala oglasiti pri zdravniku ali si lahko doma kako pomagam? Sicer vidim dobro, večjih težav z očmi kot zgoraj opisanih trenutno nimam.

Hvala za vaše mnenje!

New Report

Close