Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Pterigij

Pterigij

Pozdravljeni, pred 6 tedni, sem bila operirana zaradi pterigija. Pred enim mesecem so mi pobrali šive ven iz beločnice. Zdaj pa opazujem, da tam, kjer je bil pterigij, beločnica postaja vedno bolj temnejši odtenek,rumenkast, niti tkivo ni lepo gladko. Bila sem pri splošnem zdravniku na pregledu, če bi potrebovala napotnico za na očesno, in je rekel, da je to posledica operacije, da tako lep uček kot je bil, najbrž ne bo več, in da glavno, da sedaj dobro vidim. Je to res, da se mesto posega vedno vidi? Ali je možno da pterigij tako hitro zraste nazaj? Hvala, lep pozdrav

Spoštovani, pterigij izraste iz veznice beločnice v roženico navadno na notranji strani očesa ( proti nosu) v obliki trikotnika , ki ser polagoma veča proti centru roženice. Z operacijo v lokalni anesteziji se ga odlušči od roženice, odreče ter navadno z dvema šivoma poveže veznico beločnice. Šivi po enem tednu ali sami odpadejo ali pa se jih odstrani. Najpogosteje se pterigij ne ponovi, včasih pa se prvotna rast ponovi in je potrebna ponovna operacija. Res je na mestu kjer so bili šivi veznica velikokrat nekaj časa zadebeljena in tudi lahko rumenkasta. če bi se pterigij ponovno pričel pojavljati, boste seveda morali ponovno k oftalmologu. LP dr Gorazd Kolar.

*******************************************

New Report

Close