Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija bliskanje pred očesom

bliskanje pred očesom

Pozdravljeni

Nekje sem prebral, da je bliskanje pred očmi urgenten znak, pri katerem je potreben takojšen pregled pri okulistu. Zanima pa me, kako je v mojem primeru. Že dolgo časa nazaj (sigurno več kot pol leta, če ne leto, se ne spomnim točno) se mi je nekajkrat pojavilo bliskanje pred očesom. To se je zgodilo zvečer, ko sem se ulegel v posteljo, in je trajalo največ nekaj minut. Sedaj se mi to že dolgo ni več zgodilo. Z vidom nimam težav, razen dioptrije. Predvidevam, da v tem primeru ni bilo nič hujšega, a vseeno bi vas vprašal za odgovor.

Lep pozdrav

Znaki , ki jih opisujete so znaki tako imenovanih migrenskih ekvivalentov ( očesni znaki ob migrenskem napadu). bliskanje v obliki utripajoče svetlobe trajajo okrog 10 minut in se po navadi širijo od centra vidnega polja proti obrobju. Dogajanje sploh ni v očesu, temveč v možganskem vidnem centru.
LP dr Gorazd Kolar

*******************************************

Pozdravljeni, spet jaz

Imam še eno vprašanje. Prebral sem že nekaj na temo motenj v steklovini in odstopa mrežnice. Ne znam pa si razložiti, kaj se dogaja meni. Že dalj časa opažam pred očmi stalno prisotne svetlobne pikice. Občasno se tudi za sekundo pojavi barvna pikica in nato izgine. Vidim sicer normalno. Zanima me, na kaj moram biti pozoren oz. kdaj moram nujno k okulistu?

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani, opisujete pojav, ki se pojavi zaradi motenj pri pretoku krvi v mrežnici. Ta svetlobna ali barvna pikica se hitro premika in nato izgine? Pogost pojav pri povišanem krvnem pritisku ali motnjah v ritmiki srčnih utripov. Kontrolirajte pri osebnem zdravniku. Lep pozdrav, Dr. Gorazd Kolar

*******************************************

New Report

Close