Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Bliskanje in barvne pikice

Bliskanje in barvne pikice

Večer! Pred nekaj meseci sem začel opažati plavajoče madeže ko pogledam na belo podlago. Videval sem jih že prej, a niso bili tako veliki. Večina jih je krogcev včasih so pa tudi kot majhni črveki. Ti madeži so včasih tudi rahlo obarvani rjavo ali črno. Poleg tega se mi včasih bliska ob straneh vidnega polja. Ponavadi se mi bliska v temi, včasih pa tudi na svetlem. Nekaj časa po bliskanju pa vidim roza-modre obrise okoli predmetov. To se mi dogaja na levem očesu. Star bom pa 16 let. Nosim očala za na daleč z cilindrom. Dioptrija je majhna.

Spoštovani, znaki , ki jih navajate zahtevajo hiter pregled pri oftalmologu, ker kažejo na dogajanja v očesni steklovini, ali kar je hujše na mrežnici očesa. Še enkrat vam svetujem hiter pregled pri oftalmologu z napotnico vašega osebnega zdravnika, da se ugotovi ali je kaj resnega ali le motnjave v očesni steklovini. Lep pozdrav in vse dobro, dr. Gorazd Kolar.

*******************************************

Na izvidu (pregled opravljen 2 meseca nazaj) piše da je steklovina čista, torej se stvari dogajajo na mrežnici?

spoštovani, zelo verjetno so res spremembe na mrežnici. Glede bliskanja, bi lahko bili migrenski ekvivalenti ( očesne manifestacije migrene). Vse se bo razjasnilo po pregledu oftalmologa očesnega ozadja v razširjeni zenici. Lep pozdrav, dr Gorazd Kolar

*******************************************

Hvala

New Report

Close