Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Boleče oči in slabost

Boleče oči in slabost

Pozdravljeni,

zadnje čase opažam, da vse težje prenašam 8-urno delo za računalnikom in močne luči. Po nekaj urah dela za računalnikom postanem omotična, pojavi se slabost, zadaj za očmi pa kot da bi mi nekdo tiščal z nečim na oči. To se mi je v zadnjem mesecu zgodilo 4x, ta teden pa sem opazila to že vsak dan. Po službi imam oči tako zmatrane, da moram obvezno počivati, da si “pomirim” oči. To se pojavi kljub temu, da dovolj “mežikam” za ekranom in da vsake pol ure za 5 minut osredotočim pogled drugam. Opažam, da me kar na enkrat moti tudi močna oz. prehuda svetloba (nasproti vozeči avtomobili, bele luči, ekran monitorja…).

Naročila sem se na pregled, vendar bo potrebno počakati na vrsto. Probleme z očmi imajo tudi mama (povišan pristisk) in babica (siva mrena).

Prosim vas za vaše mnenje oz. prosim vas za pomoč, da nekako prebrodim ta mesec do pregleda.

Hvala in lep pozdrav,
Mateja

Glede na težave, ki jih opisujete lahko rečem, da je pomembno, da se na pregledu izključi zvišan očesni tlak (ki je lahko vzrok bolečinam okrog oči, ni pa nujno), še toliko je to bolj pomembno, ker ima zvišan očesni tlak vaša mama.

mag. Kristina Mikek, dr.med. spec. oftalmologije Morela okulisti d.o.o. Center za očesno refraktivno kirurgijo Tehnološki park 21, stavba D, 3.nadstropje Ljubljana Tel: 01 5102340 www.morelaokulisti.si

Zdravo,

Pišem ti ker imam sam enake težave kot si jih opisala,zato te prosim če mi lahko poveš kako si jih rešila in kaj je vzrok temu,hvala

nova
Uredništvo priporoča

Tudi sam imam enake probleme. Če je kdorkoli našel rešitev prosim če bi mi jo zaupal.

lp

New Report

Close