Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Bolezni mrežnice

Bolezni mrežnice

Pozdravljeni, od novembra imam ze dolocene tezave z ocesom, ki me omejujejo pri voznji. Levo oko slika bp, desno pa se konstantno spreminja, od dioptrije to spremembe pri astigmatizmu. Pri vožnji se mi začne vrteti, glavoboli so konstantni. Pri oftalmologu sem bila že trikrat, vsakič drugačni rezultati. Omenili so mi, da imam zadebeljeno žilnico. Mi lahko poveste, kaj bi to lahko bilo? Rada bi tudi omenila, da me caka se MRI, v primeru MS vidnega živca.

Mi lahko poveste kaj več o zadebeljeni žilnici in MS očesnega živca? Zaradi tega sem tudi na bolniški, ker me ovira pri vsakodnevnih opravilih, da vožnje ne omenjam..

Spoštovana, žilnica je srednja, z žilami prepletena očesna ovojnica ( prva je beločnica, druga žilnica in tretja mrežnica). Izraz ” zadebeljena ” žilnica je nekoliko nenavaden. Potreben bi mi bil seveda opis očesnega ozadja in izvid oftalmologa , ki vas je pregledal, za natančnejše pojasnilo vašega vprašanja. Lep pozdrav, Dr Gorazd Kolar

*******************************************

Pozdravljeni,

navaja se sledece:

Bulbomotorika ni omejena, ni boleca. Brez dvojnih aljk. Zenici sta okrogli in simetricni. Zenicne reakcije so normalne, RAPD negativen. Cover test neg.

Hertel pri 111 – Do: 15 mm, Lo: 15 mm
Ishiara: D oko 15/15, L oko: 15/15

Desno in levo oko:
Zrklo bledo, rozenica gladka, prozorna, sprednji prekat primerno globok, cist, zenica okrogla, leca cista.

Fd v med medriazi: papila nervi oltici v desno oko omejena, levo nekoliko nejasen nazalni rob, roznata, fiziolosko ekskavirana, makula s foveolarnim odsevom, zilje starosti primerno, mreznica lezi.

Slepa pega primerna, vidno polje primerno, brez izpadov.

Oct makil DLo: fovealna kontrura ohranjena, plasti mreznice primerne, zadebljena zilnica – desno 330um,levo 423 um.

Diagnoza: pachychoroidea, astygmatismus, vertigo.

Trenutno je ocesni status v mejah normale. Svetujeml test z nagibno mizo, opravi naj MR glave kot naroceno.

Prosim za razlago, ker se jim je na triazi zelooo mudilo 🙁

Lp
Anja

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovana, v tem dodatnem izvidu, ki pokaže praktično normalen izvid očesnega ozadja, manjkajo podatki o merjenju dioptrije vsakega očesa posebej na aparatu in nato dobljeno ostrino vida na vsakem očesu posebej z ali brez korekcije z očali oziroma dioptrijo, ki jo je pokazala meritev.
Morda pa je ves problem le v refrakciji, saj navajate v prvem pismu astigmatizem in spreminjanje dioptrije na levem očesu. LP dr Gorazd Kolar

*******************************************

Spostovani, pri meni je dejanska tezava ki je povezana s konstantnim glavobolom v sencih, za ocesom (desno oko), v roku 5 mesecov sm zamenjala 3 stekla, ker se mi tako spreminja na desno oko. Tezava nastane tudi med voznjo, saj mi zacne na desni strani ocesa nabrekati zila, kar preide v se mocnejsi glavobol, posledicno pa me zacne ‘mehcati’ v desno roko in nogo. Med voznjo pride tudi do vrtoglavice, seveda posledicno vidim na desno oko slabse. Prej sem vozila ogromne kilometrine, si kupila v zacetku oktobra nov avto za namen roadtripov, konec oktobra pa se je vse skup prevrglo v nocno moro, katere se sedaj ne znajo razresiti (edino upanje je MRI..), mene pa saml bolj in bolj psihicno razjeda.

Spoštovana, po tem zadnjem opisu težav imam naslednji nasvet: res čim preje opravite predvideno preiskavo MRI . Svetujem tudi obvezno ponovno nevrološki pregled in pa okulistični pregled o pravilnosti in prenašanju zadnjih očal. Lep pozdrav, dr. Gorazd Kolar

*******************************************

New Report

Close