Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Tezave z očmi

Tezave z očmi

Pozdravljeni,

Ze kar nekaj časa imam sledeče težave: občasno mi se blešči (predvsem so navedene težave moteče oz veliko bolj izrazite pri delu z računalnikom in pri močni svetlobi, prav tako so oči postale bolj občutljive na svetlobo, prav tako imam občasno občutek da ob gledanju v monitor oz TV ne vidim prebrati vsega besedila (kot da ne bi videla vseh črk, kljub temu, dana enkran vidim povsem bistro oz ostro – ta občutek ponavadi traja nekaj minut). Bila sem na pregledu pri okulistu, kjer je bilo vse OK, imam sicer dioptrijo -1.5 na obeh očesih, na levem tudi 0.25 celindra (ki pa ga nimam na steklih očal, ki jih uporabljam -ker naj bi bil prenizek). Bi me moralo, kaj posebej skrbeti oz kako si naj pomagam, saj me ze obcasno kar pošteno skrbi, da ni kaj resnega. Stara sem 38 let, normalne postave.
Hvala za vas odgovor.

Spoštovani, po opisu vaših težav sem mnenja, da imate težave z migrenskimi ekvivalenti ( očesne težave pri migreni, občasni, prehodni izpadi v vidnem polju, včasih so pridruženi glavoboli, bliskanje pred očmi v smislu utripajoče svetle nitke, ki se širi iz centra proti periferiji vidnega polja). Če bi se to stopnjevalo, priporočam še nevrološki pregled ( z napotnico osebnega zdravnika).Če bodo le migrenski ekvivalenti, ni nič nevarno, govori za preutrujenost.Lep pozdrav, dr: Gorazd Kolar

*******************************************

New Report

Close