Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Simptomi

Simptomi

Pozdravljeni,

imam morda nekoliko neumno vprašanje, vendar nikjer ne najdem odgovora, zato se obračam na vas.
Tri tedne nazaj sem bila na pregledu pri oftamologu zaradi motnjav in dozdevnega bliskanja. Izvid je bil v redu, nobenih večjih težav razen blefaritisa.
Od takrat se ti simptomi (ki sicer niso hudi, sploh če na to nisem pozorna) nadaljujejo, in posledično sem dobila strah pred tem, kar zadevo seveda še poslabša. Ker resnično nimam namena po nepotrebnem hoditi na preglede zaradi dozdevnih simptomov, me zanima sledeče: je možno, da se je v roku treh tednov stanje nekako poslabšalo in bi dejansko morala ponovno na pregled, ali pa se npr. odstop mrežnice ne zgodi tako nenadno? Bi bila ta bolezen vidna že takrat, tri tedne nazaj, če bi bila prisotna? Kako pogosto je smiselno hoditi na preventivne preglede?

Najlepša hvala vnaprej!

Spoštovani, seveda za odgovor manjka nekaj mojih vprašanj: ali so simptomi nastali po event. poškodbi očesa( udarec , nenadni fizični napor, sklanjanje, dviganje itd). ali je prisotna kratkovidnost, ostale telesne bolezni,starost). Je pa nekaj: vse to je pri pregledu ugotovil oftalmolog in če je pregledal očesno ozadje v razširjeni zenici, ali event. še opravil ultrazvok, ste brez skrbi. Če bi se stanje poslabševalo, pojdite na pregled. lahko pokažete tudi moj odgovor. LP dr. Gorazd kolar.

*******************************************

New Report

Close