Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Edem papile

Edem papile

Pozdravljena,

pred 3 tedni sem se zbudil in na desno oko videl zelo malo, samo megleno.

Okulistka je postavila diagnozo:
H47.1 Edem papile, dex / Papillitis dex susp /

Ker mi ni nič obrazložila za kaj bi šlo, bi prosil za vaše mnenje in ali je to ozdravljivo?

Trenutno čakam na rezultate krvi za tes Toxocare in toxoplazme.

Terapijo pa imam B-kompleks.

Hvala vnaprej za vaš odgovor in mnenje,
Hyundai

Spoštovani,
vzrokov za oteklino izstopišča vidnega živca je več. Od vnetnih, žilnih in drugih. Vsekakor je za določitev vzroka potreben natančen pogovor, pregled in glede na to določene preiskave. Ne vem kaj je bilo še narejeno in kje , najbolje da stopite vaše zdravnice in prosite za obrazložitev. Vsekakor je stanje resno.
LP

Pozdravljeni,

postavili so mi diagnozo H47.3 – DRUGE OKVARE PAPILE. Kaj to pomeni?
Vnaprej hvala za odgovor.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani, pod to diagnozo se lahko skriva več očesnih obolenj in tudi obolenj centralnega in perifernega živčnega sistema. Prepustite diagnostične postopke in še dodatne preiskave za postavitev vzroka obolenja in zdravljenja vašemu oftalmologu. Pri njem boste dobili tudi ustrezne odgovore na vprašanja , ki ste jih postavili. Zdi se mi, da bi bilo neodgovorno, če bi vam jaz odgovarjal na vprašanja, saj nimam podatkov o vašem stanju. Je pa takšna diagnoza resna in je potrebna ustrezna vaša in oftalmologova skrb za diagnozo in zdravljenje.
lep pozdrav, dr Gorazd Kolar

*******************************************

Pozdravljeni,
Meni so tudi postavili diagnozo Edem Papil. Jaz sem imela normalen pregled pri okolistu za dioptrijo pa mi je pogledal očesno ozadje in našel to. To je bilo na začetku februarja. Moja očesa so preizkovali en mesec bila sem pa tudi na lombalni punkciji. Preizkovali so vzrok zakaj je sploh nastal. To am na obeh očesih. Jaz nisem imela nobenih znakov te diagnoze. Moram pa reči. Od takrat do zdaj je veliko boljše. Ko so končali z preiskavami so mi povedali da moram prihajati vsak mesec da spremljajo moje stanje. Predvčerejšnjim sem bila na lregledu in na enem očesu je to skoraj izginilo na drugem pa še malo manj. Če je to enaka diagnoza vam povem da je ozdravljivo (po mojih izkušnjah)
Želim vam veliko sreče pri okrevanju

Spoštovani, na vprašanje o oteklini papile sem že odgovarjal v marcu 2018. Je pa to resna diagnoza in moje mnenje je, da bi bila hospitalizacija najboljša, da bi se hitro opravile vse potrebne preiskave in ugotovil vzrok. Lep pozdrav, dr Gorazd Kolar

*******************************************

New Report

Close