Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Neoster vid iznenada

Neoster vid iznenada

Pozdravljeni,

tri tedne nazaj sem se z levim očesom zaletel v vejo in si s tem nekoliko poškodoval roženico, tako da je bil vid nekaj dni meglen in nejasen. Na očesni kliniki so mi predpisali kloramfenikol (v mazilu) in kapljice za vlaženje. Čez kak teden je bilo vse v redu, tudi vid.

Pred enim tednom pa sem kar naenkrat začel neostro videti na desno oko. Praktično čez noč. Prej sem videl dobro, na raznih pregledih so mi rekli, da imam manjšo dioptrijo, a ne vem, koliko je bilo, ni bilo opazno
Ker se mi je to zdelo čudno, sem šel k svojo zdravnici, ki me je napotila na očesno kliniko. Tam so me dobro pregledali – za poškodbe, dioptrijo (desno -0,75 -0,25/95; levo -0,25/120), pritisk (21 mmHg obe očesi), vidno polje in slikanje mrežnice. Rekli so mi, da je vse razen blage miopije bp. Res je, da ostro vidim na kakih 20 cm, dlje pa ne več.
Gre torej res za poslabšanje v tako kratkem času? Je možno, da se je to zgodilo, ker sem nekaj dni slabo videl na levo oko? Imam 25 let, veliko pa gledam v ekran (imam tako delo). Bom potem do 40. leta že pol slep? 😀 Poskušal sem pogledati skozi različna očala, tudi mamina, ki so -0,75, pa ni bilo nič boljše. Je sploh še kaka druga možnost razen kratkovidnosti?
V vsakem primeru se bom zdaj naročil k oftalmologu, kot so mi svetovali, me pa vseeno zanima vaše mnenje.

Hvala, Luka

Spoštovani, po vašem natančnem opisu stanja, bi težko našel pravi odgovor na vaša vprašanja. Ali so morda očala vaše mame + 0.75 dioptrije in ne -0.75 dioptrije s katerimi ste preizkušali vid na daljavo? Na vsak način pojdite na kontrolo k okulistu, v kratkem času se dioptrija ne more tako zelo spremeniti. Opravil bo kontrolne preglede, pokažite mu tudi izvid iz Klinike. Lep pozdrav, dr. Gorazd Kolar

*******************************************

Hvala lepa za odgovor.
Se že naročam na pregled pri okulistu, le čakalne dobe so nekoliko dolge. So mi svetovali, naj grem do osebne zdravnice po napotnico.
Očala so pa gotovo bila -0,75, ker ima dvoja, za na daleč in na blizu, pa sem poskusil z obojimi.

Menda bodo kaj pametnega ugotovili,
Luka

New Report

Close