Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija VNETO OKO

VNETO OKO

Spoštovani,
pred skoraj mesecem dni se mi je na spodnji veki naredil ječmen oz. je bilo vneto kar celo oko. Zgornja veka je bila otekla, oko je srbelo, peklo… Najprej sem se mazala s Tobrexom, vendar ni bilo boljše in mi je zdravnik predpisal Maxitrol. Mazala sem se en teden in oko je bilo čisto v redu. Ampak sedaj po parih dnevih začne spet skeleti, imam občutek kot da bi bilo nekaj v očesu in je tudi notranja veka rdeča. Če se začnem mazati, je boljše, ampak to ne morem ponavljati kar v nedogled. Kaj mi lahko svetujete?

Spoštovani, potrebno je pregledati oko pri oftalmologu pod povečavo in obarvanjem roženice , če ni prisotno vnetje ali defekt epitela. Z napotnico osebnega zdravnika se pod nujno prijavite oftalmologu, lahko tudi pokažete to mnenje obema. LP dr Gorazd Kolar

*******************************************

Pozdravljeni,
tudi jaz imam težave z vnetji- konjunktivitis. Vnetja se mi ves čas ponavljajo. Prvo vnetje sem dobila lani februarja, ko sem zaključila z delom v vrtcu, ker je to bilo nekaj dni po poteku pogodbe, sem bila prepričana, da sem se nalezla od otrok. Od takrat dalje pa se mi neprestano ponavlja, skoraj celo leto (od jeseni do začetka poletja). In sicer najprej je bilo gnojno vnetje, nato otekanje vek, zdaj pa v večini rdeče oko in solzenje. Za odpravo vnetja sem uporabljala Tobrex. Stanje se je malo izboljšalo ko sem uporavljala antibakterijske vlažilne robčke za odstranjevanje ličil, vendar sem trenutno že dva meseca doma in ne uporabljam ličil in posledično vlažilnih robčkov za čiščenje in stanje se spet ponavlja. Bojim se, da vnetja ne bi vplivala na vid, saj ima mama velike težave z vidom (ponavljajoči se uveitis, zoženo sliko na enem očesu, imela je sivo mreno itd.) zato se bojim, da bi bila tudi gensko bolj podvržena očesnim boleznim. Kaj predlagate?
Hvala za pomoč in lep pozdrav

Spoštovani, po vašem opisu težav bi le posumil na alergijski vzrok ponavljajočih se vnetij. Vzrok boste ugotovili le vi sami z natančnim opazovanjem kaj se n. pr. dogaja po uporabi raznih sredstev za kožo obraza, pranja lasišča, raznih mil, detergentov , očesnih ličil . Tudi pregled roženice pod povečavo in kompletnega očesnega pregleda ne bi bil odveč. Lep pozdrav, dr. Gorazd Kolar

*******************************************

New Report

Close