Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Razlaga izvida

Razlaga izvida

Zdravo, prosila bi, ce mi lahko razlozite izvid.
Zanima me kaj pomeni, da sta zrkli in papili bledi, pa kaj pomeni ob l nabran pigment?
Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Spoštovani,
da sta zrkli bledi pomeni, da ni znakov vnetja na zunanjih očesnih delih ( veznica, roženica) , da sta pa papilli bledi pomeni, da je z vidnim živcem nekaj narobe ali da je bilo z njim narobe preje. Pigmentni rob ob papili je normalen izvid. kaj je eventualno narobe z vidnim živcem, vam bo pojasnil vaš oftalmolog po izvidu vidnega polja.
LP dr Gorazd Kolar

*******************************************

Zdravo, hvala za odgovor. Pregleda vidnega polja nisva delali, predvidevam, da zato, ker naj bi bilo vse ok. Razen dioptrije je izvid normalen. Do sedaj kadar sem delala pregled vidnega polja nisem imela tezav. Zanima pa me, ce je bilo z vidnim zivcem lahko prej kaj narobe s cim je to povezano? Z ocmi sem sicer imela tezavo s skiljenjem v otrostvu, ki pa smo ga odpravili ze takrat. Drugih tezav pa nikoli nisem imela. Je mozno zaradi tega ali to sploh ni povezano?
Hvala in lp.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani, podali ste tudi podatek, da ste škilili v otroštvu. Možno je , da je eno oko ostalo slabovidno zaradi posledic škiljenja. Seveda pa vam na vsa ta vprašanja hitro in točno odgovori vaš očesni zdravnik, ki je pregled opravil. LP dr Gorazd Kolar

*******************************************

New Report

Close