Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Blefaritis in suho oko

Blefaritis in suho oko

Pozdravljeni,

danes sem ponovno imela pregled pri okulistki in kot zgleda se je vnetje robov vek poleglo. Rečeno mi je bilo, da lahko začnem z nošenjem kontaktih leč po par ur dnevno, da vidimo kako se oko odziva. Oko je po vsej verjetnosti še kljub temu enako suho kot prej, pri pregledu začetka marca je bil opravljen tudi test (Schirmer II, normosekrecija 15mm v 5 min desno, 10 mm levo, bazična sekrecija je defektna, BUT normalen). Ali so to zelo suhe oči? Kot že rečeno je na pregledih bilo prvo ugotovljeno suho oko in nato blefaritis. Zanima me ali je z omejitvijo nošenja KL možno ponovno vzpostaviti ravnovesje solznega filma, tako da bodo oči ponovno proizvajale zadosti solz. Naj omenim še, da ne jemljem nikakršnih zdravil ali kaj podobnega, ki bi vplivale na suho oko, prav tako sem stara komaj 25.

Za odgovor se Vam že vnaprej zahvaljujem in Vas lepo pozdravljam!

Spoštovani,
najbolj natančen odgovor vam bo dala zdravnica, ki je vaše oči pregledala. Ob pravilni in vztrajni negi oči je možno vzpostaviti normalen solzni film, je pa ob načinu življenja, ki ga imamo, dostikrat le potrebno še dodajati umetne solze. LP

New Report

Close