Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Kri v očesu

Kri v očesu

Spoštovani.

Pred natanko tednom dni se mi je pojavil v levem očesu velik madež krvi. Ne gre za poudarjene oz. popokane rdeče žilice, temveč izgleda kot razlita kri.
V roku tedna se situacija ni bistveno spremenila, madež spreminja obliko (kot da bi se kri razlivala po očesu), ves čas pa je prisoten le na levi polovici levega očesa. Opazen pa je trend pomikanja oz. koncentriranja krvi proti šarenici, okoli katere se je na levi strani naredila oblika rdečega polkroga.

Moj vid je sicer bp, očal ali drugih korekcijskih sredstev ne uporabljam. Star sem 25.

Pred 3 dnevi sem v lekarni kupil kapljice VisiClear, vendar kot omenjeno, bistvenega izboljšanja ne opažam.

Ali bo po vašem mnenju stvar izginila sama od sebe ali je potreben ambulantni pregled?

Hvala za odgovor.

 

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Tudi jas imam podobne težave. Pred tremi dnevi se mi je začela pojavljati krvavitev v levem očesu, v katerem tudi čutim rahel pritisk, danes pa je že celo krvavo (sploh ni več beline), v desnem očesu pa se je krvavitev začela širiti danes. Širi se od spodaj navzgor in je temno rdeča. Zanima me ali je to lahko od prepiha ali morda od povečanega krvnega pritiska. stara sem 32 let in danes sem si namerila pritisk 148/121. Ne vem ali naj še malo počakam, ali naj obiščem zdravnika ali okulista. Malo mi je neprijetno ker zgleda zelo grozno in me nihče ne more pogledati v oči, malo pa sem tudi zaskrbljena.
Za kakršen koli namig se lepo zahvaljujem

Krvavitev pod veznico je stanje, ki bi ga lahko opisala po opisu spremembe in lahko, da ne gre za nič nevarnega in se bo kri sama od sebe resorbirala. V kolikor pa povzroča težave v smislu draženja ali pa da je slabši vid potem je nujen pregled pri oftalmologu. Svetujem kakšen C vitamin v malo večjem odmerku nekaj dni.

mag. Kristina Mikek, dr.med. spec. oftalmologije Morela okulisti d.o.o. Center za očesno refraktivno kirurgijo Tehnološki park 21, stavba D, 3.nadstropje Ljubljana Tel: 01 5102340 www.morelaokulisti.si
nova
Uredništvo priporoča

zanima me, s čim si lahko čimprej pozdravim krvavitev v očesu- desno oko notranji kotiček do polovice očesa je packa kot razlita kri.Pomaga morda kakšen obkladek, nekaj kar lahko doma narediš?
Hvala in lep pozdrav

Spoštovani,
žal boste morali prepustiti času, da opravi svoje. Priporočljivo je jemanje C vitamina, s tem nekoliko zamnjšate možnost ponavljanja nevšečnosti .
Lp

Pozdravljeni!

V začetku tedna so se mi pojavile tako imenovane težke oči, bile so tudi bolj suhe. Temu nisem predpisovala večjega pomena, dokler se mi po treh dneh ni pojavila krvavitev v zunanjem kotu desnega očesa (0,7 x 0,5 mm). Pri obeh očesih čutim pritisk, v krvavečem je ta še nekoliko večji, bolečin nimam, sta pa očesi rahlo zatečeni (predvsem spodnja veka). Vid je normalen, moti me le sonce, težko gledam v ekran in veliko več spim. Pašejo mi hladni obkladki, a ko jih odstranim so občutku spet enaki.

Je možno, da je za nastalo stanje krivo vetrovno vreme in presuh zrak v prostoru? Koliko časa je po navadi potrebno, da se stanje normalizira? Naj še dodam, da sem stara 30 let in ne nosim očal. Sama si pomagam s hladnimi obkladki, počitkom in več uživam C vitamin..kaj bi še lahko storila?

Lep pozdrav, Maja

Spoštovani, po izgledu priložene slike je razvidno, da je prisotna  krvavitev pod veznico. Nastane pri osebi z visokim krvnim pritiskom, po topem udarcu na oko, po intenzivnem telesnem naporu, bruhanju, napenjanju, močnem drgnjenju očesa. Normalno mora po dobrem tednu krvavitev izginiti, če ne bo izginila, le pojdite k okulistu.

LP dr Gorazd Kolar

*******************************************
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev

New Report

Close