Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Bliskanje pred očmi

Bliskanje pred očmi

Pozdravljeni!

Pred približno tremi meseci, se mi je pred očmi pričelo svetlikati, oziroma kot bi videl nekakšen svetleč obroč. Pričelo se je kot svetlikanje v obliki polkroga. Pojav bi mogoče lahko opisal podoben tistemu, ko nekaj časa gledamo v močno svetlobo ali sonce potem pa nekaj časa slabo vidimo in se nam pred očmi svetlika. Najprej se mi je zdelo, da je le na desnem očesu, toda ko sem zaprl najprej eno oko in nato drugo je bilo na obeh očesih. Prav tako, če sem imel zaprti obe očesi, je bilo migetanje svetlobe prisotno.Počasi se je polkrog povečeval in izginjal v desni rob, dokler ni po 30 min. popolnoma izginil. V času bliskanja je bil otežen vid in sicer v smislu, da sem težko bral tekst, saj sem zaradi bliskanja-migetanja nekakšnega kroga videl le polovico besede. Čez približno eno uro se je vse skupaj ponovilo, vendar je zdaj bliskanje trajalo 20 minut. Vse skupaj se je spet ponovilo pred dvema tednoma. Najprej je bliskanje trajalo pol ure, nato pa se je čez eno uro ponovilo in trajalo 20 minut. Prav tako se je vse skupaj ponovilo spet danes-trajanje bliskanja pol ure. Nikdar niso bile med bliskanjem ali po njem prisotne kakšne druge težave, nobenega glavobola ali kaj podobnega, razen zaskrbljenosti, kaj bi to bilo. Drugih težav z očmi nimam, vid je normalen, ne nosim očal.Naj povem le to, da mi pred očmi “letijo” črne in svetle nitke, kar pa verjetno gre za motnje v steklovini. (bil sem pri okulistu pred leti.) Prosim za nasvet.

Prav tako prosim, če ima kateri bralec podobne težave, da se mi javi na mail: [email protected].

 

 

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Spoštovani,
glede na to, da nimate nobenih drugih težav, bi težave, ki jih opisujete, lahko razložili z migreno. Je vrsta migrene, ki nima glavobolov, kakor pravite vi. Manj verjetne so kakšne druge motnje prekrvavitve.
Kljub temu, da ste zelo lepo opisali svoje težave, je potrebnih še nekaj podatkov in pregled, zato vam svetujem obisk zdravnika.

Lp

Pozdravljeni!
Stara sem 60 let. Pred 10 dnevi se mi je pojavila temna pajkasta pika in bliskanje v kotu levega očesa. Bila sem pri oftalmologu, ki je ugotovil, da gre za odstop steklovine in da imam v celoti stanjšano mrežnico. Priporočil mi je počitek in prepovedal dviganje težkih bremen in sklanjanje od pasu navzdol. Zanima me, kaj je lahko vzrok za stanjšano mrežnico in ali jo je mogoče popraviti z laserskim posegom? Kako dolgo bo trajalo bliskanje in kako dolgo se moram izogibati dvigovanju in skljanjanju? Zanima me še koliko kg je dovoljeno dvigniti (varstvo malih otrok)? Kolikšna je verjetnost, da se odstop steklovine ponovi ali da pride do odstopa mrežnice? Najlepše se Vam zahvaljujem za odgovor in Vas lepo pozdravljam!

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,
približno 2 meseca po odstopu steklovine odsvetujemo sklanjanje, sunkovito premikanje glave, dvigovanje bremen težjih od 5 kg. KO steklovina popolnoma odstopi, se odstop ne ponovi. Ob tem se vam lahko nekoliko bliska. Zelo redko se zgodi, da odstop steklovine povzroči tudi odstop mrežnice. Če se vam začne še bolj močno bliskati ali opazite, da del vidnega polja ne vidite, morate čim prej obiskati zdravnika, da izključi odstop mrežnice, ki pa je, kot sem napisala zelo redek.
Z laserjem zdravimo le luknjice v mrežnici, stanjšana mrežnica pa ne potrebuje zdravljenja.

Lp

Pozdravljena stara sem 52 let in v zadnjem času se mi večkrat pojavi močno bliskanje pred očmi.največkrat se mi to zgodi v službi..takrat mi črke plešejo pred očmi..ne vidim črk..ne morem delati cca 20 minut..potem se stanje umiri in me začne boleti glava pojavi s etudi vrtoglavica in rahla slabost,sem tudi slabokrvna trenutno železo 7,te rimam nizelk pritisk 85 /55
aLI JE MOŽNO DA GRE ZA OBOLENJE MREŽNICE ALI PA CELO KAKŠNA SPREMEBA TVORBA V GLAVI.
Hvala lepa za vaš odgovor

opisani znaki govorijo za tako imenovane migrenske ekvivalente. Dogajanje ni v očeh temveč v možganskem vidnem centru. Priporočam pregled pri nevrologu, ki bo odredil še dodatne preiskave.
lp gorazd

*******************************************

Isto se je zgodilo meni, le enkrat,  vendar popolnoma enako. Malo pred tem, ko se.ki je to zgodilo, sem bila razdražena zaradi nečesa, kar se je zgodilo v službi. Drugi dan sem po naključju imela celostni pregled, tudi pri okulistu, ki mi je pregledal obe očesi, tudi ozadje, vendar je bilo vse ok. Tako, da se to očitno dogaja in ni nevarno.

Spoštovana, ti migrenski ekvivalenti so nenevarni in ne zapuščajo sprememb na mrežnici ali vidnem centru. Seveda pa človeka preplašijo. Sprožijo pa jih psihični stresi, spremembe nivoja krvnega sladkorja, vremenske fronte itd. LP dr Gorazd Kolar.

*******************************************

New Report

Close