Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija medzenična razdalja

medzenična razdalja

Pozdravljeni!

Moj 8 letni sin ima asigmatizem, brez dioptrije.
Dobil je očala. Sedaj ima vsak dan glavobole (v predelu čela).
Zanima me, kakšna je možnost, da ima napačno izmerjeno medzenično
razdaljo in na kaj ta razdalja vpliva?

Hvala in lep pozdrav!

Ena od možnosti je lahko tudi to, druga pa je da dioptrija na očalih ni pravilna in jo je smiselno preveriti. Res je tudi to, da se je na nova očala potrebno navaditi in lahko traja tudi nekaj tednov.

mag. Kristina Mikek, dr.med. spec. oftalmologije Morela okulisti d.o.o. Center za očesno refraktivno kirurgijo Tehnološki park 21, stavba D, 3.nadstropje Ljubljana Tel: 01 5102340 www.morelaokulisti.si

Pozdravljeni,

Pred kratkim sem si pri optiku izdelala nova očala kar na podlagi starih, saj sem s starimi še dobro videla. Optik je izmeril dioptrijo kar na starih očalih in mi po vzorcu izdelal nova.

Vem, da se je na nova očala treba navaditi, a pri teh imam občutek, da mi oči dobesedno vleče. Zanima me, ali je optik iz starih očal sploh lahko izmeril medzenično razdaljo, če bi bil morda problem v tem.

Hvala za odgovor.

nova
Uredništvo priporoča

Astigmatizem ( nepravilna izbočenost roženice, ki ni izsek krogle, kot jo ima normalno oko, temveč ( pretirano rečeno izsek jajčaste krogle) se korigira s cilindričnimi lečami. Glavobole velikokrat lahko povzročajo nove, sicer pravilno predpisane cilindrične leče v očalih, lahko napačen kot, lahko nepravilna zenična razdalja ali pa le potrebuje čas za prilagoditev na očala, ki so sicer pravilna.
Priporočam vam, da otroka ponovno peljete k oftalmologu in mu poveste težave. Preveril bo izvid predpisa očal, zenično razdaljo in eventualno predpisal nova očala z nižjimi cilindri. To le opravite, da otrok ne bo trpel.
LP dr.Gorazd Kolar

*******************************************

New Report

Close