Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija operacija očesa (multifokalna torična leča)

operacija očesa (multifokalna torična leča)

Pozdravljeni. V torek sem imela operacijo, pri kateri so mi odstranili sivo mreno in vstavili multifokalno torično lečo. Danes imam vid na tem očesu še vedno precej megleno vidim. Prvi pregled po operaciji je bil ok, naslednji je drug teden, zdaj me pa malo skrbi.
Ta operacija stane kar nekaj denarja in me skrbi, da ne bom imela vida, kakršnega so mi obljubljali. Ali je mogoče, da se še ni vse ustalilo v očesu ali bi morala zdaj že imeti sokolovo oko? Hvala za odgovor, res me skrbi.

Spoštovani, seveda bi in bo odgovor dal le oftalmolog na kontrolnem pregledu. Res je nekaj dni po operaciji lahko vid nekoliko zamegljen, a se približno po enem tednu, če je vse v redu, izbistri na normalno vrednost. LP dr Gorazd Kolar

*******************************************

Hvala za odgovor.

Kaj pa pomeni, če “ni vse v redu” oziroma kaj lahko gre narobe?

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani, če bi bil odgovor” da ni vse v redu”bi seveda bila potrebna razlaga ” kaj ni v redu”. Je pa to tipični zdravniški govor pri naročilu na kontrolo, da se bo pogledalo, če je normalen post operativni potek. Pa brez skrbi. lep pozdrav, Dr Gorazd Kolar

*******************************************

New Report

Close