Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Meżikanje, trzanje veke, obrazna bolečina

Meżikanje, trzanje veke, obrazna bolečina

Več kot leto in pol imam teżave z meżikanjem oz. trzanjem vek. Glava me pogosto boli, cel obraz, čeljust, ušesa. Naredila MR glave, vse v redu, prav tako UZ vratnih żil, tudi v redu.
Najprej so sumili na misterijo gravis, potem pa prešli na blefarospazem..dobila 16.7.2018 botulin, nič bolje. Meżikam ko hodim, včasih nič ne vidim in imam oko kar nekaj sekund zaprto. V prostoru mal bolje, velike teżave ko se pogovarjam, takrat żelim ohranit očesni stik, s tem me še bolj glava boli in ves obraz. Moj zdravnik me je spet naročil na botulin. Sem zelo skleptična, ker mi prvič ni nič pomagalo…..trpim że skoraj dve leti in se nič ne premakne. Zadnjič sem spregledala oz.nisem vidla stopnice….noro.
Kaj pa vnetje trigeminalnega żivca?
Zdaj grem še na MR vratne hrbtenice, pred leti sem imela hudo prometno nesrečo.
Ne me odpravit z magnezijem in b kompleksom…vse jemala..nič bolje.
Stvar je zelo moteča in nevarna…ko hodim včasih skoraj nič ne vidim….groza….ne moram zadrżat vek odprtih..
Obupana

Spoštovani, res bo potrebno počakati izvid MR , na katerega ste naročeni. Blefarospazem povzročijo lahko spremembe v veznici, trepalničnih robovih, nepravilni rasti vejic trepalnic.Ti vzroki se lahko izključijo po natančnem pregledu okulista. Naslednja stopnja so nevrološki pregledi, ki raziščejo nevrološke in celo psihične vzroke krča orbikularne mišice. Res je zahteven in kompliciran postopek pred eventualnim zdravljenjem z hromitvijo živca.
LP dr Gorazd Kolar

*******************************************

Pozdravljeni!
Hvala vam za odgovor. Ali lahko pridem k vam na pregled? Kje imate ordinacijo?

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani, sem že v pokoju in nimam ordinacije s koncesijo. Zanesite se na svojega izbranega oftalmologa. Lep pozdrav, dr. Gorazd Kolar

*******************************************

New Report

Close