Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Težave po operaciji očesne dioptrije

Težave po operaciji očesne dioptrije

Pred tremi leti so mi opravili operativno korekcijo dioptrije (CLE-zamenjave leče multifokalne IOL ). Zdaj imam z očmi toliko problemov, da se za ta poseg ne bi nikoli več odločila, če bi vedela, kaj me čaka. Ko sem podpisala izjavo o prostovoljni odločitvi za operacijo, me niso opozorili, da bom zaradi težav z očmi (solzenje, pekoča bolečina) kaj kmalu po operaciji morala poiskati pomoč, a to je bil šele začetek.
Lani decembra so mi zaradi slabše ostrine na desnem očesu predpisali očala, kar je pravzaprav čudno, saj naj bi bila moja dioptrija po operaciji na obeh očesih 0 (nič). Zakaj se mi je začela dioptrija sploh slabšati, tako da sem po dveh letih že potrebovala očala za daljavo? Ali ima to kaj zveze z mojo starostjo? Če da, tega niso izpostavili pred operacijo kot morebitno kontraindikacijo.
Letos spomladi se je vsa stvar še poslabšala. Začela me je mučiti huda, pekoča in zbadajoča bolečina v predelu levega očesa (s katerim bolje vidim). Do zdravnika zaradi covida nisem prišla in tako se je bolečina ustalila v obliki stalnega topo-pekočega pritiska, ob tem pa sem začela čutiti tudi izredno neprijetne senzacije /zbodljaji, mrgolenje/ po levi strani telesa, vključno z levo roko in levo nogo, zlasti v prstih. Na zadnjem pregledu pred enim mesecem sem dobila še očala za bližino, ki jih zdaj nosim tri tedne, pa ni nič boljše, le da se je bolečina ustalila nižje ob ušesu, ki me sedaj boli, kot bi bilo vneto, kar pa ni. Zaradi tega slabše spim in na sploh se mi je kvaliteta življenja ob stalnih bolečinah precej poslabšala. Ne vem, ali je res bolje, da nosim očala za branje, saj brez njih bolje vidim.
Dioptrija, izmerjena pred 3 tedni:
D plus 0,75 plus 0,50 70
65 plus 1,25 minus 0,50 160 0,00
L plus 0,00 plus 0,25 100
65 plus 0,25 minus 0,25 10 0,00

D plus 0,00 plus 0,50 70
65 plus 0,50 minus 0,50 160 0,00
L plus 0,75 plus 0,25 100
65 plus 1,00 minus 0,25 10 0,00

Prosim tudi za nasvet, kaj storiti, da bolečin ne bo več. Ali je potrebna še ena operacija?
Najlepša hvala!

Spoštovani, težave, ki jih omenjate glede noge in mravljinčavostjo gotovo niso povezane z očmi. Spremembe glede dioptrije so možne in jih mora opredeliti oftalmolog. Tam bodo tudi dali ustrezna zdravila zaradi pečenja in solzenja. To je res velikokrat spremljajoči pojav po operaciji, vendar se sčasoma izboljša in izgine. Vse ustrezno zdravljenje in nabava očal vam svetujem da opravite v ordinaciji kjer ste bili operirani. LP dr Gorazd Kolar

*******************************************

New Report

Close