Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Škiljenje

Škiljenje

Pozdravljeni,

danes sem bil na okulističnem pregledu. Enkrat sem bil kot otrok (5 let) in je bilo b.p.. Okulist danes ni bil ravno zgovoren, rekel je samo, da škilim. Prosil bi za razlago izvida in kakšen napotek okoli očal oz. kaj lahko storim, da se stanje ne slabša (starost 25).

STATUS:
D: Dsph:0,00 Dcyl: -0,75 Ax 180; Vis s.c.: 0.9; Vis c.c.: 1,0
L: Dsph:0,00 Dcyl: -0,50 Ax 5; Vis s.c.: 0.9; Vis c.c.: 1,0

TONUS:
D: 14 mmHG
L: 17mmHG

PAHIMETRIJA:
D CCT 496
L: CCT 523

ZA AVTOM. REFRAKTOMETRIJO:
D: Dsph:-0,13 Dcyl: -1,50 Ax 1
L: Dsph:-0,38 Dcyl: -0,88 Ax 175

CT OS divergens
BM dlo: Veki b.p. Zrkli bledi, roženici prozorni, sprednja prekata čista, primerno globoka, irisi morf. b.p., zenici centralno, reagirata na direktno svetlobo, RAPD-. Leči sta prozorni. Steklovina b.p.
Fd dlo z lečo 78 D: PNO jasno omejeni, rožnati, v nivoju, C/D d: 0.3, l:0,3, arteriole in vene v fizioloških mejah, maskuli ustrezata. Dam očala za daljavo po subjektivni refrakciji.

DIAGNOZE:
H52.2 Astigmatizem
H50.1 Divergentno konkominantno škiljenje

Lep pozdrav!

Spoštovani, pri opisu stanja oči mi manjka podatek ali ste do sedaj nosili očala, ali vam je do sedaj kdo omenil, da škilite, ali je okulist omenil, da po predpisu očal ne škilite več. Je res razlika v dioptriji ( astigmatizem) med obema očesoma in brez očal lahko sproži škiljenje. Svetoval bi vam ponoven pregled pri istem okulistu in ga prosite naj se nekoliko razgovori in naj vam odgovori na vprašanja, ki ste jih meni postavili.
Lep pozdrav, dr Gorazd Kolar.

*******************************************

New Report

Close